Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a rossz szülő? Vagy...

Milyen a rossz szülő? Vagy milyenek a rossz szülők?

Figyelt kérdés

Most éjjel gondolkoztam el ezen, mert hála a felső kisebbségi fiatal párnak, nem tudtam aludni! :/ De hála a kislányom igen!! :)

Szóval..mi a rossz szülő fogalma?

Ez számomra teljesen tág fogalom, és elég szubjektív!

Persze aki veri, nem foglalkozik a gyerekkel az teljesen egyértelmű, de pl, ha a szülő sokat dolgozik és azért nem tud a gyerekével lenni, az is rossz szülő?

Vagy aki elkényezteti és nem az életre neveli a gyerekét?Leülteti a számítógép elé, mert addig sincs baja, és tudja hol van?

És az, aki mindent meg vesz a gyerekének, és sosincs olyan, hogy ezt nem kapod meg?

A szülők kapcsolata is biztos közre játszik!!Ha mondjuk már rossz a kapcsolat, de a gyerek miatt együtt maradnak.Az lehet jó?Vagy mindenképpen rossz?

És még ezer példát lehetnek mondani, de nem akarok olyan sokat írni.

Nekem 11 hónapos a lányom, és nagyon szeretném jól nevelni.Fogalmam sincs eddig elrontottam-e valamit...Eddig boldog egészséges baba.Már rohangál, és próbál magyarázni is, egyedül az elalvással van baj, de azon kívül minden rendben.Mi párommal mind a ketten alkesz családból jövünk, de mi nem vagyunk azok.Elég érdekes erkölcsökkel vagyunk nevelve, tulajdonképpen mind a ketten le voltunk sz.arva.. :/ Én nem szeretném ha a lányom rosszul nevelkedne!Szeretném jól csinálni, vannak is elképzeléseim, de fogalmam sincs hogy lesz.

De az biztos, hogy rossz szülő nem szeretnék lenni!!!:)



2011. dec. 23. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nehéz kérdés. Most futok,,majd jövök és írok:)
2011. dec. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

En elmondom mit erzek rossznak a neveltetesem soran.


Sok szulo nem tudja elfogadni, hogy a gyereke egyszer felno. En 21 eves vagyok meg tanulok. Ugy kezelnek mint egy 10 evest, nekem nem lehet sajat dontesem, nincsen onallo eletem, nincs akaratom. Legtobb esetben kinevetnek, leneznek, gunyolnak, semmibe vesznek, mert szerintuk en meg egy gyerek vagyok.


Nevetseges szabalyok szerint elek, legkesobb este 9-re haza kell jarnom, ha nem, akkor kizarnak itthonrol. Aż is meg van hatarozva, hogy este max fel 9-ig lehet szamitogepezni... Ha nem aludnek itthon akkor tobbet nem tehetnem ide be a labamat. Jo megoldas lenne a koltozes, de ugyan, hogy tarthatnam el magam amikor reggel 8-tol 4-ig suliban vagyok, es masnapra keszulnom kell az orakra... Egy ideig talan birnam, de hosszutavon a ketto nem menne egyszerre sajnos. Ezt a szulok kihasznaljak, rendszeresen zsarolnak azzal, hogyha ezt meg azt nem ugy csinalom ahogy ok szeretnek akkor tunjek el innen.


Hetente egyszer szombaton delutan mehetek el itthonrol.. Tobb eve van parkapcsolatom de senkinek nem kivanom azokat a dolgokat amiken mi atmegyunk. A parom messze lakik, o utazik hozzam mivel nekem nincs keresetem. Viszont 1 teljes eve nem volt nalunk. Minden szombat delutant az utcan toltunk, ritkan naluk de aż ugye dupla ut (eljon ertem, megyunk hozzajuk, aztan kesobb hazahoz es ismet haza autozik).


Egyutt alvasrol szo se eshet! Bulizni soha eletembe nem jartam. Sok olyan ismerosom van akik mar ferjnel vannak ennyi idosen, sot vannak olyanok is ahol mar megszuletett az elso gyerek is.


Anyagilag teny, hogy megkapok mindent, de azonkivul szinte semmit...


