Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsit kiborultam. Hogyan...

Kicsit kiborultam. Hogyan tanítsam meg a gyerekeknek (2,5; 1éves), hogy a felnőttek dolgai nem játékok?

Figyelt kérdés

Ma reggel a kicsi megszökött mellőlem, és amíg mi ébredeztünk ki-be kapcsolgatta a mobilom, már a puk-kódot kéri... Az asztalon volt, ahonnan ha bármit elvesznek, rájuk szólok, letetettem velük vissza.

És ez mindennel így megy sajnos, ti hogyan tudjátok kivédeni ezt?

Se a gép, se a telefonok, a szemüvegem. Pedig ha napi 200szor nem szólok, hogy az asztal-polc-fiók nem babajátékhely, akkor egyszer sem, volt már ezért büntisarok(nagynak), kézre csapás(máshol másért működik..)

Kb elegem van:S


2012. jan. 4. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sehogy. Én már rájöttem hogy SEMMI fontosat nem szabad elöl hagyni. A férjem újra és újra kiakad hogy elvették a telefonját mondjuk vagy a pénztárcájával játszanak, pedig 4 és 2 évesek, szóval régóta van gyerekünk (ahhoz régóta hogy már megtanulja ezt).

Én semmi értékeset nem hagyok elöl mert egy pillanat elég és tönkreteszik. Büntethetem őket akárhogy akkor is annyira izgató számukra a telefon meg a szemüveg stb. (épp azért mert állandóan tiltjuk) hogy nem érdekli őket a büntetés.

Ezt most a kicsire értem, mert a nagyobb (4 éves) nyilván már nem csinál ilyesmit.

2012. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

JÓISTEN! TE ÉN VAGYOK! :DDD

2,5 és 1 évesek? Az enyémek 29 és 13 hónaposak.... épp 10 perce borultam ki, mert az összes könyvet leszedték az alsó könyvespolcokról, persze nem szépen leszedették, hanem egyszerűen ledöntötték az összeset.... halomban áll a könyv a nappaliban:S előtte 10 perccel meg az éjjeli lámpámat tették tönkre... a fiam állandóan megkaparintja a telefonomat és úgfy összenyálazza, hogy nem tudok beszélni rajta... az egész napom abból áll, hogy "ezt ne csináld" azt ne csináld...

nem tudom mi a megoldás. Ha mindenért megbüntetném őket, egész nap a büntiszékben ülnének...

2012. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
a lányom most épp felszedte a nappaliban az egyik futószőnyeget és az alatta lévő csúszásgátlóból csinál magának köpönyeget.... ne legyen szőnyegünk, vagy mi????? :SSS
2012. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
5 gyerekem van. Ha szétnézel a házunkban, minden jó magasra van rakva, amihez nem szabad a kicsiknek nyúlniuk. Könyvek egy része dobozban, a maradék a felső sorban. Dísztárgyak (már ami maradt)a szekrények tetején. Szőnyeg nincs, csak parketta, mert volt már belőle baleset. Terítők, egyéb extrák most az ágyneműtartóban pihennek. Nem vagyok ugyanis hajlandó állandóan romelhárítani, és veszekedni. Majd újra visszakerül minden a régi helyére, ha megnőnek a legkisebbek is.
2012. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok gyerekszakértő, de esetleg megpróbáltad már elmagyarázni nekik? Úgy értem, mikor a büntisarokban van, elmagyarázod neki, miért ül ott, és mielőtt eljöhet onnan, megkérdezed, tudja-e, mi rosszat csinált... Így hátha jobban elfogadja a dolgot. (Ezt egy tévéműsorban láttam, nem tudom, működik-e.)

Kitartás! :(

2012. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A nagy majdnem leszakított a karnist mikor egy éves volt(xr volt a tipli a falban) mert baromira vicces volt a fejére húzni a függönyt...

Egy telefonomat már kinyírt(először a kamera ment tönkre, aztán a mikrofon) ugyan így a falról lerántotta vagy a polcról zsinórnál fogva a vezetékes készüléket... A kicsi 3könyvet tépet szét eddig. Azóta a könyvek tetemes része egy dobozban a fáskamrában vannak(aki olvasni akar annak ki kell mennie keresgélni:S)

Jah és ez mellé kb mint a régió játékbolt annyi kacatuk, de azokkal még egyszer nem ültek le játszani, és frankón elbíbelődök egy egy játékkal:D

A nagy rendszeresen reggel azzal kelt minket, hogy lapos tetejét felnyitja, és bekapcsolja a gépet, persze két gomb és a bioszban navigál:S


Komolyan lassan nem marad hajam, mert szálankét tépem. A lakás 2,5év alatt 20évet romlott(vakolat kapirgálás, firkálás, élvédőt tépkedte le a nagy, meg rágcsálta az asztalom, most a kicsi folytatja...) kb egy sátor, vagy egy putri ezek mellett a lezúzioszok mellett. Egyedül a padlót nem szedték még fel, de a szőnyeg pl összetekerve el van téve, mert ha napi 2millió módon nem akrták vele magukat kinyírni, akkor egyszer sem.


