Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új ház épitésénél ha nincs...

Új ház épitésénél ha nincs kerités van valami törvény, hogy kinek melyik oldalt kell megcsináltatni, vagy csak a szomszédoknak kell megegyezni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:07
 1/3 Baliii válasza:
Ha jól tudom akkor azt a kerítést kell neked csinálnod amelyik a te házad vonalában fut majd. Ha esetleg van kertszomszédod akkor azt kettőtöknek kell megcsinálni.
2011. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál kérdezd meg, hogy nálatok hogy van a szabályozás. Nálunk mindenki a keleti és az északi oldalon lévő kerítést csináltatja (már ahol határos a szomszéddal, az utca felé lévőt nyilván mindenki maga), de ezt nem mindenhol egyformán szabályozzák. De persze ez csak a szabály, amit nem kötelező betartani. Mi is az egyik szomszéd helyett megcsináltuk, mert nekik nem volt rá pénzük, minket meg zavart, hogy állandóan nálunk flangálnak a gyerekeik. Új család költözött oda, az előző szomszédnál sosem zavart a kerítés hiánya, de ezek lakótelepről jöttek, a kölykök nemigen ismerik az "én kertem, te kerted" fogalmát.
2011. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem minden önkormányzatnál megvannak a szabályok a kerítést illetően. Menj be a hivatalba, és érdeklődd meg... Biztos elmondják, hogy mit és hogyan kell keríteni. :)

Természetesen, ez működhet úgy is, hogy a szomszédok meg tudnak egyezni (lásd a fenti példát) de úgy tudom, hogy a "közös" oldalt közösen kell megcsináltatni... Mivel mi saroktelek vagyunk, így nekünk jóval többet kell keríteni.

2011. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!