Rossznak tartom ha egy szulo uralkodik a gyereke felett es zsarolassal probalja kordaban tartani meg ennyi idosen is.


Nem javaslom egy szulonek se, hogy ennyire atessen a lo tuloldalara...

2011. dec. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
oké! :)
2011. dec. 23. 10:00
 4/13 A kérdező kommentje:

ma 10:00

Ez tényleg nagyon durva, amit veled művelnek!!

Én 23 éves vagyok.17 éves korom óta tartom el magam, mert anyukám meghalt, apukám meg egy nagy 0!

Kitartást neked!Mindig van megoldás, nem könnyű.Ha még tanulsz, akkor addig bírd ki.Utána kell egy jó állás és viszlát!Én azért örültem volna, ha állják a tanulmányaimat, de nem ilyen áron az biztos.Mert nekem esti gimibe kellett érettségiznem munka mellett, és nem volt 1 séta galopp!

De ez is egy jó példa volt!Köszi

2011. dec. 23. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Majusban vegzek, utana osszekoltozunk a parommal. Szegeny jol melle nyult a valasztasaval, de nagyon becsulom azert, hogy mellettem van igy is tobb mint 3 eve. Szerencsere a nehezsegek ellenere boldogok vagyunk egyutt!!! :)


A szuleim annyiban alltak a tanulmanyaimat, hogy vettek fuzeteket es egy konyvet. Ez kb 3500 ft volt. Amugy ingyenes felsofoku kepzesen veszek reszt, tehat lenyegeben csak azzal tudnak zsarolni, hogy kiraknak itthonrol, nekem meg se munkam, se lakasom..


A tanulsag annyi, hogy a szulok szepen, fokozatosan hagyjak a gyermekuket felnoni. Kulonben tobbet art ez a fajta nevelesi modszer mint hasznal...


Gratulalok a Picurhoz! :)

2011. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na itt vagyok!


Nekem anyu elvált (jobb volt így, de persze szebb lett volna egy normális apával)

Mamáék sokat segítettek, így végülis megvolt mindenünk.


Sokat is voltam mamáéknál, egész nyarakat, mindig sírtam amikor haza kellett menni. És pénteken már jött értem mama és mentem náluk hétvégére. (30 km-re laknak tőlünk)


Első osztályt kezdtem, amikor elváltak, és anyuval maradtunk ketten a tesómmal. Anyu reggel 6-tól este 9-ig dolgozott, reggelire általában csinált tejbegrízet, de sokszor szinte nyers volt benne a gríz és tök híg, mert "nem volt ideje reggel már ezzel pepecselni"

Hétkönap én vigyáztam a húgomra. Együtt mentünk iskolába, majd délután -ha beteg volt is én voltam vele.(másfél évvel fiatalabb) Ez volt a hétköznapunk, alig vártam hogy mama jöjjön értünk.


Tudom, hogy anyunak is nehéz volt, de ezt egy örök életre megjegyeztem. És éjszaka elment bulizni. Kerestük őt és kint sírtunk az erkélyen, hogy anya eltűnt :( Azt hittük elrabolták, vagy meghalt. (hát milyen egy kisgyerek, el sem tudtunk képzelni, hogy hol van anya)


Amikor hazajött, jól leszidott bennünket, hogy mit ordibálunk mi az erkélyen, felkeltjük a szomszédokat.


Aztán pasikat is hozott haza. Volt, hogy rájuk nyitottunk véletlenül....


Hát ezt senkinek nem kívánom.


És sokszor kikaptunk tőle.


Persze ebből ő semmire nem emlékszik. Ő soha nem bántott minket, megvan a véleménye az olyan szülőről...no comment.


Nem tudom, mit gondol, hogy még úgy kezel bennünket, mint annak idején, ha történt valami, amit ne mondjunk el mamának, mindig azt mondta "Ez nem történt meg, ezt csak álmodtátok. Nem szabad róla beszélni, nehogy mégegyszer ezt álmodjátok"


Szóval ez szerintem nem jó szülő!



A jó szülő:

1.: OTT VAN A GYEREKÉNEK!