Mára mind a kettő ágyfogságba került, csak enni jöhetnek ki, játékok minden nélkül. a nagy még a biliig eljöhet.

2012. jan. 4. 11:23
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet most nevetni fogtok de az en fiam siman kikodoja a telefonomat. :) Nagy kepernyos Iphone es siman beuti a szamokat es kikodoja, elinditja rajta a videot, belemegy a kepmenube es nezegeti magarol a kepeket es kiabalva megjegyzi a szemelyeket, hogy apa, mama stb. attol fugg ki van a kepen. Akkar 1 oraig is lekoti. Ugyhogy en oda szoktam neki adni hadd szorakozzon el vele amig en hazimunkazok, nezegesse a videokat. Meg szerencsere nem hivott fel senkit. :)) 22 honapos. Ugyhogy nallunk telefon mania van. Amugy mar tonkretette az ejjeli lampankat, osszetort mar 1 uveg jenai talat es mindig az az erdekes amit nem szabad. Konyvespolc pakolas nallunk is van, a gond csak az, hgoy lepakolja es otthagyja, nem jatszik vagy nezegeti a konyveket hanem otthagyja nekem es megy kipakolni/lepakolni valami mast. :) Legalabb 50-szer egy nap biztos elhangzik nallunk is a "nemszabad".
2012. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az en gyermekeim 3 es 2 evesek, de ahogy az elso gyerek elkezdett maszni es pakolni, ugy kerultek a dolgaink egyre feljebb, ugy lett egyre tobb fiok, szekreny zarhato.

Nekem nincs turelmem napjaban 100x raszolni a gyerekekre, illetve magyarazni nekik. Szerintem teljesen termeszetes, hogy erdeklodnek dolgok irant, a felnottek dolgai pedig meg erdekesebbek a tiltolista miatt. Ismerem magam: ha nem lenne MINDEN elrakva toluk, ami nem nekik valo es mondjuk mar reggel 9re 10x kellene rajuk szolni, akkor egesz nap ingerult lennek, ez senkinek nem lenne jo. Raadasul nekik sem lehet jo erzes, ha allandoan rajuk szolok.

Szoval tenyleg az van, hogy semmi sincs elol, semmi sem elerheto nekik, ami nem nekik valo, mindig minden egybol visszakerul a helyere. A tv-n a gombok le vannak ragasztva peldaul, mert folyamatosan azt nyomogatta a kicsi, amig nem volt, feltem, hogy elobb-utobb elromlik.

A tanulopenzt mar megfizettem: egyszer hagytam 5 percre a laptopomat elerheto helyen a nagyobbik gyereknek, en eppen fankot sutottem, neha belestem, lattam, hogy szepen ul az agyon es jatszik. Furcsa is volt... Konkretan az osszes billentyut kiszedte, kb 3 ora volt, amig visszaraktam, de 5 billentyu el is tort, az sohasem kerult vissza. Nem is veszek uj laptopot, majd ha nagyobbak lesznek, addig ezzel tortenjen baleset, ha megis elottuk hagynam meg egyszer.

A telefonomat sem csereltem le 3 eve direkt, hatha megis egyszer elottuk hagyom.

2012. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés. Nálam az bevált,hogy könyveket a felső polcra pakolom,mobilokat akkor nézheti meg ha kéri és az ölemben ül. 3 éves és jobban kezeli mint én. :)Azóta ez nem olyan izgalmas (hála az égnek). Pénztárcát kapott ő is és régi 1-2 forintosokkal tömtem meg. Egyszóval nálunk bejött,ha együtt nézzük meg akkor utána már nem kell vagy szól.
2012. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
az első vagyok, ugyanígy vagyok mint te kedves kérdező ( a lakás leamortizálását tekintve) illetve mint a 8. hogy nekem erre nem lenne energiám még pluszban hogy FOLYTON másról se szól a nap minthogy a nyomukban vagyok, mit ne tegyenek tönkre...
2012. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!