Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szólnátok a szomszédoknak,...

Ti szólnátok a szomszédoknak, hogy legyenek csöndesebbek, mert laknak alattuk is?

Figyelt kérdés
Másfél órája van a kiságyban és nem tud aludni, pedig egyébként jó alvó gyerek. A felettünk lakók hangosan élnek, pl. nem emelik fel a széket csak húzzák a padlón, zörögnek, kopácsolnak, magassarkúban csattognak végig a lakáson, stb. mindennapos probléma. És ma mire elszunnyadt végre ebéd után a kincsem, olyan porszívózásba kezdtek, hogy még én is megijedtem: mindenhova oda csapták, meg nem tudom még miket csinálhattak, hogy ekkora zajjal járt, a lényeg, hogy az én gyerekem felébredt.
2012. jan. 5. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Felettünk a faszi barkács műhelyt rendezett be, egész nap kalapált, rengetegszer ébredt sírva a gyerek! A férjem szólt neki, de csak ideig-óráig változott a dolog... :(
2012. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Pedig az tilos is tudtommal.

Hajjajj, akkor semmi jóra ne számítsak? Egyébként még mindig csinálnak valamit, dübörögnek, zajonganak :( Én sem tudnék így aludni. De egy kisgyereknek szüksége van a nappali alvásra. Mit mondjak jövőre az oviban, azért nem alszik ebéd után a gyerek, mert a szomszédok nem hagyták? Pffff......

2012. jan. 5. 13:21
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem te fölöttünk lakókról írtál:) Panelba lakunk, tudom miről írsz! Csak a mi szomszédunk a minap éjjel negyed 11kor kezdett el porszívózni az általad leírt módon:( Felmentem, de persze a kutya nem jött ki. Jés náluk még a kutya is ugat gyakran. Sajnos csak a van bennük megértés, akkor járhatsz szerencsével! Sajnos nálunk (10 emeletes panel) az effajta zajongás az élettel jár (egyeseknél), a fúrás, porszívózás egyéb pedig 8-20ig engedélyezett (csak hétvégén más az időkorlát).
2012. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Én szívem szerint szólnék, de már sajnos nem hiszek a "szépen beszéljük meg" történetben. Nekünk az oldalsó szomszéd egy állat. Hajnalig megy a buli, ordítanak, csapkodnak mindent. Egyszer kértem, hogy ne legyenek ilyen hangosak (éjjel fél kettőkor), mire megjegyezte, hogy ha beszólok szétveri az autóm. Úgyhogy most áruljuk a lakást, mert félek itt élni egy kicsi babával.

De ha normálisak, csak épp hangosak, akkor beszélj azért velük, hátha nem is tudják, hogy ilyen zajosan élnek, mert nekik ez természetes.

Nálunk házirend is van, de arra is tesznek. :(

Én meg úgy sajnálom a kislányomat, hogy nincs nyugta neki se ezektől a hülyéktől.

2012. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Mi inkább elmentünk csendesebb környékre, tégla házba, 4 emeletesbe. Béreljük.

Nem bírtam sem én, sem a gyerekek a panellal együtt járó zajokat, mentőt, főútvonalt.

Ez van.

2012. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

kibírhatatlan volt a 10 emeletes panel, gyakorlatilag minden héten ablakot cseréltetett valaki, vagy épp fúrt faragott, még húsvét vasárnap is negyed 8kor fúrásra ébredtünk!!!


Én nem szólnék. Én költöznék. Mint ahogy meg is tettem. Egy normális lakóközösségű házba. panelban olyat úgysem találsz.

2012. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az alsók (pár egyetemista bérli a lakást) buliztak folyamatosan. Egyszer meguntam, kihívtam a rendőrséget hozzájuk. Másnap lementem beszélni velük, hogy hát ők fiatalok és buliznak, nem értem meg? Mondtam, nem, ha bulizhatnékjuk van, tartsák ébren a saját szüleiket, ne ismeretleneket. Azóta csend van.
2012. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Van, akivel meg lehet beszélni, és van, akivel nem. Ahol régen laktunk, ott az alattunk lakóval nem lehetett megbeszélni, hogy éjfélkor már hadd ne kelljen Zámbó Jimmy-t hallgatni (kiegészítve a nőci borzasztó hangjával), mert közölte, hogy az ő lakása, azt csinál, amit akar. A mellettünk lakóval meg lehetett beszélni, hogy este nyolc után már ne járjon ki a lépcsőházba húst klopfolni (ez is mondjuk milyen beteg ötlet???), mert zeng az egész ház. Normálisan megkértem, meg is értette, azt mondta, nem is gondolt rá, hogy ez mást zavar, de akkor ezen túl majd nappal csinálja. Így is lett, sőt, egyszer hét körül bekopogott hozzám, hogy ugye nem baj, ha most gyorsan kiveri a húst. Mondjuk tényleg nem értem, hogy ezt miért a lépcsőházban kell csinálni, de mindegy, a lényeg, hogy vele meg lehetett beszélni.

Szóval embere válogatja.


Mondjuk én azt veszem észre, hogy a gyerekek valahogy hamarabb megszokják az ilyen zajokat. Ahol most lakunk, mellettünk egy kórház van, fél óránként jön-megy a mentő szirénázva, plusz egy iszonyat hangos harang is van mellettünk, óránként kolompolnak. Itt lakunk már egy jó ideje, a gyereket két nap után nem zavarta az alvásban, én meg néha most is felkelek rá.

Amúgy itt sok egyetemista lakik (teszem hozzá, amúgy én is az vagyok), sokszor van buli, én meg igyekszem nem szipirtyóként viselkedni, és nem szólok állandóan, pláne, hogy a gyerek tényleg nem ébred fel rá, ha egyszer már elaludt. De múltkor nagyon elszakadt a cérna, amikor hajnali fél háromkor is ment a parti az alattunk lévő emeleten. Általában kedvesen szoktam beszélni másokkal, de akkor már ezen rég túlléptem, jól felhúztam magam és lementem, szegény srác köpni nyelni nem tudott, amikor ajtót nyitott és ráförmedtem, hogy "Basszus, vizsgaidőszakban mi a frászt buliztok minden másnap??" Mondjuk hatásos volt, azóta maximum tízig hallom, hogy társaság van nála, utána elmennek valami bulihelyre szerintem.

2012. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Költözős válaszolóknak: Nem hiszem, hogy mindenki költözni tud rögtön, vagy egyáltalán bármikor, főleg a mai világban...


Én biztosan szólnék nekik, hogy talán egy kicsit lehetnének körültekintőbbek, mert nem csak ők laknak ott.

2012. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyik költözős vagyok. Miért? kiadja bérbe ahol most lakik, ugyanabból a pénzből bérel nyugodtabb környéken. Igaz én Bp-i vagyok.
2012. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!