Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Esett valaki teherbe határozot...

Esett valaki teherbe határozott munkaszerződés mellett? Mire leszek így jogosult?

Figyelt kérdés
Határozott munkaviszonyom van, amit havonta hosszabbít a munkáltatóm. Feltételezem, ha kiderülne, hogy babám lesz a következőt már nem hosszabbítaná meg! Ti voltatok így, esetleg mit tanácsolnátok? Mi lenne így a kilenc hónap alatt a tb-mel, gyedet, gyest vagy mit igényelhetek? Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. dec. 28. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje dolgozol?

Ha jó fej a munkáltatód, megbeszélheted vele, hogy amíg dolgozol, hosszabbítson, és akár a végéig is dolgozhatsz, mert ha a munkaviszony a szülés után szűnik meg, akkor járni fog a gyed is passzívan.


Ha nem jó fej, akkor azt tudod csinálni, hogy titkolod, amíg tudod, és ha kiderül, és kirúg, akkor mégy álláskeresési támogatásra. Csak arra figyelj, hogy ez 3 hónap, és ahhoz, hogy kapj tgyást, gyedet az kell, hogy szüléskor még kapd, aztán a tgyás lejárta után még pár napig igényelned kell, mert a gyed csak akkor fog járni, ha az álláskeresési alatt igényled.


Mindez persze csak akkor igaz, ha megvan/meglesz a szülés előtti két éven belül a 365 nap munkaviszonyod.

2011. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hét hónapja!

Nem tudnám titkolni a terhességet... és ahogy ismerem biztos, hogy nem hosszabbítana szerződést a következő hónapokra!

2011. dec. 28. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ezen kívül nem volt más munkaviszonyod, akkor nem fogsz kapni álláskeresésit, mert ahhoz is 365 nap kell.

Már terhes vagy?

Ha nem, akkor szerintem még vagy 2-3 hónapot várj, aztán az első 4 hónapban el tudod titkolni (nekem még az 5.-ben is sikerült).

Utána ha nem hosszabbít, akkor még mindig meglesz a lehetőség az álláskeresésire.

2011. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az már nincs benne a munka törvénykönyvében, hogy egymás után csak ötször lehet határozott időt hosszabbítani és utána határozatlanná válik? Nekem évente hosszabbították és akkor utána néztem ennek és valóban az ötödik után határozatlan lett. Ha hétszer megcsinálta ezt veled, az nem törvényellenes? Beszélned kellene egy ügyvéddel.
2011. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs, az a kitétel azt határozta meg, hogy maximum 5 éves időtartamig lehet határozott a munkaszerződés , nekem meg ugye évekre volt kötve. Elnéztem
2011. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!