Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondhatok-e ebben az esetben?

Felmondhatok-e ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Határozott idejű, (a karácsonyi időszakra szóló) munkaszerződés esetén felmondhat a munkavállaló? Mert gondolom ilyen esetben nincs próbaidő, így nincs jelen a "próbaidő alatt - indoklás nélkül, azonnali hatállyal".
2011. dec. 19. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A szerződést kell átolvasni, de valószínűleg nem - ezért kötöttek határozott idejű szerződést.
2011. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Következmények nélkül nem, de ne kérdezd mi a következmény.
2011. dec. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy amennyiben nem jogszerű, kártérítést követelhetnek. De még nem írtam alá semmit, nem is volt még előttem a szerződés, csak azért kérdeztem, mert mielőtt aláírom, azért nem ártana tudni. És még valami: a munkáltató mennyiben köteles figyelembe venni a munkaadó kérését a szabadnappal kapcsolatban? (szintén határozott idejű munkaszerződés esetén - ezt csak azért írom le, mert sejtésem szerint érvelhetnek azzal, hogy én alkalmazkodjam azokhoz, akik már ott dolgoznak régóta ... )
2011. dec. 19. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződés esetében is lehet próbaidő.

A próbaidő alatt mindkét fél azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat.

Határozott idejű szerződés közös megegyezéssel is felbontható.

Ha a munkavállaló mond fel a határozott idő lejárta előtt, de a próbaidő lejárta után, akkor kártérítésre kötelezhető.

Ha a szabadnapra gondolsz és nem a szabadságra, akkor a munkáltató a munka törvénykönyvét köteles figyelembe venni a szabadnapok kiadásakor (más vonatkozik a folyamatos munkarendben üzemelőkre, mint az "egyszerű" munkaadókra), a dolgozó kívánságát nem. Természetes, hogy pl egy folyamatos munkarendű váltott műszakú munkahelyen nem fogja átvariálni a régi dolgozók szabadnapjait egy új dolgozó miatt.

2011. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!