Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » OEP-et pereli valaki? Járna...

OEP-et pereli valaki? Járna TGYÁS de csak GYESt akarnak adni.

Figyelt kérdés
Tgyásra lennék jogosult a második gyermekünkkel is, de a az OEP nem akar adni mivel a munkaadóm, aki megszűnőben van nem fizette a járulékokat kb. fél éve. Mindezt most tudtam meg. Otthon vagyok még az első gyermekünkkel GYEDen. Volt olyan, aki perelt miatta? Mi lett a vége?
2012. jan. 5. 13:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát ezért kár perelni, a jogszabály egyértelmű, csak akkor jár TGYÁS ha van munkaviszonyod illetve biztosítási jogviszonyod. És passzív jogon kaphatod utána a GYEDet azt hiszem, ha a munkaviszonyod a TGYÁs alatt szűnik meg.

Ha már eleve passzív jogon kaptad a GYED-et, ahogy írod és a céged felszámolás alatt van, akkor nem jár.

2012. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit:

Hivatalosan NEM vagy passzív gyeden. Akkor lennél, ha megkaptad volna a papírjaidat, lejelentették volna, hogy megszűnt a cég és/vagy nem vagy az alkalmazottuk. Amíg ezt nem teszik meg, addig alkalmazott vagy.

Nincs olyan, hogy azért mert akkor kaptam tgyást/gyedet most is kapok. NEM. Az ellátások egyik feltétele az élő munkaszerződés (bizonyos esetekben lehet nem élő, de ez most nem az az eset).

Ne keverj ide semmilyen járulékfizetést. Nem azért utasítja vissza az oep a kérelmedet, mert nincs utánad fizetve (gyed ideje alatt, mivel fizetés nélküli szabin vagy, nincs járulékfizetési kötelezettsége a munkáltatónak), hanem a többi ok miatt.


Ha jól emlékszem volt egy korábbi kérdés (lehet, te voltál), ahol az oep nem kapta meg a tgyáshoz az igazolást a munkáltatótól, hogy mennyi volt a korábbi jövedelmed. Az oep bekérte a munkavállalótól, aki nem érte el a céget, és ment a levelezés-egyeztetés jobbra-balra.


A történet lényege: a munkáltatónak kell igazolnia, hogy alkalmazásban állsz, mikor mennyi volt a jövedelmed, de, kérd meg az oepet, hogy ők hivatalból kérjék be a nyomtatványt. De egyébként ez nem feladatuk, pláne, ha "eltűnt" a cég. Amit még tudsz tenni az az, hogy a NAV-hoz fordulsz, hogy ez a problémád, mivel nem tudod utolérni a céget, nem tudod mellékelni a jövedelemigazolást, nem kapsz ellátást. Ami szerinted jogosan járna, hiszen hivatalosan állományban vagy az adott cégnél, mert nem kaptad meg a kilépő papírjaidat.

De valószínűleg hatékonyabb tudnál lenni, ha munkajogászhoz fordulnál. A lényeg a lényeg: nem az oep (ők jogszerűen járnak el), hanem a munkáltatód a lúdas ebben az ügyben!

2012. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha élő munkaviszonyod van, akkor a munkaügyi és munkavédelmi felügyelőséghez is fordulhatsz. Ilyenről egyébként még nem hallottam, amiről írsz. Nem értem ezt a "nem akarnak adni"-t sem. Ha a kérelmedet elbírálva oda jutottak, hogy nem vagy jogosult, akkor utasítsák el az igényedet, ott feltüntetik, hogy milyen szabályok alapján. Az elutasító határozat ellen pedig lehetőséged van fellebbezni. Olyannal már találkoztam, hogy valaki azért nem kapott táppénzt, mert nem kapott bért, tehát járulékot sem fizetett utána a cég, lebetegedett, de nem lehetett neki biztosítási jogviszonyt a járulékfizetés hiányában megállapítani. Én azt tenném, hogy akár az igazgatóhoz fordulva, de kicsikarnám az elutasító határozatot tőlük, rögtön megfellebbezném, ha esetleg helybenhagyják (mert a fellebbezéseket az OEP bírálja el) akkor keresettel élnék a bírósághoz.
2013. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!