Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jó ötlet a szomszédoknak...

Jó ötlet a szomszédoknak pézért árulni a netet?

Figyelt kérdés
van e ennek valami jogi akadája hány gépet bír el egy router olyan szempontból hogy nincs forgalom csak felcsatlakoznak a router meg azt a gepet szolgálja ki elsőnek amelyik közelebb van igy nekem mindig gyors maradhat a net
2011. okt. 25. 22:43
 1/10 Piszkos12 ***** válasza:
Ha ennyire értesz hozzá, akkor nem jó ötlet.
2011. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jogi akadálya biztos van, de azt szard le, úgyse jönnek rá. de ezt hogy gondolod, wifivel? egy megveszi, aztán odaadja a többinek is a jelszót... am sok gépet elbír a router, enyém elvileg 50et, de ennyien nem voltak még rajta :D meg ha letöltögetnek, akkor lassul, de azt le tudod korlátozni.
2011. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"de ezt hogy gondolod, wifivel? egy megveszi, aztán odaadja a többinek is a jelszót..."


gondolkoztam ezen is h hogy kéne ezt megoldani és az látom a legjobbnak h egy havi előrefizetős dolog lenne havonta megváltoztatnám a kódot és attól függne mennyibe kerülne hogy hány nap van még hátra az adott hónapból pl napi 100 ft lenne és minden hó 25-től ingyenes kipróbálási lehetőséget adnék meg persze bogarat ültetnék a fülükbe hogyha elég nagy rá az igény beköttetek 12 vagy 18 megásat persze igy is lehet h odaadják egymásnak a kódot de akkor meg had próbálja ki :)

2011. okt. 26. 00:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Törvényellenes!

Van rá engedélyed?


1, iparüzési jogszabályok

2, adó

3, hírközlési

2011. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1 nem én űzöm az ipar űz engem

2 vallja be az útszéli vendéglátós

3 ezt nemtudom de leszarom majd azt mondom hogy tőlem lopják a netet yardék meg úgyse nézik meg mi van az éterben vagy milyen célból van kirakva egy antenna

2011. okt. 26. 00:38
 6/10 2xSü ***** válasza:
100%

„"de ezt hogy gondolod, wifivel? egy megveszi, aztán odaadja a többinek is a jelszót..."


gondolkoztam ezen is h hogy kéne ezt megoldani és az látom a legjobbnak h egy havi előrefizetős dolog lenne havonta megváltoztatnám a kódot és…”


Ha havonta megváltoztatod a jelszót, akkor is elég, ha egy ember megveszi és továbbadja. Bár lehet más módon korlátozni a belépést a hálózatba, de mind kijátszható kellő technikai ismerettel.


Technikailag azt sem egyszerű megoldani, hogy egy bizonyos gépet preferáljon a router, de ha az a gép nem kommunikál éppen, akkor a többi gép menjen maximális sebességgel.


Biztonsági kockázata is lehet annak, hogy egy hálózatban vagy a szomszédokkal.


Gondolom a szomszédok sem hülyék teljesen, idővel ők is meg fogják venni a korlátozásoktól mentes szolgáltatást a te szolgáltatódtól.


Jogilag is aggályos a dolog, mint írták feljebb, megszeged a szolgáltatóddal a szerződést, ráadásul a engedély és adózás nélkül jutsz jövedelemhez. (A szolgáltató sem teljesen hülye, ha magánszemélynek eladott szolgáltatáson tízen lógnak, akkor észre fogja venni. Lehet nem jelent fel, pusztán megtagadja a szolgáltatást tőled.)


Ami jogilag még aggályosabb, hogy a te előfizetésedért te vagy a felelős. Ha valamelyik szomszéd meggondolatlanságból,vagy kimondottan rossz szándékkal illegális cselekménybe kezd, akkor ezért jogilag te vagy a kizárólagos felelős.


Szerintem több a rizikó és a macera vele, mint amennyi haszna van. (Nem ebből fogsz meggazdagodni.) Abban még lehet ráció, hogy egy jó szomszéddal közösen használtok egy előfizetést, megfelezve a költségeket, de azt gondolom nem olyan nagyon drága a net, hogy érdemes lenne seftelni vele.

2011. okt. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Piszkos12 ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek 2xSü-vel.


Ha a Kérdező így akar spórolni a netszámlán, hát tegye, saját felelőssége. Mi mondtuk, hogy ne tegye.


