Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » OEP-et pereli valaki? Járna...

OEP-et pereli valaki? Járna TGYÁS de csak GYESt akarnak adni.

Figyelt kérdés
Tgyásra lennék jogosult a második gyermekünkkel is, de a az OEP nem akar adni mivel a munkaadóm, aki megszűnőben van nem fizette a járulékokat kb. fél éve. Mindezt most tudtam meg. Otthon vagyok még az első gyermekünkkel GYEDen. Volt olyan, aki perelt miatta? Mi lett a vége?
2012. jan. 5. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az OEP-nek nem kötelessége figyelmeztetni a munkáltatódat, hogy fizesse a járulékokat.

Ha be is perled, el veszted, ez 100%!

Ha perelni akarsz mindenáron - és van felesleges éveid/pénzed -, akkor a munkáltatódat pereld, mert ő nem tett a kötelességének eleget!

2012. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Másképp fogalmazok.. az APEH-nak kellett volna figyelmeztetnie, de gondolom nem hiába van merszünőbe a cég...

Sajnálom!

2012. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az oep jogszerűen jár el. Hiszen a munkáltatód nem tudja leigazolni, hogy fizetett utánad egészségbiztosítási járulékot, így az oep mi alapján állapítsa meg az ellátást? Max. a céget perelheted (szerintem, de én nem vagyok jogász), hogy nem fizették utánad a járulékokat. Ez szerintem már olyan helyzet, amikor munkajogászhoz kell fordulni.
2012. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2012. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mikor még dolgoztam fizették utánam a járulékot, lassan két éve vagyok otthon, így passzív jogon jár a Gyed és utána alanyi jogon a GYES. Viszont a munkáltató miatt nem kerülhetnék hátrányos helyzetbe, csak azért mert nem írnak alá papírokat. A bérem azóta sem változott.
2012. jan. 5. 14:15
 6/13 A kérdező kommentje:
Mivel én GYEDen vagyok, ezért most a munkáltatómnak elvileg nem kellett utánam semmit sem fizetnie.
2012. jan. 5. 14:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Valami okosabb embert megkérdznék, mert az hogy a cég nem fizeti a járulékokat az nem a te dolgod. Nekem is megszűnt a munkaviszonyom tygás alatt, de a gyedet passív jogon kapom a gyerek 2 éves koráig.
2012. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valami itt nem stimmel:

Ha passzív jogon kapod most a gyedet (ahogyan az egyik kommentedben írod, de miért is, ha csak "megszűnőben" van a cég?), akkor csak álláskeresési járadék közbeiktatásával járhat tgyás.

2012. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem mehetek álláskereseti járadékra, mert hivatalosan a cégnél vagyok, mint munkavállaló, a papírjainkat nem adták ki, ki nem rúgtak. A passzív jogot azért mondom, mert a cég az üzletet ahol dolgoztunk már nem üzemelteti és semmilyen hivatalos papírt nem ad ki, nem vesz át. Hivatalosan a cégnél vagyok, de az már nem üzemel.
2012. jan. 5. 18:12
 10/13 A kérdező kommentje:
Járulékot nem fizet utánunk, nem tudom mi óta. Az első gyermekünk miatt és a ledolgozott, biztosításban töltött éveim miatt járna a második babára is az ellátás(TGYÁS, GYED). De az OEP, arra hivatkozva, hogy valószínűleg már nincs munkaviszonyom egy ideje, nem akar semmit sem adni, csak GYES-t, ami 25ezer.
2012. jan. 5. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!