Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a munkáltatómtól tudom...

Csak a munkáltatómtól tudom beszerezni a munkáltatói igazolást gyed igényléshez?

Figyelt kérdés
valószínű csődbe ment a cég,és nem tudom őket elérni..-és nagyon kéne ez a papir.
2012. jan. 10. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudod elérni a munkahelyedet? Nem tudod, hogy csődbe ment vagy sem? Hú...Sajnálom.


Hát valszeg, akkor már nem a munkáltatód fogja utalni a gyeded, hanem az OEP. Velük vedd fel a kapcsolatot!

2012. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát,akkor SOK SIKERT!!!

Én még a Tgyás igénylésnél megakadtam. Állományban vagyok már egy ideje,a munkáltató meg lelépett,az OEP (Pesten a Teve utcai) is kereste már,de semmi. Itt vagyunk 3 gyermekkel,a legkisebb 12-én lesz 4 hónapos,és csak a családit kapom,a Páromat pedig most rúgták ki év elején... munkahely pedig a kanyarban.... Kérte december végén az Egészség Pénztár a munkaszerződésem és a fizetési papírjaim fénymásolatát. Hogy mikor lesz ennek vége?? Addig gyes-t sem igényelhetek.


De hogy hasznos dolgot is írjak: Az OEP lekérheti az Apeh-tól is a papírokat,ha nem találja a munkáltatót,de ez nagyon időigényes. Ha úgy ítéli meg az Egészség Pénztár,hogy jár,akkor utólag nagyon jól jársz,de ez iszonyat idő lehet!-lásd az esetem.


Fogalmazz levelet az illetékes Egészség Pénztárhoz,de minél hamarabb-mert nem szeretnek gyorsan válaszolni! (kivéve Szolnokon).


Sok sikert!!!!!


Üdv:3lányos

2012. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én ugyan úgy vagyok,mint a 2.válaszoló. eltünt a munkáltatóm!azt nem értem,hogy a gyest-t miért nem igényelheted?? AZ alanyi jogon jár.már én is arra gondoltam,hogy akkor lemondom a gyed igénylést,és inkább megigiénylem a gyest.
2012. jan. 10. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!