Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg elveszem a gyermekkorá...

Tényleg elveszem a gyermekkorát nagycsoportos lányomnak?

Figyelt kérdés
Úszik, minden nap lemegyünk. Imádja. Már jár ünnepekor versenyre. Heti egy napot még jár balettre. ezt is imádja. Itthon unatkozik, igényli a sportot és kimozdulást. Minden alkalommal megkérdezem akar-e menni, de ő mindig lelkes és menni akar. amikor beteg még akkor is kiveri a balhét, hogy menne. Viszont már 3 családtag is megszólt, hogy elveszem a lányom gyerekkorát :(
2012. jan. 8. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus dehogy! Ügyes a lányod, gratulálok hozzá. Amíg élvezi, menjen, csináljátok, hatalmas előnyei lesznek belőle! :)
2012. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Bárcsak én lennék ilyen, vagy a gyerekeim. Sajnos mindenki a családomban otthon ülő. Előnyére válik nagy korában is.
2012. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem te erőszakolod rá, addig ne idegesítsd magad! Élvezettel csinálja, ritka az ilyen gyermek, támogasd!
2012. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ezt úgy kell elképzelni, hogy 4-kor hazahozom (munka után) az oviból, gyors eszünk pár falatot, megbeszéljük a napi dolgokat, összepakoljuk a cuccot és már fordulunk is vissza úszásra. 6-fél7 fele vagyunk itthon. Kicsit elvagyunk, de aztán nekem hozzá kell látnom a házimunkához, mert nem sok az időm rá. Persze hétvégén meg azért vannak napok, amikor tudunk játszani is, de kevés idő van arra, hogy ő pl kinnt rohangáljon a gyerekekkel.

Ezért is mondják rosszallóan, hogy elveszem a gyerekkorát.

Eddig én abban a hitben voltam, hogy épphogy attól van gyerekkora, hogy azt csinálja, amit szeret. Én is szerettem volna járni erre-arra, de nemtudtak vinni a szüleim. Én örültem, hogy ezt megadhatom a lányomnak. erre jól megkaptam :(

2012. jan. 8. 12:44
 5/19 A kérdező kommentje:
Ő akar menni, mindig mindig megkérdem. Ha csak egyszer nem akarna, nem vinném. Mint ahogy balettre sem!
2012. jan. 8. 12:45
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Nekem az a nézetem (de ez az én magán véleményem, te max gondold végig hogy mennyire illik a ti családi képetekbe).


Hogy aki ilyen sok helyre viszi a gyermekét annak nincs meg a megfelelö kapcsolat a gyermekével és inkább elhordja valahova mint foglalkozna vele. Ez nem konkrétan a játék vagy aktív foglalkozások, de olyan lekötötséget adni neki amiben hagy téged fözni, vagy éppen valami hobbidat csinálni. Amíg úszik nektek nyugalom van, addig nem kell vele egy cseppet sem foglalkozni, ha te is ott maradsz akkor addig elolvasgatsz vagy elnézelödsz a lelétórol stb... vagy is hurrá minden nap van délután pár csendes percem.


èn mindenképpen híve vagyok hogy járjon a gyerek valahova, de heti 3 alkalomnál több egy ovis vagy akár iskolás gyereknek is csak a családi együttlét leröviditése miatt van.


de ez nekem a véleményem.

2012. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hidd el munka után, házimunka előtt nem olyan pihentető elhordani úszásra. Sosem olvasok, őt nézem, mindig dícsérem, látja az arcomon.

3,5 évesen nyáron elvittem tanfolyamra, olyannyira megszerette, hogy ő harcolta ki, hogy járjunk tovább.

A balettot pedig egyszer látta, amikor színházba vittem, gyerekek balettoztak. Addig rágta a fülem, hogy megnéztük és ottragadtunk.

2012. jan. 8. 12:53
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

12:45-s vagyok.


ahogy a fentieket olvasom, én azt mondom nálatok konkrétan a családi élet elöl való menekülés ez. Neked is (apáról nem írsz hol van addig) és a gyereknek is.

Nem kell itt rosszra gondolni, hogy hú rossz a család vagy ilyesmi. Egyszerüen te is gondolom dolgozol 4-ig a gyereknek is az ovoda egy munkahely ahol ugyan olyan stress és egyéb dolgok érik mint téged a munkahelyeden. Nincs egymásra energiátok. neked is jó hogy eluszkál te meg addig a kis gondolatidba merülsz. a gyereknek sem kell stresses anyával otthon lenni, és ez szép lassan kialakult.


Talán próbáld meg hogy egyik nap legyen anya-lánya vagy családi délután, vagy apa-lánya délután. Amikor nincs úszás amikor nincs házimunka, amikor nincs fözés csak ti vagytok. Találjatok ki programot együtt. Ha nagyon úsznbi akar akkor ne a foglalkozásra menjetek hanem úszni anyával. Másik uszodába és játszatok, te is legyél a vízben vele. vagy üljetek le játszani egy nap. amikor 4-töl 8-ig csak esztek és játszatok. vagy menjetek ki játszótérre vagy sétálni. stb...

2012. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hidd el nincs a családi életünkkel semmi gond. Minden hétvége teli van közös programmal. Ő segít nekem a házimunkában így hamarabb kész vagyunk, utána játszunk, kimegyünk az udvarra, fogócskázunk, bújócskázunk, biciklizünk, vagy épp bennt rajzolunk, festünk , szóval nagyon jól elvagyunk.

Apuka? Este ér haza munkából, és nekem addigra valamiféle kaját kell az asztalra varázsolni. Szóval ha innen nézzük, nekem sokkal kényelmesebb lenne, nem úszni járni, hanem munka-ovi után itthon lenni.

2012. jan. 8. 13:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csökkentsetek az úszások számán, minden nap az talán kicsit sok (még ha szereti is), ajánlj neki más alternatívát (kimenni gyerekek közé, családi program, áthívni valakit játszani stb.). Meg kell találni az arany középutat. Lassan suliba megy, akkor nem nagyon fog beleférni a mindennapos úszás.


Én helyeslem, ha járnak ilyen helyekre a gyerekek, az enyémek is heti 2x úsznak, 1x hangszeren tanulnak és 1x egyéb sportra/táncra járnak, de ennél több szerintem nem kell, én örülök (és egyelőre ők is), hogy a maradék 3 napban együtt játszunk.

2012. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!