Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendszeres gyermekvédelmi...

Rendszeres gyermekvédelmi támogatás?

Figyelt kérdés
Kiknek jár ilyen? Hol kell igénybe venni? Miben támogat?
2011. dec. 29. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Önormányzat családvédelmi osztálya bírálja el. Igénylés feltétele, hogy az egy főre jutó havi jövedelem a 39.900.- forintot nem haladhatja meg. Jövedelemnek számít a munkabér, a családipótlék, gyermektartásdíj, nyugdíj, GYED, GYES. Mindről hivatalos igazolás kell, munkahelytől, MÁK-tól, ha elvált szülő igényli, akkor a bírósági ítélet a tartásdíjról és a gyermekelhelyezésről. Ovoda/iskolalátogatási igazolás. Nem lehet nagyobb értékű ingó vagy ingatlan vagyon sem az igénylő, sem a gyermeke nevén. Környezettanulmányra is kimehetnek.

A támogatás évente 2 alkalommal készpénz -5800.- forint- egyébként ingyenes intézményi étkezés és ingyenes tankönyv.

2011. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ingyen étkezés az iskolában, óvodában stb. Ingyen tankönyv. Évente beiskolázás előtt 5800 Ft. (legalábbis nálunk) Ingyen járhat zeneiskolába (Na ezt nem szerették hogy rájöttem, ugyanis erről senki nem világosít fel és minden évben patáliát csaptak miatta hogy elintéztem, a zenesuli pedig kapta a levelet hogy jár.) Táborozni évekig ingyen mehetett, majd tavaly előtt és idén már úgy volt, hogy 30%-ot nekem is be kellett befizetni. Készpénzt nem ad, csak évente 1x amit leírtam, de az ingyen étkezés nagyon nagy segítség.
2011. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok. Én még nem láttam évente 2x 5800 Ft-ot belőle, csak egyszer, azt is augusztusban iskolakezdés előtt. Ja, az Önkormányzat Szociális osztályára kell bemenni az igényléses nyomtatvánnyal. (ott is adnak, netről is leszedhető) munkáltatói igazolás, családi pótlékról igazolás. Ha bankszámlára megy, akkor elég a bankszámla másolata, azon aláhúzni a családi pótlékról az utalás sort.
2011. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod. Kell a MÁK igazolása, a bankszámlakivonat csak és kizárólag akkor elfogadható, ha azzal állami megelőlegezett tartásdíjat igazolnak. Készpénz pedig kétszer jár évente, egyszer augusztusban -amit idén szeptemberben utaltak- egyszer pedig novemberben.
2011. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Bizony ha már a kaja nem kerülne pénzbe, már jó lenne.
2011. dec. 29. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

ma 13:44


De jól tudom, ugyanis immáron 8. éve kapok rendszeres gyermekvédelmit. Mindig csak a fénymásolt bankszámla kivonatot kérték tőlem, úgy, hogy aláhúzták rajta a családi pótlék utalásról szóló sort. Gyermektartás semmilyen nincsen rajta. Sem megelőlegezett, sem semmilyen. Lehet hogy te olyan helyen dolgozol, ahol szabály és még tudsz is erről, de annál az Önkormányzatnál ahová én tartozom, így tudják ezek szerint. Pénzt pedig már csak tudom hogy évente hányszor kapok. 1x

2011. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Nagyon érdekes, amit írsz. Én Kecskeméten élek, idestova 6 éve, hogy kapom a rendszeres gyermekvédelmi támogatást. Kellenek a hivatalos igazolások a jövedelmekről, nem elég a bankszámla másolat. Sosem volt elég, mindig kérték a MÁK 30 napnál nem régebbi hivatalos igazolását. A tartásdíjról most először kérték a bírósági ítélet másolatát és mivel állami megelőlegezett tartásdíj, így az arról szóló határozat helyett elfogadták a bankszámlakivonatot. Pénzt egészen pontosan december 4.-én postáztak, idén másodszorra, 5800.- forintot. Ha te nem kapsz évente kétszer készpénztámogatást, ott valami nagy baj van, ideje lenne utánajárni, az ugyanis jár a gyermekvédelmi támogatáshoz. Nézz utána, pl itt: [link] A lap aljáról azért idemásolom neked a lényeget: "20/A. §

(1) A települési önkormányzat jegyzője annak a gyermeknek, fiatal felnőttnek, akinek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága

a) a tárgyév augusztus 1-jén fennáll, a tárgyév augusztus hónapjában,

b) a tárgyév november 1-jén fennáll, a tárgyév november hónapjában

pénzbeli támogatást folyósít.


(2) Az (1) bekezdés szerinti pénzbeli támogatás esetenkénti összege 2006. évben gyermekenként 5000 forint. A 2006. évet követően a pénzbeli támogatás összegének emeléséről az Országgyűlés a költségvetésről szóló törvény elfogadásával egyidejűleg dönt. A pénzbeli támogatás esetenkénti összege 2011. évben gyermekenként 5800 forint. [A Magyar Köztársaság 2011. évi költségvetéséről szóló 2010. évi CLXIX. törvény 62.§ (3)]


Azzal a kérdező nem fog rosszul járni, ha mindenről hivatalos igazolást kér. Egyébként meg ha felhívja a családvédelmi osztályt, ott elmondják, hogy mit milyen formában kérnek.

2011. dec. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!