Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felemelték a DM-es tápszer...

Felemelték a DM-es tápszer árát:- ( Ti mit adtok 1 év körüli babátoknak? Van valami tejital ami finom és nem túl drága?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
1 éves gyereknek minek a tápszer? Lányaim 10 hónapos koruktól rendes ételre lettek szoktatva, és semmi bajuk, tejet is kaptak.
2012. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az en fiam ugyan mar ket eves es par honapja sikerult atszoktatnom a tejre, de egy idoben en is szemeztem a dm-es tapszerrel.

A lenyeg, amit ajanlanek neked is: a brendonban mar akkor is kb allandoan akcios volt a humana tapszert, 2-3-as, izesitettek egyarant. Most rakerestem es meg mindig akcios.

Itt megnezheted oket: [link]


En sohasem jartam az uzletbe utana, hanem megrendeltem toluk online egyszerre tobb dobozzal, 5000 forint felett ingyen hazhozviszik, 3-4 napon belul megerkezik hozzad.

Jah es nemtom a dm-es tapszer milyen, de egyszer vettem rossmannban es rajottem, hogy hiaba olcso, annyira nem eri meg, mert olyan hatalmas kanal volt hozza, hogy sokkal hamarabb elfogyott, mint mondjuk a humana.

2012. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hogy mennyire emelték?
2012. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1300 Ft már. Tudom, hogy ez sem túl drág a többihez képest, de már sok. Azért adok tápszert, mert abban legalább vannak vitaminok és az összes szükséges tápanyag, a tejet meg tuti mindig kiönteném, mert ránkromlana. Mellesleg a gyerekorvos nyomatékosan megkért, hogy 3 éves koráig ne adjak a gyereknek tejet.
2012. jan. 2. 10:58
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az én gyerekem is rendes ételhez van szoktatva (mintha lenne olyan 1 éves aki nem eszik rendes kaját...), de a reggeli és az esti tápszer beépült a napi rutinba, nem szeretnék változtatni rajta egyelőre. Pláne nem 10 hónaposan tejet adni neki, mikor nekem is laktóz intoleranciám van:-(
2012. jan. 2. 11:00
 6/11 A kérdező kommentje:
A DM-eshez is jó nagy kanál van, akkor a Humana tényleg tovább tart ki? Mert azért drágább.
2012. jan. 2. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
akkor 100 Ft-al lett több. sparban szoktam járni ott rendszeresen akciózzák a rájuk maradt tejitalokat. De azért javaslom, hogy igyekezz egynél maradni hosszú távon, ne variáld őket
2012. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem azért kérdező, de az anyatej tömény laktóz, illetve a tápszer ugyanúgy és az összes tejtermék.

tehéntejet a tejfehérje miatt nem tanácsos adni, nem a laktóz miatt.

Illetve vannak laktózmentes tejek, bár valóban ha 1300 forintod nincs egy doboz tápszerre, nyilván minőségi tejre pláne nincs 500 forintod literjére.


De egyébként még annyit, csak jó tanács, ne várj 3 éves koráig a bevezetéssel, különösen ha oviba is szándékozod adni, mert ott nagyban nyomatják a tejet és ha akkor kezded hozzászoktatni, egy életre fehérje allergiás lesz.

Én 3 éves korára már minden káros dologhoz hozzászoktatnám, ne legyen belőle gond.

2012. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

1,5-ös tejet!

Én is laktózos vagyok, a lànyomnak semmi baja.

Ha később adsz neki, akkor nagyobb az allergiára a kockázat, mert a szervezete későn szokik hozzá. De te tudod...

2012. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En kozepmezony vagyok, egy ev alatti bevezetest en szemely szerint korainak tartom, a harom evet tulzasnak.

En masfel ev korul kezdtem a bevezetest, egyik gyereknel gond nelkul ment kb egy honap alatt attert tapszerrol tejre, masik gyerek alig akarta elfogadni, honapokba telt, mire megszerette.

De nyilvan mindenki azt csinal a sajat gyermekevel, amit jonak lat, en sem be nem szolok emiatt senkinek, se kritizalni nem akarok, kioktatni meg foleg nem.

Mondjuk a tehentejrol es a gyerekekrol annyit erdemes tudni, hogy a gyerekeknek a leheto legzsirosabb tejre van szukseguk, amit be tudunk szerezni es pont nem a 1,5%-osra. De ettol fuggetlenul a sajatjanak tenyleg mindenki azt ad, amit akar.

2012. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!