Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED mellett mit tanulhatok?...

GYED mellett mit tanulhatok? És lesz-e rá időm?

Figyelt kérdés
Szeretnék még egy szakmát tanulni, de nem tudom mi lenne a legjobb, hogy beleférjen a 2 évbe és hasznos is legyen. Szívesen mennék főiskolára is, csak pénz nem sok van rá.
2009. máj. 22. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, aki segítsen neked a picivel? Ha igen, akkor mennyit? Ezen azért sok múlik. Ha nincs segítséged, akkor max. levelezőre tudsz elmenni havi 1-2 alkalommal, csak kérdés, hogy mikor tudsz tanulni, készülni, ha nincs elég segítség. Meg ha szoptatsz, a gyerek nem marad meg nélküled hónapokig. Én nem is tudom 20 percre sem magára hagyni a 6 hónapos fiamat, mert hiába van más vele, keresi az anyját és igény szerint szopik. Mikor meg már picit nagyobb, szintén vele kell lenni, mert akkor megy mindenhová. Akkor sem egyszerűbb. Annak függvényében válassz, hogy mennyi segítséged van, mert elsősorban az fogja meghatározni, hogy mennyi időt tudsz távol tölteni és mikor.
2009. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak Tőled függ. Milyen szakmára gondoltál? Vannak 2 éves felsőfokú OKJ képzések. Én is ilyet végzek, munka mellett.

Apa, Mama, bnők mindig segítenek.

Hajrá!!

2009. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor terhes lettem, beiratkoztam ősztől távos gimibe, hogy a szakmám mellé meglegyen az érettségim is. 2007 szeptemberében kezdtem a sulit, október végén mentem szülni :) Két hetente volt suli, délután, én tényleg csak nagyon kevés alkalmat hagytam ki, bár igaz, amikor szülés után először mentem, húú az nem volt jó, 2 óra után tűztem is haza :) De egy idő után inkább már jó is volt néha bemenni suliba, kicsit felnőttek között lenni. Ilyenkor anyukám vigyázott a kisfiamra, és ebből soha nem volt semmi gond, én nagyon örülök neki, hogy belevágtam. A tanuláshoz amúgy nem volt túl sok segítségem, akkor tanultam/tanulok, amikor a fiam alszik. Jó, párszor elkeseredtem, és kijelentettem, hogy ezt nem lehet így csinálni, de hát azért csak lehet :) Tavalyi év végén már tettem előrehozott érettségit két tantárgyból, és mind a kettő 90%-os lett, asszem nem rossz eredmény. Idei év végén meg 4,5-ös átlagom lett, dicséretet kaptam, szóval ááá nagyon jó volt :) És most készülök a szóbeli érettségire a maradék három tárgyból. És ne hidd, hogy én egész életemben valami jaj de jó tanuló lettem volna, inkább hogy mindig lusta voltam tanulni, de most már pont azért tanulok, mert meg tudom becsülni, amikor van rá időm, meg hát kicsit más, amikor az ember a saját jól felfogott érdekében tanul, és nem azért, mert a szülei azt mondják, hogy kell.

Segítségről annyit, hogy tavaly is, idén is, anyukámat riasztottam, amikor már nagyon pánikoltam és éreztem, hogy kifutok az időből, olyankor volt, hogy elvitte egy-egy napra a fiam, hogy ne csak éjjel tudjak tanulni. Most a szóbeli előtt is egyszer elvitte, meg majd pünkösdkor megint elviszi egy napra, hogy tanulni tudjak, de amúgy azért többé-kevésbé segítség nélkül meg tudom oldani.


Szóval ha annyi segítséged van, hogy be tudj menni az iskolába amikor kell, akkor már szerintem nyugodtan belevághatsz, ha az ember nagyon akarja, meg tudja csinálni. Tényleg kell hozzá kitartás és szorgalom, de meg lehet csinálni.

Abban nem tudok tanácsot adni, hogy mit tanulj, mert nem tudom, milyen beállítottságú vagy, mi az, amit szívesen is tanulnál. Eddig mivel foglalkoztál? Ahhoz kapcsolatos tudást szeretnél még szerezni, képezni magad, vagy valami mást szeretnél tanulni? Mi érdekelne? Ja, főiskola: államira nem vennének fel? Azért érdemes megnézni a ponthatárokat, hogy hány pontod lenne, vannak olyan szakok, amikhez tényleg nem kell sok, pláne fősulin.

2009. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze van segítségem, számíthatok az egész családra. De még most lesz az első babám és semmi tapasztalatom nincs e-téren. A munka miatt pedig kellene egy jó végzettség, mert eddig csak adminisztrátorként dolgoztam, de nekem az már nem felel meg. /sajnos nyelvvizsgám sincs/

Néztem már az ELO-s tanfolyamokat is, de OKJ vizsga nélkül nem ér semmit. Az pedig drága náluk. Még én sem tudom mit szeretnék, de ki szeretném használni a 2 év itthonlétet.

2009. máj. 22. 09:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanulok GYED alatt. Pénzem nekem sem sok van rá, de találtam egy iskolát, ahol 50% kedvezményt adnak a tanfolyam díjából GYED-en v.GYES-en lévő anyukáknak,(ami fizethető havi részletekben is) és van távoktatásos képzési forma is, ami 3 hetente egy szombati elfoglaltságot jelent.OKJ-s képzéseket tartanak, és rengeteg szakma közül választhatsz. Nézz szét az EFEB honlapján, ha érdekel. (www.efeb.hu)
2009. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok!


Nézd meg a mua.hu-t. Ott van pü-i és banki szakügyintéző is, a jegyzeteket oda is tudom adni Neked :)

Budapesten élsz?

2009. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Sajnos debreceni vagyok, de köszönöm, hogy felajánlottad a jegyzeteket! :-)

Remélem nekem is sikerül majd összehozni.

2009. máj. 22. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiad v kislányod lesz? :)


Sok sikert!

2009. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kislányom! :)

Köszi szépen!

2009. máj. 22. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!