Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák Ti elmennétek a...

Anyukák Ti elmennétek a helyemben? (csajbuli kérdés)

Figyelt kérdés
Szóval egy nagyon kedves barátnőmnek a napokban lesz a szülinapja és meghívott egy olyan igazi csajbuliba,tudjátok az a "táncoljuk át az éjszakát egy szórakozóhelyen" fajta buli(baba előtt hatalmas bulis voltam).Van egy másfél éves lányom,barátnőmnek meg egy 4 hónappal idősebb.És most nem tudom,hogy elmenjek e,vagy sem.A gyerekem a férjemmel maradna itthon.Kb.2,5 éve ki sem tettem a lábam itthonról a baba nélkül és most megmondom őszintén,hogy vágyok,de nagyon.Csak az a fránya bűntudat:(.Meg hogy néz az ki hogy kisgyerekes anyukakánt megyek itt az éjszakába bulizni :S.Ti elmennétek????
2012. jan. 7. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Buntudat?

Miert?

Azert mert kb 12 oran keresztul (keszulodes, buli, pici alvas) nem te lennel a gyerekkel, holott az elmult ket es fel evet kb fixen mellette voltal? Es a ferjed lenne vele, aki ugyan olyan jogu szulo, mint te vagy?

Ugyan, ne butaskodj. Emiatt nem kell buntudatodnak lenni. Legalabbis emiatt nekem egy percig nem lenne, nem is volt soha. Mi idonkent jarunk el szorakozni, pedig ket gyermekunk van es mindketto kicsi (3 es 2 evesek). Es igen, egyutt is szoktunk menni a ferjemmel, a gyermekekre a nagyszulok vigyaztak, amikor lehetett, de mivel kulfoldon elunk es Ok altalaban nincsenek itt, igy havi 1-2 alkalommal bebiszittert kerunk meg. Pontosabban adunk ki egy szobat egy tanarnonek, nagyon jol ismerik egymast a gyermekekkel, hiszen gyakorlatilag itt el velunk es megkerjuk, hogy akkor vigye fel a bebiort a szobajaba, ha hall valamit, akkor nezzen be rajuk.

Nekem sohasem volt emiatt buntudatom.

Meg azt sem mondhatom, hogy munkat adok at barkinek is, mert mi ezt ugy csinaljuk, hogy a ferjem furdeti oket azokon az esteken, en addig elkeszulok, utana elaltatom oket, addig a ferjem keszul, amikor elaludtak, akkor megyunk el, az almukat mas orzi. Max hajnalra hazaerunk, sorsot huzunk, hogy ki ebredjen hozzajuk 7 korul, a masikunk aludhat meg 8-9-ig. Ennyi. A gyerekeknek mindig elmondjuk, hogy megyunk valahova, de nem lesznek egyedul, jovunk haza hamar, reggel veluk ebred Anya/Apa.

Nekem sohasem volt emiatt buntudatom.


A masik: kisgyermekes Anya vagyok. Es? Nem csalom meg a gyermekeimet ezzel, le sem tagadnam, sot, ha szoba elegyedek valakivel es jon ez a tema, akkor elmondom, hogy nekunk mar vannak gyermekeink. Max megdobbenek a tenyen, mert altalaban bulizo egyetemistaknak neznek bennunket. De rosszindulatu megjegyzest emiatt meg senkitol sem kaptunk soha. Nem hiszem, hogy ti kapnatok.

Nyilvan nem pasizni mesz, ugyhogy a ferjeddel szemben sem kell buntudatodnak lennie.

2012. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hoyg elmennék! Ne magyarázd túl a dolgokat, érezd jól magad!
2012. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos volt a kislányom, amikor volt az osztálytalálkozóm. 10 éve nem láttam azokat az embereket, így elmentem. Úgy gondoltam, a vacsora után szépen hazamegyek. De nem így lett, mert nagyon jó volt a hangulat. Így hajnalig beszélgettünk, táncoltunk. Amikor hazaértem, belestem a kicsikémhez, aki békésen aludt. Reggel pedig hatalmas mosollyal fogadott. :)

Szerintem ne legyen bűntudatod, érezd jól magad! :D

2012. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én simán elmennek én az elsővel mar fel év után voltam osztalytalin most a második 3 hónapos február elejére mar hívtak, igaz az olyan beulos buli lesz de a baba alszik egész éjszaka nem fog hianyolni. Engem inkább a plusz kiloim tartanak vissza a társasági élettől nem a bűntudat. Nekem az összes exbulizos anya ismerősöm jár meg bulizni igaz sokkal sokkal ritkábban. Én meg minden nyáron elmegyek a csajokkal egy ottalvos balatoni bulira is addig a fiam a nagyinal volt igaz mar 5 éves de 2 éves korában is elmentem. Ez mondjuk 2 gyerekkel mar nem valószínű hogy megmarad
2012. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó bulizást!!:o)))

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2012. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolkodnék ilyenen. Egyből igent mondanék. Elmennék, jól érezném magam, picit be is csiccsentenék és táncolnék egész éjszaka. Másnap reggel pedig kicsit megújulva, feltöltődve folytatnám nyugodt kis életemet.
2012. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
eszedbe ne jusson... OTTHON MARADNI! :)))) nehogy bűntudatod legyen, szuverén személyiség vagy és nem rabszolga:) érezd jól magad!
2012. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy menjél :)

"Meg hogy néz az ki hogy kisgyerekes anyukakánt megyek itt az éjszakába bulizni" Miért, ez rád van írva? Ugyan már :)


"Ti elmennétek????" Jó hogy :)

2012. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bűntudat? Ugyan miért? Én tegnap voltam csajbuliban, és nagyon jó volt. Ma meg a férjem kapott kimenőt. Nagy ügy. :)
2012. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék, ha hívnának, de még a legjobb barátnőm is eltávolodott tőlem, mert babám született. :(

Amúgy engem is inkább a plusz kg bánt, de majd lemegy, ha meg nem így jártam.

Amúgy lassan 2 éves a lányom, de én nem voltam szinte sehol nélküle, max. a mama vigyáz rá ha vásárolni megyünk.

2012. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!