2.: ELLÁTJA ŐT/ŐKET,

3.: LELKIISMERETES

4.: A GYEREKE AZ ELSŐ, ÉS UTÁNA A MAGA SZÜKSÉGLETEI (attól ez persze uolyan fontos, de a gyerek élvez elsőbbséget)

5.: SZERETI ŐT/ŐKET ÉS NEKI/K TARTOGATJA A TÜRELMÉT, nem máshol türelmes és majd a gyereke/ken vezeti le.


Asszem ennyi. A játékok, egyebek nem olyan fontos...


Elég hamar megtanultam kajákat készíteni, ellátni magunkat.

2011. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ma 10:44

Köszi a választ! :)

Akkor nektek sem volt egyszerű!Anyukád el vált, ezzel még nem is lenne baj, mert valószínűleg minden oka meg volt rá.Sokat dolgozott, és kielégítette a bulizási vágyát is.Még ezzel se lenne baj, ha nem így oldja meg!Éjszakára egyedül hagyni a gyereket?Aztán meg meghazuttolni???És a mai napig??Ez szörnyű.Na mindegy.Erre mondják, hogy szülőt nem mi választunk sajnos... :/

Az előző válaszolónak, pedig köszönöm a gratulációt!És sok boldogságot nektek, és az elköltözésig pedig kitartás!!!Már nincs sok hátra! ;)

Az én szüleim egyébként szerintem azért voltak rosszak,mert nagyon sok mindent rám hagytak!15 éves korom óta nyíltan cigizek, rendszeresen elmentem éjszakára, és ha nem mentem haza napokig az sem zavarta őket.Apám mindig magával volt elfoglalva, mikor kicsi voltam alkesz volt, aztán leszokott, de rászokott a játékgépre.Így állandó volt a balhé.Nem keresett kevés pénzt, még is nyomorogtunk, mert volt, hogy az egész fizetését bedobálta.Anyámat meg már semmi nem érdekelte, annyira el volt keseredve.Napi 2 dobozzal szívott, este meg elsörözgetett.53 évesen szívinfarktusban halt meg! :( És nem is csodálom...Az adósság tartotta össze őket.

A párom családját meg hagyjuk...ott még a verés is mindennapi volt! :((( Na mindegy.Mi tudjuk, hogy ezt nem akarjuk!!!És ez a lényeg!

2011. dec. 23. 10:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim rossz szülők voltak. Anyám alkoholista volt és elhagyott engem még egész kiskoromban. A bíróság az alkoholizmusa miatt apámnak ítélt, de abban se volt köszönet, nagyon sokat vert nagyon durván. Mikor 12 évesen megszöktem és családsegítőt (vagy mit) rendeltek ki aki a nyakára járt, akkor hagyta abba. Magányosan, öröm nélkül nőttem fel. Amikor kamasz voltam akkor meg mindent én csináltam otthon kezdve a házimunkáktól egészen a családi gazdaságig. Amint munkát találtam elköltöztem otthonról, férjhez mentem, és inkább gyerek mellett mentem főiskolára.
2011. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

ma 11:16

Nagyon sajnálom! :( Én legalább összerakhatom a kezem, mert tényleg csak akkor kaptam mafjást, ha megérdemeltem, és akkor is csak anyámtól!Én remélem, hogy nem nagyon hat ki a mostani életedre ez, de ez szinte lehetetlen szerintem, mert azért nálunk is érezteti a hatását a dolog!

Köszi a választ!

De még érdekelnek vélemények!!!

2011. dec. 23. 11:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de eszembe jutott egy történet.

Általánosban egy osztályfőnöki órán az volt a téma, mi a "jobb", ha egylátalán nincs apja a gyereknek, vagy azért kell lennie egy apa-szerepnek a családban, még ha rossz apa is? Nem az a lényeg, kinek mi erről a véleménye, hanem egy csöndes kislány, aki meg se szólalt végig, és a tanítónéni be akarta vonni, ezért megkérdezte, mi a véleménye, jobb az, ha ugyan nem mintaapa, de van apa a családban? A kislány azt mondta, nem tudja, nem tud válaszolni. Sosem tudta, mi vagy ki az az apa, mert neki sosem volt. Olyan szomorú volt ezt hallani.

2011. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!