Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire rossz...

Miért vagyok ennyire rossz anya a GYK válaszoló anyukák szerint?

Figyelt kérdés

11 hónapos a lányom.

Csak akkor tudom hány kiló és centi, amikor megyünk dokihoz és a védőnő leméri!

Annyit eszik amennyi jól esik neki, és ez sosem tudom mennyi ml-ben!

Nincs járókában, egész nap mehet az egész lakásban, mivel már megy sőt szinte fut!

4 hónapos kora óta külön szobában alszik.

3 hónapos kora óta tápszeres, mert tejem sem volt, és a babám sem volt egy nyugodt szopis.

Azt állítom, hogy hisztis és akaratos, és ezt arra alapozom, hogy amikor nem kap meg valamit és üvölt és 1 könnycsepp sincs a szemében, akkor gondolom épp nem hasa fáj!

Mikor fent van akkor csinálok minden házi munkát, és amikor alszik akkor pihenek én is!

Már 4 hónaposan vigyáztak rá 2 napig apukámék, mert kellett egy kis kikapcsolódás.

4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Nem szoktattam kézbe.

Ha esik egy picit, akkor csak nyugtatom, leguggolok hozzá és átölelem, csak akkor van igazi szeretgetés ha nagyon nagyot borul!

Na ezekért eddig mindig le lettem pontozva!És már nagyon elegem van!

Hihetetlen okos, és kiegyensúlyozott a babám.Nem érzem, hogy olyan szörnyű lennék.Imádjuk egymást és tudja, hogy számíthat rám!

Most már ezt kiírtam magamból, mert egyre jobban ábrándulok ki az oldalból!!! :/


2011. dec. 27. 10:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
De ha ennyire elégedett vagy akkor minek tetted fel ezt a kérdést? Ha ennyire tuti 100% osan magabiztos vagy (ami nem baj, még mielőtt félreértené valaki) akkor miért érdekel gyk-s anyukák vagy bárki más véleménye??
2011. dec. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Mind teljesen normalis, de szerintem itt most kotekedni akarsz. Kerdesed kiirasa alapjan, igy latszik. Talan azt irtad volna hogy "en igy nevelem gyermekem, barmi hozzaszolas?" meg ertenem, de mire hozod bele a GYK anyukakat, mikor meg nem is valaszoltak?
2011. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Én még nem vagyok anyuka, de szerintem nem az számít hogy hogyan csinálod, hanem hogy milyen a gyerek.

van ismerősöm, aki MINDENT megad a gyereknek, ősbizalom meg egyebek, de igazából egész nap semmit nem csinál, mert le se tudja rakni a gyereket, mert akkor az bömböl, nem főz, nem takarít, mert nincs rá ideje...

És nem is fejlődik úgy a gyerek, ahogy kéne (se mozgásban, se agyilag)


Mondjuk az a két hét, olyan fiatalon, nélküled, nekem így első olvasásra sok, de biztos jó okod volt rá.


Ja, és másik ismerősöm szintén nem figyelgeti hogy mennyit eszik a bébi, igaz, nem is olyan nagy mint a vele egykorúak, de minek tömje, ha egészséges, okos, ügyes, és eszik annyit amennyire szüksége van.


Szóval ne hagyd hogy beléd kössenek :)

2011. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Az nem 2 hét, hanem 2 nap! :)

De köszi! :)

2011. dec. 27. 10:50
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Van egy csomó minden, amibe bele tudnék kötni.


- 4 hósan hozzátáplálás

- tápszerezés

- elmenés a pici mellől

- az, hogy annyit eszik, és

nem méregeted az szuper, mert olyan gyereked van, aki eszik és hízik.


de ez csak az én véleményem, mindenki más..


És ezeket félretéve azt hiszem inkább a stílusoddal lehet a gond, nem feltétlenül azzal, ami írsz.

2011. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem értek veled mindenben egyet, és sok mindent másképp csinálok, ennek ellenére nem gondolom, hogy rossz anya vagy. Szerintem más se gondolja, mert nem is ismer senki egy névtelen oldalon. Lepontozva gondolom a stílusod miatt lettél, vagy sokan azért is nyomnak lefelé kezet, mert nem értenek egyet a leírtakkal. Ha sokat hangoztatod, hogy napokra ott hagytad a gyereked valahol, vagy hogy ilyen korán hozzátápláltál, akkor gondolom ezek miatt lettél lepontozva.
2011. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy rossz anya! A kérdésed szerint minden rendben ezekkel. Nem értem miért tetted ki a kérdést?

Tudom 1-szer 1-szer nagyon idegesitő mikor beszólogatnak meg minden, de mindenkinek más a véleménye, az valoban igaz, hogy ezen az oldalon is vannak ilyenek is meg olyanok is. De nem kell mindenkit számba venni. Ha más után mennénk akkor az nagyon rossz lenne!

És ne hidd magadról, hogy rossz anya vagy, mert egyáltalán nem vagy az, és hibázhatunk is, mert nem vagyunk tökéletesek!

