Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok? Bizonyos esetekben...

Tudtátok? Bizonyos esetekben még jár a szocpol! Én ma adtam le az igénylőlapot!

Figyelt kérdés

Amikor a kormány eltörőlte a szocpolt azt azért "elfelejtette" közölni hogy aki még az eltörlés előtt igényelt lakáshitelt, de azóta született gyermeke az visszamenőleg igényelheti.

Az én példám: 2006-ban vettük a lakást, 2007-ben született a fiam, de akkor úgy voltunk vele hogy majd a második után igényeljük, időközben eltörölték, majd 2010-ben született a lányom, így visszamenőleg 2 gyermekre tudtam leadni az igénylést.

Ezt csak azért írtam le mert hátha van itt is pár szülő akinek még hasznos lehet ez az infó.

Ha kérdésetek van még nyugodtan írjatok!


2011. ápr. 8. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem tudod véletlenül, hogy a szülők maximum mennyi idősek lehetnek az igényléshez? Mi elég öregek vagyunk, de hátha!

Mlyen oldalon lehet erről infot találni? Én már rég lemondtam a szocpolról, de hátha!

2011. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
Ez biztos? Mi 2005-ben vettünk lakást, és 2009-ben született a kisfiam. Hol és hogyan kell intézni?
2011. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:

Szia! Az igénylőlapon nem volt a korhatár megkötve.

Nem tudom hogy hol van róla infó, nekünk Otp-s hitelünk van, és ott mondták.

Szerintem érdeklődj Te is a bankodnál.

Sok sikert!

2011. ápr. 8. 15:30
 4/71 anonim ***** válasza:
És utólag ez hogy működik? Csökkentik vele a tőketartozást?
2011. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
35 éves korig lehet azt hiszem felvenni
2011. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
És az számít, hogy a lakás vásárlásakor hány évesek voltunk, vagy amikor a gyerek megszületett?
2011. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Szerintem a hitelt adó banknál érdeklődjetek, nekünk kellet a gyerekek születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyájuk valamint az adókártyájuk, van egy pár oldalas nyomtatvány, azt az Otp-s hölgyel kitöltöttük és 2-3 hét az elbírálás.

a szisztematika ugyanaz, új lakás teljes összeg, használt lakás fél szocpol. Ja és csak a tőkerészt fogja csökkenteni, a kamatot és az árfolyamkülönbséget nem.

Remélem tudtam segíteni!

2011. ápr. 8. 15:37
 8/71 anonim ***** válasza:
De a félszocpolt csak három gyerekre adják meg nem? Legalábbis nekünk annak idején azt mondták. Vagy ez is változott?
2011. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

Erről én nem hallottam hogy csak 3 gyerek után jár a fél szocpol. Mi anno használt lakást vettünk, így 1.200.000ft-ot tudtunk igényelni.

És a párom már elmúlt 35 éves.

2011. ápr. 8. 15:51
 10/71 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

2007-ben vettünk új lakást, 2010-ben született a 3. lányunk, én már elmúltam 40 éves, a párom még idősebb. Jó lenne, ha nekünk is járna, iszonyú sok hitelünk van. :(

2011. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!