Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék a véleményetek...

Kíváncsi lennék a véleményetekre, ti mit csinálnátok a helyemben? Mit választanátok?

Figyelt kérdés

Én 30 leszek idén,párom 36. Mindkettőnknek van szakmája,én gyesen vagyok az alig 1 éves ikreinkkel. A gyerekek születése elött elvégeztem 1 évet egy főiskolán.Most kéne döntenem,hogy folytatom-e. Viszont szeretnénk még rövid időn belül babát,de ha folytatnám a főiskolát,meg kéne várni,hogy azt elvégezzem.Az még 3 év. De igazából nem akartunk annyit várni a következő babával. Diákhiteles is vagyok, plussz van még azon kívül is kiadás amit a suli megkövetel. Viszont azt nem tudom már miből finanszíroznánk,talán egy kis segítséggel. Szóval sok minden szól ellene és mellette is. Mit válasszak? Maradjak a gyerekek mellett és amennyit tudok,dolgozzak az eredeti szakmámban és jöhetne a baba akkor amikor szívenk szerint akarnánk? Vagy tudva azt,hogy csak kb. 34 évesen próbálkozhatnánk a babával, folytassam a sulit rengeteg időt,energiát és pénzt beleölve? (az eredeti szakmámmal semmi bajom,sőt rosszul sem kerestem. Időben is rugalmas)

Köszönöm,aki szánt rám néhány percet:)


2012. jan. 5. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani szakmád, munkád is szereted, és meg is lehet élni belőle, szerintem felesleges plussz pénzt és időt bele ölni a suliba! Nekem is van diplomám, és sza.t sem érek vele, egy szakmunkással többre mentem volna! Én a gyermekeket választanám, és ha megteheted válaszd te is azt!A sulit később is el tudod végezni!
2012. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőre nem tudsz menni? Akkor folytathatnád, a harmadik baba születésekor csinálnál egy passzív félévet, aztán folytatnád levelezőn. Így minden meglenne, bár fárasztó tudom, én is levelező fősulira jártam gyerekek mellett.
2012. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hogy sajnálod azt az elkezdett egy évet kárba veszni, de manapság a diplomával kitörölheted a seggedet. Azt írtad van jó állásod, ahol nem számít a diploma, akkor ez a fontosabb, és ha szeretnétek még egy gyereket, akkor meg ez. A fősulit még ráér 3-4 év múlva is folytatni, ha annyira szeretnéd.
2012. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ja, azt nem írtam,hogy levelezős vagyok,de most az ikrek miatt 3! passzív félévem volt. Tehát ha akarok méltányossággal még max. 1 félévem lehet passzív és ha mindent időben teljesítek,akkor is van még 4 elméleti és 1 gyakorlati félévem. Nyilván ember tervez-Isten végez alapon nem számolhatom ki,mi hogy alakulna majd. Arról nem is beszélve,hogy az ikreimnél,ha jön a betegeskedős időszak,bölcsi stb., akkor mit fogok csinálni.

2012. jan. 5. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!