Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aug 17 töl fizetés nélküli...

Aug 17 töl fizetés nélküli szabadságon, vagyok, és a 8 hónapban valószínű nem Magyarországon fogok szülni, milyen pénzbeli juttatást tudok igénybe venni, csak a gyest? Vagy jár a gyed is? Köszönettel. V. B

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyaságit biztos, hogy kapsz. Családi pótlékot ott kell igényelned, ahol életvitel-szerűen élsz, ha ez külföld, akkor ott. Gyest is úgy tudom, hogy igényelhetsz, gyedről nem tudom.

Szülés után azonnal kezdjétek a baba papírjait intézni a nagykövetségen. Kell hozzá az eredeti anyakönyvi kivonat, annak hivatalos fordítása, apostille pecsét az anyakönyvre. A nagykövetség kéri a baba magyar anyakönyvezését a bevándorlási hivataltól, ha az kész, küldik az okmányirodának útlevélt csináltatni. Ha ezek megvannak, és megkaptátok, hazautaztok, először lakcím kártya kell a babának (önk.), néhány nap múlva lehet tb kártyát intézni (hivatalból is elindítják, de nagyon lassú). Ezekkel tudod a juttatásokat intézni, de a tb kártyát nem biztos, hogy meg kell várni (az adókártyával), lehet, hogy elég egy igazolás, hogy megkértétek, ezt nem tudom.

A baba 6 hónapos koráig lehet az egyszeri anyaságit igényelni, mivel a magyar bürokrácia tetű lassú, talán meghatalmazásokkal kellene, de ezt nem mindenhol fogadják el. Nálunk pl. (Bp.) lakcímkártyát csak úgy tudtunk csináltatni, hogy mindkét szülő ott volt. 2 hónaposan igényeltük a nagykövetségen a papírjait, 4 hónaposan sem érkezett meg, az atyaúristent is körbe kellett telefonálni, hogy valaki dolgozzon (ebben segített a nagykövetség is). Mi így, miattuk lecsúsztunk az egyszeri anyaságiról.

2012. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és nem a postázás volt lassú, mint olykor igyekeznek arra fogni, hanem maga a papírok elkészítése. A bevándorlásinál az anyakönyvezés 2 hónapig, az útlevél kérelem még 2 hónapig állt egy íróasztalon.
2012. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
gyedet, illetve azt megelőzően tgys-t nem fogsz kapni, mert fizetés-nélküli szabin vagy, ezen ellátások pedig biztosítási jogviszonyhoz kötöttek. (a Tiéd a fiz. nélküli szabi miatt szünetel)
2012. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 20. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!