Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két hónap múlva lejár a...

Két hónap múlva lejár a gyesem, ha addig nem jön össze a munka kaphatok munkanélküli ellátást?

Figyelt kérdés

Több állásinterjún már túl vagyok,és nem túl rózsás a kilátás.Fel kell készülnöm a "b" verzióra is,mi van ha mégsem jön ez nekem össze áprilisig,akkor megy a fiam oviba.Folyamatos munkaviszonyom volt,szülés előtt 210e ft bejelentett bérem,a max. gyed-et kaptam.Valahol azt olvastam,már most jobb ha regisztrálok,valaki azt írja várjam meg a gyes megszüntető határozatot.Egyáltalán milyen papírok szükségesek a járadék megállapításához,és főleg jogosult vagyok e rá,kb mekkora lehet az összeg?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 10. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell gyes megszüntető határozat.

A munkanélküli így is-úgy is csak 90 napig jár. Ha most lemondod a gyest, akkor kvázi két hónapra pénz nélkül maradsz.

Az összeget nem tudom :(

2012. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én most ugyanabban a cipőben vagyok, mint te. Gyesen vagyok, munka 3 hónapja sehol semmi, és munkanélkülire készülök menni.

Igen, jogosult vagy rá, mivelt az elmúlt 3 évben kell lennie legalább 365 nap munkaviszonynak, és neked ez megvan bőven. Max 3 hónapig jár. Összege az utolsó 4 negyedév járulék alapja, ez az összeg az elszámoló papírodon szerepel.

Vinni kell a munkanélküli regisztrációhoz az elszámoló papírokat, amit a munkáltatód adott az elbúcsúzáskor, vinni kell a gyes lemondásáról a határozatot, és a papírjaidat, mindet (személyi, lakcímk., taj, adókártya).

2012. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Én múlt héten jártam utána a dolgoknak.

A gyes ugye 25000ft. Nekem a munkáltatói papíron a jövedékalapom tudod mennyi volt az összeg rajta? Mikor megláttam azt hittem dobog egy hátast. Kereken 0, azaz nulla ft. Így is 72000ft-ot fogok kapni 25000 helyett, mivel így nekem a minimálbért veszik alapul, és így a járandóságom a minimálbér 130%-ának a 60%-a. Ez alapján számolják.

Ha neked ez az összeg a papírodon nem nulla, akkor ettől csak többet fogsz kapni, a mostani 25000 helyett. És lehet, hogy találnak neked munkát, hamarabb, mint ahogy te találnál magadnak. Mert így alapból több esélyed lesz a majdani munkáltatódnak járó kedvezmények miatt.

Tehát vagy kivársz, és még 2 hónapig gyes mellett keresgélsz munkát, vagy kapod a jó kis járadékot.

Az én gyerekem még csak 26 hónapos, tehát még jó pár hónapig járna a gyes, de én visszamondom, mert mihamarabb szeretnék munkát találni, másrészt az sem mindegy, hogy 25000-ért ülök itthon, vagy az én esetemben 72000-ért.

Ezeket csak az 1. válaszolóra reagáltam.

2012. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3.:

Írtam, hogy összeget nem tudok, de ez most nem is lényeg.

Az okfejésed oké, ha 90 nap alatt találsz munkát. Ha nem, akkor a te esetedben nincs vész, hiszen 90 nap letelte után még van a gyeses időszakodból, azaz még mindig visszamehetsz gyesre.


A kérdezőnek azt kell mérlegelnie, hogy be tudja-e vállalni, hogy ha nem talál 90 nap alatt állást, akkor 50eFt-tól elesik, hiszen ő nem tud visszamenni gyesre. A kérdezőnek is 0 Ft lesz a papírján, hiszen az elmúlt időszakban a munkáltatója 0 Ft-ot fizetett utána.

2012. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!Akkor tehát min 72.000ft-ot tuti kapok 3 hónapig?Ennek örülök,a mostani gyeshez képest...Tiszta röhej,mert ha ez az állás összejön,amire várom a hívást,kb ennyi marad zsebben az üzemanyag költséget levonva.És így itthon vagyok,a nyári szünet megoldva a két gyerekkel.Akkora nyomás van rajtam hogy helyezem el őket,ki vigyáz rájuk,a táborok baromi drágák.
2012. jan. 10. 10:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazad van 4., a kérdezőnek is 0 lesz a papírján, tehát kedves kérdező neked is 72540ft járulék-9,5% nyugdíjjárulék, tehát összesen a kezedbe 65649ft-ot fogsz kapni, akárcsak én. Ezt mérlegelni kell, de én úgy voltam vele, inkább 675E, mint 25E, és nagyon bízom benne, hogy 3 hónap alatt találunk valamit közösen a munkaügyi központtal. És ha letelt a 3 hónap, és nem akadt munka, akkor még max 3 hónapig jár munkanélküli segély, de annak sajnos most nem tudom az összegét, mert addig még nem jutottam, nem néztem utána. Optimista vagyok, hogy engem az már nem fog érinteni.

Kedves kérdező, szerintem mindenképpen előrébb vagy a válaszainkkal, mert így legalább tudsz mérlegelni, és van összehasonlítási alapod, hogy mik között kell/tudsz választani. :)

2012. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nézz utána, mert legjobb tudásom szerint nincs más, ez A munkanélküli segély.

2012. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utánanéztem első. Valóban csak max 3 hónap jár. Csak akinek volt munkahely annak a 68E nettó jár, akinek nem volt munkahely, annak meg valami kevés összeg.

Kedves kérdező, akkor eszerint kalkulálj. Mostmár mindent tudsz, amit tudnod kell.

2012. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm a válaszokat.Kicsit megnyugodtam.Csak nekem ilyen megalázó,hogy ilyen segélyhez kell folyamodjak?Azt nem tudjátok,hogy a gyes megszűnte után már a következő hónapban jön a munkanélküli?Mert valaki azt mondta,már most regisztráljak,mert 90 napot kell hogy regisztrálva legyek,és csak azután vagyok jogosult a járadékra.?!?
2012. jan. 10. 12:59
 10/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, meg 3, na mindegy. Én ezt a kérdést is feltettem, és az igénylés napjától kezdődően már jogosult vagy. Én is azt vázoltam az ürgének, hogy ha jan. közepén regisztrálok, akkor lesz febr. közepe, mire kapok valamit. Azt mondta, nem, valószínűleg már jan. végén is kapnék valamennyit, mivel vagy 2 hetente, vagy 4 hetente utalnak. Ez a 90 napos szöveg egy baromság, már bocs a szóhasználatért.
2012. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!