Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2012. februárjától gyes-t...

2012. februárjától gyes-t szeretnék igénybe venni. Honnan tudom letölteni az aktuális igénylőlapot? Sehol sem találom, mindenütt csak a gyed-hez van.

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Az oldal alján találod a nyomtatványt: "Kérelem gyermekgondozási segély megállapítására", és a Magyar Államkincstárhoz kell beadni.

2012. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm én is, és bocsi, hogy kérdezek.

A lányom februárban lesz 2 éves, a gyed akkor már nem jár, vagy arra a hónapra amelyikben született még megkapjuk? Ebből a nyomtatványból a munkáltatónak is kell adni?

2012. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyedet arányosan fogod megkapni, pl ha február 14-én született, akkor 14 napra gyedet kapsz (oep-től, vagy munkáltatótól), a többi 15 napra az arra járó gyest az államkincstártól. A gyes igénylést a munkáltatóhoz nem kell leadni, csak az államkincstárhoz.
2012. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2012. jan. 7. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a választ!
2012. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egy utolsó kérdés: nemrégen elköltöztünk, de az OEP-hez nem volt még időnk elmenni, akkor most az új címünket írjam bele, vagy valamilyen dokumentumot ki kell tölteni a lakcím megváltozása miatt?
2012. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!