Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a Tünde...

Mi a véleményed a Tünde névről? Tetszik?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg mindenkinek Kiszel Tündike jut róla eszébe? Nekünk mondjuk eszünkbe nem jutott, de egy ismerős elkezdett fintorogni a névre, és ez most eléggé zavar...
2009. máj. 24. 09:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

én is Tündi vagyok (31 éves). imádom a nevem. soha senki nem csúfolt. sőt nagyon aranyos beceneveket adtak/adnak.

az is jó benne, hogy viszonylag ritka. nem olyan elcsépelt, mint pl. a Tímea, Krisztina, Szilvia (ezek voltak az én korosztályomban a divatnevek).

2009. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tünde


Névnap:

Június 1.


Naptárban nem szereplõ névnapok:

Április 2.

November 10.


Név jelentése:

A tündér szó utolsó mássalhangzójának elhagyásával alakult nõi név


Név eredete:

A Tünde nevet Vörösmarty Mihály alkotta a tündér szóból, Csongor és Tünde címû drámai költeményében.


Név elemzése:

A Tünde név olyan személyiség kialakítását segíti, aki szinte megállíthatatlanul halad a céljai felé. Jó üzleti érzéke van, és élvezi is az üzlet világát. Kezdeményezõ, és sok újító, gyakorlati ötlete, találmánya van, de szinte soha nem térül meg a munkába fektetett energiája. Nem vár mások tanácsára, rendkívül független. Hisz abban, hogy legjobb az egyenes beszéd.


Becenevek:

Tündi, Tündike, Tüncsi, Tüncsike, Tündér, Tündérke, Tücsök, Tücöske, Tündi-Bündi, Tünci(ke)


Hírességek:


Majsai-Nyilas Tünde - színésznõ

Nagy Tünde - mûsorvezetõ

Nyilas Tünde - kézilabdázó

Semmi-Kis Tünde - szépségkirálynõ

Szabó Tünde - színésznõ

Szabó Tünde - úszó

Murányi Tünde - színésznő

2009. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is Tunde /8 hós/ és olyan aranyos,mosolygós,mint egy kis tundér.Szerintem nagyon szép név,de csak az a fontos,hogy nektek tetszik-e,más véleménye nem számít!
2009. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
szép magyar név, de nekem abszolut semmit nem mond. Nem adnám a lányomnak, de beismerem, tényleg szép név.
2009. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!