Üdv! Sok egészséget nektek és szép napot!:)

2011. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

Ha te a GYK anyukái szerint szr anya vagy, akkor tőlem már rég elvetették voln a lányomat ...


5 hónapos.

Szintén ekkor tudom a méreteit, mikor te.

Csak a tápszert tudom biztosra, mennyit eszik. 2 gyümölcsös étkezést nem.

Még nem forog, helyette kúszó mozdulatokkal 'megy'.

Mióta hazajöttünk külön alszik.

6 hetes kora óta tápszeres --> abbahagyta a szopást. Fejtem neki, de 3 hónapos korban elapadt a tejem. 10 hetes korában pedig már több tápszert kapott, mint anyatejet.

Tudom, mikor hisztizik és mikor van problémája. Ha elérne valamit, de 'lusta' ahhoz, hogy megmozduljon, akkor igenis "rászólok", hogy ne hisztizzen. Egyébként onnan tudom, hogy hiszti van, hogy sírás közben nevet. Ilyet egy normális esetben valamilyen fájdalommal küszködő gyermek nem csinál sírás közben!

Mikor fent van, hagyom, hogy ellegyen a kicsi világában. Mellette csinálok mindent, ha alszik, ha fent van. Ha igényel, akkor ott vagyok és játszunk. Alapból önállóságra "nevelem", ugyanis én szeretek egyedül a wc-n ülni.

Pár naposan vigyáztak rá anyósomék, mikor vért hánytam és a kórházba kellett rohannunk.

Sosem veszem fel, ha sír. Max. oltások után 'bújunk' össze. Ha szüksége van rám, tudja, hogy megyek, ha jelez.

Még nem esett sehonnan. Biztosan fog, de esélyt nem akarok neki adni. Kutyánk is van, nem tiltom őket egymástól. 'Ismerik' egymást. Nyilván nem fektetem bele a kutya helyére és nem a kutya tájából etetem ...

3,5 hónapos kora óta hozzátáplálom. Előtte pedig 2 hétig kórházban voltunk meg a drasztikus bukása miatt fogyott 1 kilót.


Engem nem érdekel más véleménye, ezért nem írok ki olyan kérdést, ami tipikusan a gyermekemről szól.

És, tudod miért?! Mert, én és a párom ismerjük a legjobban a lányunkat. Te pl. nem és a többi 200 anyuka sem...

Én se ismerem a te gyereked, hogy miért altatod pl. csak 4 hónapos kora óta külön, miért nem az elejétől. Nyilván mindennek meg van az oka.

Az egész élet egy ok - okozat összefüggés!


Az egész lepontozás pedig, ott szr, ahol van.

Elolvasom a kérdéseket, ha tudok érdemben válaszolni, akkor megteszem. Ha nem tudok, akkor nem teszem. Az, hogy kinek, hogyan tetszik a hozzátáplálásom a lányommal, nem tud érdekelni. Viszont sok más tippem és ötletemen kívül, amit mi kipróbáltunk pl. a székrekedésre, azt leírom egy olyan kérdéshez, ahol az a fő téma! Természetesen utoljára mindig leírom, hogy nekünk azt is a hozzátáplálás oldotta meg. Ettől függetlenül senkinek se 'kötelező' betartania azokat a dolgokat, tanácsokat, előírásokat, amiket hall, olvas vagy kér.


Nagy hülyeségnek tartom azokat a kérdéseket is, hogy mit tud az X hónapos babád?!? Mit tudna?! Amit kell .. ez nem verseny könyörgöm, ez az ÉLET! Ráér később - 20 és 60 éves kora között - versenyezni más korabeli emberekkel!


Mint mindent, ezt is csak az édesanyák fújják fel, mint pl. az anyatej - tápszer vitát.


Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

2011. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem te csinálod jól!:)

Ezek alapján akkor engem máglyán égetnének el...

Ugyanis én 2 hétig szoptattam, utána tápszeres volt;

5 hónaposan átraktam külön szobába; mikor felkelt éjjel, nem mentem át hozzá, hogy leszoktassam az éjjeli kelésről (sikerült!)

6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni; Nem engedtem, hogy válogasson, ha nem kellett neki az étel, elvettem, nem kapott mást, ha nagyon éhes volt, megette azt is (mostanra mindent eszik!)

Én sem tudom a pontos súlyát, csak mikor mérik;

Ha hisztizik berakom a szobájába ès rácsukom az ajtót;

Játszom vele, tanítgatom de nem az egész napom a gyerek körül forog;

Ha hozzányúl olyasmihez, amire már előzőleg mondtam határozottan hogy NEM!, akkor igenis a kezére csapok....


Most 1 éves 3 hónapos és nagyon jól viselkedik általában, nagyon értelmes, nagyon szeret, de elvan egyedül és màsokkal is. Nem lesz gond vele az oviban az biztos :)

2011. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
11%

11:28 vagyok.

Azt kifelejtettem, hogy párszor esett el és esett le az ágyról, nem kaptam tőle szívrohamot. Jó persze miután már járni tudott, mert csecsemőként sosem esett le...

2011. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!