Azonkívül álljon sokat amíg csak lehet, mert ha érte mennek akkor már csak ülni fog :)

2011. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
miért tudná meg a szolgáltató hiszen amit roouter közvetit kérést azt a saját ip-címén teszi (igen persze akor minden az én felelősségem) ez olyan mintha több internetre kapcsolódó alkalmazást futtatnék de én még nem halottam olyanról hogy valaki internetkávézóban folytatna illegális tevékenységet de nemrég volt valami törvénykezés hogy a szolgáltato csak akor adhatja ki a lakcimet ha nemzetbiztonsági okokra hivatkonak tehát akor akár egy pedofil nem ügy én persze kivégeztetném őket de az más dolog
2011. okt. 26. 16:36
 9/10 2xSü ***** válasza:

„miért tudná meg a szolgáltató hiszen amit roouter közvetit kérést azt a saját ip-címén teszi”


És azon gondolkodtál, hogy vajon a router honnan tudja, hogy az adott választ melyik számítógép felé kell visszaküldenie? Természetesen benne van az eredeti kérésben és válaszban a gép címe.


Nem teljesen egzakt hasonlat, de képzeld úgy, hogy a gép küld a router felé egy postai levelet. A router becsomagolja azt egy másik levélbe. A külső levélnek valóban a router a feladója, de benne van a levélben a belső gép címe is. A különbség annyi, hogy az internetes forgalomnál a borítékok nincsenek lezárva. A szolgáltatód elméletileg képes figyelni, hogy van-e router a szolgáltatásodon, illetve azt is tudja elméletileg követni, hogy pontosan hány gép van mögötte. 2-3 gépnél még nem valószínű, hogy szólnának, de ha 10 gép van mögötte és te magánszemélyként rendelted meg a netet, akkor bizony könnyen lebukhatsz.


Az alkalmazások esetén már más a helyzet. Ha egy gépen száz alkalmazás is fut, az mind egyetlen IP címmel teszi.


„még nem halottam olyanról hogy valaki internetkávézóban folytatna illegális tevékenységet”


Elég egy okos szomszéd, aki nem akar neked fizetni. Ha nagyon elkezded ezért őt szekálni, akkor gondolhat egyet és beállíthat egy scriptet, ami folyamatosan lekéri mondjuk az index.hu főoldalát. (Nem is valami hű, de nagyon illegális dolog, de elég lehet.) Az index.hu előbb-utóbb jelezni fog a szolgáltatódnak, az meg kivizsgálja az esetet. Nem kell semmiféle hatósági intézkedés, elég, ha a szolgáltatód azt mondja, hogy mivel nem rendeltetésszerűen használod a szolgáltatását, ezért holnaptól nincs nálad net. Esetleg a szerződés alapján kiró rád egy külön díjat. (Meg kell nézni mi van a szerződésben.)


„a szolgáltato csak akor adhatja ki a lakcimet ha nemzetbiztonsági okokra hivatkonak”


Én a helyedben ennek utánanéznék. Szerintem hatóságnak az internetszolgáltatód kiadhat adatokat. Lehet, hogy arról van szó az általad említett törvényben – én erről nem hallottam –, hogy nem köteles kiadni, de egyéni mérlegelése alapján ha jól tudom kiadhatja a hatóságnak az adataidat. Ez olyan, hogy nem vagy köteles elsőbbséget adni a mellékútról érkezőnek, de ez nem jelenti azt, hogy ha úgy döntesz, akkor ne adhatnád meg neki az elsőbbséget. Remélem érted a különbséget.

2011. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2xSü ***** válasza:

De tegyük fel, hogy én vagyok az egyik szomszédod. Én most itt a gépemen csinálok valamit. Persze te erről mit sem tudsz. Sem azt nem tudod, hogy valamelyik szomszéd csinált valamit, azt meg pláne nem, hogy melyik.


Amit én csináltam, annak az az eredménye, hogy iszonyú mértékben lecsökken a sávszélesség a többi szomszédnál. Most te jössz. Meg kell tudnod mondani, hogy melyik szomszéd problémás, és hogyan tudnád ezt a problémát megoldani úgy, hogy a szolgáltatás folyamatosan fennálljon. Van kellő ismereted ahhoz, hogy felismerd a probléma mibenlétét és megvédd a rendszert? (Mindezt záros határidőn belül.)


Egy sima mezei routerrel nem fogod tudni megoldani azt, amit akarsz. Ehhez leginkább egy szervergépet kellene üzemeltetned, ami naplózza, dinamikus módon szabályozza a klienseid felé a forgalmat. Ennek a megvásárlása, működtetése szerintem többe kerülne neked, mint amennyit nyernél az egészen.


Amit csinálni akarsz az egy szakembernek, rendszergazdának sem 2 perces dolog.

2011. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!