Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki a Vaterán vagy...

Ha valaki a Vaterán vagy ilyesmi helyen vásárol és az van írva, hogy előre utalással kell fizetni, az mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik egy elektromos hinta, meg is venném, de ez az előre utalós dolog eléggé visszatart. Mert az oké, hogy például egy internetes webáruháznak előre utalok, na, de egy magánszemélynek! Mi a garancia, hogy megkapom az árut? Nem 2 forintos dologról van szó.

2012. jan. 10. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:

én már több dolgot is vettem onnan,soha semmi gond nem volt!

ha jól tudom akkor tehetsz feljelentést,ha nem sikerül valami,de ez nem biztos!

miért nem kérdezed meg,hogy utánvéttel nem e lehet megoldani?

2012. jan. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha előre utalsz annak nyoma van és ha valami gond van akkor fel tudod jelenteni. Én is szoktam előre utalással fizetni eddig egyszer volt gond vele de az sem került a rendőrségre. Nézd meg az értékeléseit és akkor nem lehet gond. Sok sikert!
2012. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden eladóról van egy értékelés,hogy hány %-ban pozitív vagy rossz esetben negatív eladó én mindig megnézem mielőtt vásárolok.Ha valakinek több adás-vétele volt már és legrosszabb esetben is 90 fölött van a százaléka abban megbízhatsz.

Egyébként meg tényleg lehet feljelentést tenni mivel ha előre utalsz arról kapsz papírt a bankban,vagy kérd utánvéttel.

2012. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó vélemények vannak róla. És még egy kérdés. Ha esetleg valami fix árra van kiírva, attól még meg lehet kérdezni, hogy olcsóbban odaadná?
2012. jan. 10. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez internetes piac. Nem tilos az alku!
2012. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam a babakocsi vásárlásnál, hogy az utánvét postaköltségét elutaltam az eladónak. Azért nem szeretik az utánvételt az eladók, mert ha te nem veszed át a csomagot akkor bukták a postaköltséget, de így nem veszthet semmit, te meg csak egy-két ezer forintot. Mégsem tízezreket.


Az meg, hogy pozitív visszajelzései vannak nem biztosíték semmire. Év végén jártam úgy, hogy nem kaptam meg a kifizetett árut egy olyan eladótól, akinek 500 pozitív és 8 negatív értékelése volt, de azok is inkább minőségi kifogások voltak. Azóta már inaktív is lett. Szerencsére csak 700 forintot buktam, de a húgom pl. négyezret.

2012. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is teszveszezek, főleg eladok. Nyugodtan utalhatsz előre nekem még soha nem volt ilyen rossz tapasztalatom sem vevővel sem eladóval. Kb.150 adásvételem van. Eddig mindig minden megérkezett.
2012. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már elég sok mindent vásároltam így és még nem volt gond. Viszont azt írtátok, hogy fel lehet jelenteni, ha gond lenne, a férjem számítógéped cuccot akart venni el is utalzt 15-16 forintot (már nem emlékszem), eltűnt az eladó nem válaszolt a levelekre, a párom bement a rendőrségre felvettek minden adatot és kb. 3 hét múlve jött a levél, hogy nem találtják az eladót, pedig OTP számlára utalt, név is megvolt, és mégis ejtették az ügyet.
2012. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!