Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a második baba akkor...

Ha a második baba akkor születik, amikor még az elsővel GYED-en vagyok, akkor több pénzt kapok majd a két baba után, vagy ugyanannyit mint addig?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Emelt GYED-et fogsz kapni.
2009. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre csak egy ellátás jár, akkor is ha két olyan korú gyerkőcöd van akik után külön-külön jogosult lennél gyedre.
2009. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy GYED és két CSP jár szerintem.
2009. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! majd kiderül.

azon se csodálkoznék, ha addigra, mire szülök rég más szabályok lennének, mint most. 2009 január elejére várom a kistesót, a fiam pedig most 7 hónapos.

2009. máj. 24. 12:59
 5/13 A kérdező kommentje:

ezt találtam a kismamablogon:


Ha az első gyerek a második megszületésekor még nem töltötte be a 2 évet, azaz még jogosult vagy utána GYED-re, akkor eldöntheted, hogy kéred a TGYÁSt vagy maradjon az első gyerkőc utáni GYED.

Ennek lejártával igényelheted a 2. gyerek után járó járandóságokat (ha még van TGYÁS akkor azt, egyébként meg a GYED-et).


Mivel a GYED és a TGYÁS számításánál az előző teljes naptári év jövedelme adja az alapot, ezért jobban jársz, ha még az előző GYED időtartama alatt megszületik a második baba, hiszen így magasabb lesz az alap, amiből számolnak. Ha már belecsúszol a GYES-be, akkor alacsonyabb lesz a jövedelmed. Általánosságban igaz, hogy a 2. gyerek után számolt TGYÁS kb. ugyanannyi, mint az első gyerek utáni GYED volt - amennyiben az az előző gyerkőc 2 éves kora előtt született.


Hátha valaki másnak is jól jön ez az infó :)

2009. máj. 24. 13:09
 6/13 anonim válasza:
100%

Alap esetben az első gyerek utáni ellátást kapod, amíg erre jogosult vagy. Ha most még a GYED-re vagy jogosult akkor azt, amikor már a GYES-re, akkor majd azt. Amikor lejár a GYED az első után, akkor kell bemenni a MÁK-hoz, tenni egy nyilatkozatot, hogy az első gyerek után már nem kérsz ellátást, illetve a 2. után megigényelni a GYED-et.

A CSP mind a kettő után jár!


Ezeket tapasztalatból írtam, én nemrég intéztem ezeket!

2009. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következőt mondták az OEP-nél.


Ha megszületik a tesó, le kell mondani az első után járó GYEDet, és csak a második gyerekre kapok GYEDet, mivel egyszerre csak 1 gyerek után ját ellátás. Családit pedig mindkét gyerkőc után kapsz.


Nálam azért lesz több a második után a GYED, mert az elsővel szinte végig táppénzen voltam, így nem sok lett a jövedelmem. A második után pedig a jelenlegi bérem alapján kapom majd a GYEDet, amely jövedelmem időközben magasabb kategóriába is ugrott.

2009. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

utolsó vagyok..

még az is lényeges, hogy az adott időszakban fenn áll-e a munkaviszonyod, vagy már nem, mert csak passzív jogon kaptad az első után a gyedet.

2009. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is! igen, még fennáll a munkaviszonyom.

kicsit bonyolult a dolog :)

2009. máj. 24. 21:43
 10/13 anonim ***** válasza:

miért lettem lepontozva?

az oepnél mondták, hogy az is lényeg, hogy az első gyerek után aktívan, vagy passzívan kapja e valaki a gyedet.

2009. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!