Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tehentej vs. Tapszer/tejital....

Tehentej vs. Tapszer/tejital. Melyik lenne a jo dontes?

Figyelt kérdés

Kislanyom most lesz 1 eves.Eldontottuk a ferjemmel, hogy meg nem kap tehentejet amig anyagilag nem megterhelo szamunkra.Az egyik vedono azt mondja, hogy tegyunk ahogy jonak latjuk a masik ellenzi ezt a dontest (pont ez a vedono mondta meg 6 honapos koraban a kislanyomnak, hogy 1 eves koraig semmikepp, de ha lehet 3 eves koraig ne is adjunk tehentejet)

Tudom, hogy mindenki mahogy gondolja, de mit gondoltok errol, ha meg nem kap tehentejet?

Kulfoldon elunk es annyira mas itt minden es en inkabb a Magyar normakat kovetem.....Most mit tanacsolnak otthon ezzel kapcsolatban?


2011. jan. 20. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 11,5 hónapos koráig anyatejes volt.Aztán tápszert kapott egy hónapig,majd tejitalt kap azóta.Ha megveszel egy normális minőségű 3,6-os tejet,nem sokkal kerül kevesebbe,mint egy olcsóbb márkájú tejital.Nem tudom hol laksz,de itt van müller,aminek a saját márkás tejitala elég olcsó,550 gramm 1090 Ft.Ebből nekünk 3-4 fogy egy hónapban úgy,hogy 3,5 decit iszik a fiam egy nap.Én még egy darabig tuti ezt adom neki,16 hónapos
2011. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia


Koszi a valaszt :)

Igazabol nem a penzen mulik, mert szerencsere jut mindenre amire a kislanyunknak szuksege van (termeszetesen mi reszerunkrol lemondassal jar ez a dolog, de az lenyegtelen).

Igazabol egeszsegugyi okokbol kerdezem....

a "tehentej" bolti formaban ugye nem sok mindent tartalmaz mar.....haztol nem tudok venni, de arra is azt mondjak, hogy nem emesztheto az emberi gyomorban.....a tapszer meg ugye babaknak van kifejlesztve, de meg is csak egy mu dolog....

tehat ezert nem tudok donteni, mert mindketto ellen szol eleg sok rossz dolog, es meg a vedonok sem tudnak 2 ertelmes osszefuggo mundatot mondani ezzel kapcsolatban....

2011. jan. 20. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tápszer párti vagyok. Az is tejalapú, és nagyon sok vitamin van benne. Én úgy tervezem hogy 2 éves korig tápszert kap.
2011. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok.A bolti tej is mű dolog,ha azt vesszük.Az igazi tej az,ami kijön a tehénből,a bolti meg kevés tejet látott.Úgyhogy marad a vitaminnal dúsított tejital,főleg ebben az influenzás időben.
2011. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Otthon mit javasolnak inkabb a szakemberek?

Mert az igaz, ha normalis tehentejet akarok venni akkor eleg draga lenne...dragabb is mint a tapszer szerintem.utazni kellene, hogy videken vegyek tejet es nem vehetek 1 honapra valot mert megromlik, mig a tapszer 3 hetig elall(na ha nem fogyna el 4 nap alatt egy dobozzal).

2011. jan. 20. 20:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En mindkettot adok a kisfiamnak mert en sem tudom eldonteni mi a jo. :)

Mi is nemsokara 1 evesek leszunk es kulfoldon elunk. 260-300ml tapszer mennyiseget iszik meg a kisfiam reggel ebredes utan es este elalvas elott. Nekem azt mondta a vedonom, hogy bevezeteskor tegyek mondjuk 20ml tehentejet es 250ml tapszer az uvegebe vegyesen. 4-5 napig legyen igy es csak reggel. Ha nincs alergias tunete vagy reakcioja akkor emelhetem a tehentej adagot es csokkenthetem a tapszert ahogy nekunk meg a kisfiamnak jo vagy amig teljesen tehentejet nem kap. Ez nekem nagyon tetszik mert ugy dontottem, hogy felesbe fogom neki adni. 150ml tehentej + 150ml tapszer. :) Igy vitaminhoz is hozzajut es tehentejet is kap. Legalabbis egy ideig igy csinalom aztan meglatom, hogy mikor allunk at teljesen. Nem mondom, hogy ez a jo modszer de nekem ez tetszik egyelore.

2011. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom 3 hónapos kora óta nem szopik sajnos, tápszert kapott, mindig a korának megfelelőt. Egy éves kora után tejitalt adok neki, ami gondolom más néven tápszer. Kóstolta a tejet, mindenféle tejterméket kap, nincs allergiás reakciója. Mégsem adok neki tehéntejet.

Napi 3 alkalommal fogyaszt tejitalt, kakaóval, Maci kávéval, Nesquik epres/banános porral vagy csak simán. Nem tervezem, hogy váltanék a tehéntejre. Most 20 hónapos.

2011. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Otthon akkor jobban tamogatjak a tapszer/tejital adasat.

Igazabol meg nem kostolt tejet es turot sajtot is csak ritkan kapott eddig.

Joghurtot eleg sokat kap, de abbol baba joghurtot veszek mindig (talan egyszer ketszer kapott sima natur joghurtot is).Igazabol lehet a tapszer a jobb dontes, mert igy ha kesobb esetleg ne adja Isten allergias lesz akkor nem fogom eletem vegeig ostorozni magam, hogy a tehentejtol lehetett (fogom masert-allergias vagyok a tojasra, igy nagyobb az eselye az allergiakra- de az mar mas kerdes)

2011. jan. 20. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

nekem nem fogadta a lányom sem a tápszert, sem a tejitalt, így tehéntejet adtam neki 1 éves kora után, addig szopott.

De azt vettem észre hogy hígabb lett a széklete, így megpróbáltam a tejitalt és elfogadta:)

Azóta azt kap, majd később még próbálkozom a tejjel.


Én biotejet adtam neki.

2011. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!