Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik külföldön élnek,...

Anyukák akik külföldön élnek, vagy itthon tanulnak nyelvet, hogy gyakoroljam itthon újra az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok 2 gyerekkel itthon. Nyár végén tervezünk Angliába menni. Viszont 4 éve meg se nyikkantam angolul :( Előtte még telefonon is tudtam állásinterjút megbeszélni, jelenleg szerintem örülök ha be tudnék mutatkozni. Ajánlanátok valamit, hogy hogyan képezzem magam itthon gyerekek és házimunka mellett? Vagy oldalakat, ami segítene? Ilyenkor már le tudok ülni a géphez is.
2012. jan. 7. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

én angolul nézek filmeket, h szinten tartsam az angolomat. Ha nagyon nem értek valamit, bekapcsolom az angol feliratot, mert leírva egyszerűbb. Csak nagyon-nagyon végszükség esetén kapcsolom be a magyar feliratot, de akkor biztosan előtte háromszor elolvastam az angol szöveget.

A kiejtésem biztosan romlott nekem is, de a fiam ovijában egyik kislány apukájával szoktam angolul beszélni, megérti amit mondok.

2012. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Neked és az előttem válaszoló válaszadónak is szíves örömest felajánlom a szolgálataimat - azaz szívesen beszélgetek veletek online skypeon.Privátba megírom a skypeom.

2012. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi kulfoldon elunk, korabban is itt voltunk evekig, viszont par evig ismet Magyarorszagon, akkor egyaltalan nem hasznaltam az angolt, en is sokat felejtettem. Nah jo, annyira hasznaltam, hogy a megszokott angol honlapokat bongesztem, leveleztem angolul, neha telefonalni is kellett (egy ido utan mar nem szivesen csinaltam), de eloszoban egyaltalan nem hasznaltam az angolt. Hat, bizony kopott sok dolog es az onbizalmam is a beka feneke ala kerult.

Most visszajottunk nem regen. Mivel gyerekekkel vagyok itthon, igy kommunikalni meg nem sok lehetosegem van, egyszeruen nincs kihez angolul szolni. Bevasarlasok soran, vagy epp orvoshoz menet azert nem kell tul sok angol.

A ferjemet szoktam megkerni, hogy beszeljunk angolul, tv-t en alapban nem nagyon nezek, zenet se nagyon hallgatok. (A gyerekeket nem tudja a tv-zene tuluvolteni, amikor pedig ok alszanak, akkor orulok, hogy csend van.)

Lehet, hogy hulyen hangzik, de en probalok angolul gondolkodni.

Regen is ezt csinaltam, amikor meg kikoltoztunk. Ha epp van egy kis szabadidom, vagy egyedul vagyok, akkor kulonbozo torteneteket gondolok at magamban, parbeszedeket nyomatok le a gondolataimban, esetleg az aznap torteneseit meselem el magamban angolul. Ha van olyan szo, ami nem ugrik be, akkor korbemagyarazom, mintha valakivel probalnam megertetni, vagy ha tobb idom van, akkor kinyitom a szotart es ralesek arra a szora. Az igeidokkel ugy vagyok, hogy igyekszem nem tulbonyolitani, inkabb legyen porgosebb a mondanivalom, mint hogy az osszes hasznalhato igeidot beepitsem. Foleg, hogy nekem ez ugye nem nyelvvizsgara kell, hanem a mindennapi eletben fogom elobb-utobb hasznalni, itt pedig nagyon nem foglalkoznak az osszes igeidovel.

Mi Londonban vagyunk, itt alig van angol, legalabbis a tobbseg nem az, nagyon erdekes nyelvjarasok vannak. Anno en ereztem magam rosszul, amikor probaltam a tanult, nyelvtanilag korrekt, valtozatos igeidos angolomat hasznalni es sokan (akik csak a hetkoznapi elet soran szedtek magukra az angolt) konkretan nem ertettek, hogy mit mondok es haromszor kerdeztek vissza. Akkor ez nekem nagyon rossz erzes volt, mert eleinte azt hittem, hogy az akcentusom ennyire borzaszto, utana rajottem, hogy nem azzal van a gond, hanem tulbonyolitom.

Mindenesetre a filmezes, olvasas is szuper, ha van ra lehetoseged, de en batran ajanlom a szituaciomeselest is, amit en csinalok.

2012. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Filmek, ha van sorozat, amit szeretsz, azt is töltsd le angolul, hozzá először magyar feliratot, utána angolt. Én is külföldön élek, ezek nagyon sokat segítettek. (Csak élőben megint más lesz, mert a legtöbb film amerikai, az angolok meg - szerintem - teljesen más kiejtéssel beszélnek, de hidd el, hamar belejössz az életben.)
2012. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. De én azt tapasztaltam, hogy amikor huzamosabb ideig angol anyanyelvűek között vagyok, vagy akár csak pár órát angolul kell beszélgetnem, már jön is vissza a tudásom.

Amivel sokszor gondban vagyok, azok az igeidők. Néha belekavarodok. Most azzal szórakozom, hogy célirányosan ezeket próbálom újra begyakorolni, mert régen ezek nekem teljesen automatikusan jöttek. Egyszerűen magam elé veszem a táblázatot, és gyártom fejben a (lehetőleg életszerű) mondatokat, helyzeteket, amikor használni kell őket.

Tudom, ez nem a legnépszerűbb módja a tanulásnak, de nekem pont azért nincs mindig elég önbizalmam ahhoz, hogy megszólaljak, mert a nyelvtannak ezzel a részével kicsit hadilábon állok.


Ja, és azt én is szoktam csinálni, amit valaki már írt előttem, hogy elkezdek magamnak dumálni fejben :) Sokszor akár az utcán, vagy vásárlás közben is ezt csinálom, elmondom magamnak - vagy egy fiktív személynek -, hogy most akkor mit kell venni, mi jut róla eszembe, olyan kis hülyeségeket tudok ilyenkor kitalálni :)

2012. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!