Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennék ki külföldre. Csak azt...

Mennék ki külföldre. Csak azt hallottam, hogy kisfiam apukájának valami papirt kell írni, hogy beleegyezik. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,bele kell egyeznie. És ha nem egyezik az szivás,ujraindithatja a gyerekelhelyezést.
2011. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha csak kirándulásra ha több időre, mindenképpen kell a beleegyezése.
2011. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jó. Köszönöm.
2011. dec. 30. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
igen kell papír, de ha olyan országba mentek ahova út levél kell, és van a gyereknek akkor nem hisz az útlevél kiálításánál már egysszer bele egyezett hogy külföldre mehet a gyerek
2011. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek, rendszeresen repkedek a gyerekekkel, és sosem írtunk erről papírt. Egyszerűen azért, mert az utazáshoz úgyis kell személyi és/vagy útlevél, aminek a kiállításához mindkét szülő engedélye szükséges - így a repülőtéren ezzel nem foglalkoznak.


Viszont ha hosszabb távra szervezel (tehát nem csak egy nyaralásról van szó), akkor azt nem lehet az apuka engedélye nélkül.

2011. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 éves vagyok,a szüleim elváltak és mégis,amikor mentünk idén nyaralni (külföldre,repülővel),akkor apának alá kellett írni valamit,hogy elenged és ezt le kellett fordíttatni angolra,hogy külföldön is megértsék,bár a papírt sehol nem kérték...


Szóval igen,kell a papír.

2011. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Magához az útlevélhez kell mindkét szülő. Illetve ha tartósan külföldön fogtok élni, akkor ahhoz is kell a másik szülő beleegyezése. Az ilyen ügyekben a gyámhivatal az illetékes, ők el fogják mondani pontosan, hogy mi kell hozzá, és mi mennyi ideig érvényes.
2011. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ki szerettem volna költözni a kisfiammal. :/

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 30. 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért szerintem próbálj meg utánajárni, egyezkedni az apukával, vagy nem tudom, mit tudsz tenni.

Nálunk is hasonló szituáció van (lesz), de én biztos nem fogom hagyni, hogy bárki keresztbe tegyen ebben, itt a megélhetésünk a tét. Oké, én ezt egyszerűen kijelenthetem, a fiamat az apja úgysem látogatja, akkor ebbe se akarjon beleszólni, végtére is nem mindegy neki? De nem tudom, hogy nálatok mi az ábra. Mennyire fontos, hogy kimenjetek, milyen a viszony az apukával, stb., ezek elég meghatározóak.

2011. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg belehet próbálkozni az "Apuka ismeretlen helyre költözött" dumával.
2011. dec. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!