Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Macskatartó kismamák, csinálta...

Macskatartó kismamák, csináltattatok toxoplazma tesztet?

Figyelt kérdés
Nekem 8 éve van szoba cicám és közben született két egészséges kisfiam. Volt két vetélésem is,most újra 10 hetes kismama vagyok. Sosem kért a dokim toxo vizsgálatot,így nem is tudom átestem-e rajta. Most azért már megnézessem?

2012. jan. 9. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

3x is volt toxoplazma vizsgálatom terhesen. Engem automatikusan küldött a doki, amikor mondtam neki, hogy van otthon macska.

Több mint 20 éve vannak macskáim, és még nem estem át rajta amúgy. Terhesen sem volt amúgy semmi gond, csak még jobban figyeltem a higiéniára, és nem nyúltam a macskaalomhoz.

2012. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már többször nézettem, de mindig negatív, pedig mióta az eszemet tudom volt cicám.

Gondolom figyelsz rá, hogy ne te takarítsd a macskaalmot, és nem dögönyözöd a cicust.

Akkor kicsi az esélyed, hogy a macskától kapd el.

Sokkal inkább a mosatlan, nem kellően letisztított zöldség-gyümölcs és nyers húsok fogyasztása okozhat problémát.

Azért jó tudni, hogy átestél-e, mert ha igen, akkor már nem kapod el újra, ha viszont nem, akkor nagyon kell vigyázni, nehogy terhesen kapd el.

Mindhárom trimeszterben érdemes megnézetni, ha addig negatívra jött ki az eredmény.

19 hkm

2012. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zkriszti3 ***** válasza:

Nekem is volt vizsgálatom, engem a védőnő küldött. Előtte nem is gondoltam a veszélyre.

Azt is mondta, ha a cica a terhesség előtt már megvolt kicsi az esélye ,mert az anya immúnis vele szemben. Nekünk 1 évvel a terhesség előtt már megvolt, szerencsére a teszt negatív lett.

2012. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs macskám, de kértem ezt a vizsgálatot. Mivel negatív lett, nem estem át még rajta, ezért többször is ismételték. Nem csak macskától lehet elkapni, hanem rágcsálótól, nyers hústól, mosatlan gyümölcstől...

Két gyerekem van.

2012. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem pici gyerekkorom óta volt és most is van cicánk. (kinti-benti cica). Első terhességem alatt nem szűrtek toxoplazmára. Majd volt 2 vetélésem és többek között ezt is nézték, de negatív volt. Pedig meg voltam győzödve, hogy én már átestem rajta. Onnantól kezdte szegény cicusunk nem jöhetett be, annyira féltem nehogy elkapjam a fertőzést, mivel már újra babát vártam. És persze arra is jobban odafigyeltem, hogy nagyon alaposan megmossam a zöldséget és gyümölcsöt és alaposan lefertőtlenítsek mindent a konyhában, ha nyers hússal dolgoztam.
2012. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!