Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülő felelőssége, hogy a...

A szülő felelőssége, hogy a gyerekkel ne történjen semmi baleset?

Figyelt kérdés

Egy tévéműsorban hallottam múltkor, hogy a gyerek pszihológus éppen azt elemezte, hogy minden ami történik a gyerekkel, az a a szülő felelőssége.

Ez oké is, de kérdezte a műsorvezetőcsaj, hogy mi van olyan esetben, amikor egy oltári eleven örökmozgó gyereke van valakinek.

Erre a hapsi azt válaszolta, hogy folyamatos, aktív figyelemlekötéssel kell vele foglalkozni.

De kérdem én, mi van akkor a házimunkával, azt a bejárónő fogja intézni? Vagy egyáltalán ha kimegyek wc-re, akkor történik valami...

nem beszélve esetleg a többi gyerekkel ki foglalkozik...?


2012. jan. 4. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, hogy a szülő felelőssége. De ez a fogalom nem keverendő össze azzal, hogy egyben a "hibája" is, ha valami történik. Vannak elkerülhetetlen dolgok, de a felelősség akkor is a miénk. Részben ebben is áll szülőnek lenni, hogy felelünk a gyerekünkért
2012. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Az oltárian eleven gyereket is meg lehet nevelni. Akkor nem éri állandóan baleset.
2012. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen minden a mi felelőségünk, de nem feltétlenül hibánk nem ugyan az.

De ez igaz akkor is ha valaki vigyáz a gyerekre, minden ami történik a vigyázó felelősége de nem a hibája.

Volt hogy a fiam a keresztanyjánál volt 2 órát, mert nekem dolgom volt.

Úgy hagytam ott a gyerekett hogy aludt, a keresztanyukának ki kellet mennie a wc-re és míg kint volt a fiam le esett az ágyról.Egy percig nem hibáztattam.

2012. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, a szülő felelőssége, de nem hiszem, hogy van olyan gyerek, aki a folyamatos figyelem ellenére ne esett volna le valahonnan, vagy ne ütötte volna be jobban a fejét valahova. Nagyon találékonyak az "extrém sportokban":) Nekem pl legelőször akkor esett le az ágyról, (kb 5 hónaposan) miközben öltöztettem. A nadrág szárát fogtam, már a térdéig felhúztam, mikor ő egy jól irányzott mozdulattal szó szerint kiugrott a nadrágjából, és leesett...ilyenek előfordulnak.
2012. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na a 2. hozzászólónak sincs gyereke.

Üzenem neki, hogy egy oltárian eleven gyerek egész nap folyamatosan zizeg, nem tudsz vele mit csinálni, hacsak le nem kötözöd.

2012. jan. 4. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért kell hülye példát felhozni? Ha a gyerek alszik és leesik az nem a szülő hibája, de ha ugrál az ágyon és leesik az már igen. Én is azt vallom, hogy a szülőnek 24 órába kell figyelnie a gyerekre(gyerekre). Egyetértek a pszichológussal, ha örökmozgó a gyerek lekel kötni a figyelmét. Mielőtt azzal jönnél, hogy nincs gyerekem , de van kettő, az egyik éppen dackorszakban.
2012. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyilván 24 órában figyelek a gyerekeimre, de fizikai képtelenség minden egyes másodpercben rájuk figyelni.
2012. jan. 4. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom a hugomnak az oviban eltört a keze mert leesett a mászókáról, nem hiszem hogy erről anyám tehet, szerencsétlen baleset volt.
2012. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!