Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy buta vagyok, de...

Lehet, hogy buta vagyok, de én ezt nem értem, GYES kérdés, segítenél?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2011.dec.7-én lett 2 éves, dec. 8-tól igényeltem a GYES-t. Idén január 3-án kaptam meg a decemberi tört havi összeget, azt hiszem, 20500 Ft körül (mellé jött a családi pótlék is). Férjem, amikor beadta a kérelmet, azt mondták, hogy utólag fogják majd folyósítani a decemberit a januárival együtt. Ma telefonon megkérdeztem, hogy akkor most ha megkaptam január elején a decemberi tört havit, akkor a januárit is még megkapom januárban? A nő, akivel beszéltem, kissé elhallgatott a vonal túlsó végén a kérdésemre (szinte láttam, hogy értetlenül kerekre nyitja a szemét, hogy milyen ökörséget kérdezek), majd közölte, hogy nem, hanem február elején kapom majd a szokásos összeget. De akkor ez most hogy van? Nem kellett volna két havit (egy törtet és egy teljeset megkapnom januárban?) El lesz mindig tolódva egy hónappal? Vagy tényleg ennyire buta vagyok? De nem értem. Elnézést a hülyeségemért, ha egyértelmű a dolog mégis. Azért ne toljatok le, csak valaki magyarázza el nekem. Nagyon köszönöm!
2012. jan. 5. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig utólag kapod, tehát a januárra esedékeset csak február elején utalják.
2012. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A decemberit kapod januárban, a januárit februárban, a februárit márciusban és így tovább. Mindig utólag. Nem tudom mit mondtak az elején a férjednek, de lehet rosszul mondták, vagy ő értett valamit félre.
2012. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
annó,én is így kaptam. megkaptam egy tört havit,aztán meg a következő hónaptól küldték a szokásos összeget. mindig utólag küldik a pénzt. tehát a januárit februárban fogod kapni.
2012. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezt így értem, csak valahogy úgy megzavart ez, hogy a férjemnek ezt mondták, hogy utólag fogom megkapni a decemberit a januárival együtt, ami teljesen úgy jött át, mintha 2 havit kapnék januárban. Köszi még egyszer!
2012. jan. 5. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, két havit (a rendeset meg atörtet) kaptad volna, logikusan, februárban.

De elbírálták az igényedet és beletették a szokásos havi utalásba.

Azt nem ígérte meg a nő, hogy a december végi utalásban már benne lesz a tört havi rész. Csak azt, hogy majd februárban megkapod együtt a kettőt.

2012. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen! Újabb fejlemény, ma érkezett még 10350 Ft és a megjegyzésben GYED szerepel. Most már kész rejtély, fel fogom őket újra hívni. Köszi mindenkinek még egyszer.
2012. jan. 6. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs rejtély, a kb. 10ezer a december hónapi gyeded, ami csak 7 napra vonatkozik, hiszen akkor lett 2 éves a gyermeked. A gyedet később utalják, mint a gyest, ezért kaptad most (és ugye ezt is utólag kapod, tehát a decemberit januárban).

Ezentúl meg csak gyes fog jönni, ezt általában a hónap második munkanapján kiutalják, így ezt már megkaptad előbb.

2012. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, estére én is rájöttem. Azért azt nem mondanám, hogy ez a GYES-GYED rendszer az egyszerűségen alapszik. Na, de a lényeg, hogy megjött a pénz. Köszönöm a megértést és hogy senki nem hurrogott le. Jó éjszakát!
2012. jan. 6. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!