Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nem sikerül a baba,...

Akiknek nem sikerül a baba, milyen kedves szavakat fogadnátok?

Figyelt kérdés

Két ismerősömnek már évek óta nem jön össze, járnak orvoshoz, mindent elkövetnek, hogy legyen nekik de sajnos nem sikeredik.

Nekem van egy pici babám, és már rosszul érzem magam ha megyek hozzájuk, mert látom mennyire fáj nekik, hogy nem sikeredik és folyton a szülésről a babázásról kérdeznek és, hogy nekik milyen jó lenne, már a párjuk is kérdezget engem, hogy nekünk hogyan sikerült, mit csináltunk vagy hogy ők mit csináljanak, hogy legyen.

Sajnos én nem tudom mit mondani, mert nekünk elsőre sikerült. Ha azt mondom, hogy ne görcsöljön ezen megfelelő időben nekik is össze fog jönni, akkor olyan a tekintetük, hogy te könnyen beszélsz de mi már évek óta várunk a babára.


2012. jan. 6. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondd egyszerűen azt, hogy "Remélem, hogy a sors hamarosan nektek is megadja ezt a nagy örömet". :) Legalábbis nekem mindig ezt mondták a gyerekes barátnőim (sok éven át) és örültem ezeknek a szavaknak. Persze később aztán nekünk is lett :)
2012. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem tudsz semmi szépet mondani.Sajnos tapasztalat!Mi 5 évig álltunk a "sikertelen" oldalon.(Azóta már van egy 16 hós kislányunk. :-)) )Hiába mondták a babás ismerőseink,hogy majd biztos sikerül,jön az majd ha akar,stb.És erre valóban mi is azt éreztük,hogy könnyen beszéltek,hisz nektek ott van már.Persze nem rájuk haragudtunk,csak nagyon rossz volt,hogy nekünk nem akar jönni a baba.Te ne érezd rosszul magadat emiatt!Szerencsések voltatok,hogy sikerült és nem kellett éveket várni rá.Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!Mennyi idős a pici?

U.i.:Az az egy tanács bejött nálunk,hogy ne görcsöljünk rá.Lemondtunk róla,készültünk külföldre.Kaptam egy állás lehetőséget és úgy voltunk vele,hogy legalább megalapozzuk a jövőt és utána megint próbálkozunk.Elfogadtam és intéztük a dolgokat,eszünkbe sem jutott a baba.Aztán az utazás előtt 1 hónappal kiderült,hogy babát várok.Itthon maradtunk és életemben nem voltam még ilyen boldog,mint mióta megvan a kislányom! :-D

2012. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!