Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek 3-4 év van a gyermekei...

Akinek 3-4 év van a gyermekei között, segítene?

Figyelt kérdés

Munkával kapcsolatban kérdezném:

Hogy alakult az életetek? Dolgoztatok a két baba között? Vagy elmentetek gyesre vagy esetleg valaki táppénzen volt?

Ha dolgoztatok, a gyerkőcre ki vigyázott? Bölcsiben-oviban volt?


Egyéb kérdéseim:

Mindig is 3-4 évet akartatok vagy így sikerült?


Tudom nincs ideális korkülönbség, de ti mit gondoltok, a 3-4 év különbség jó? Jól megvannak a gyerekeitek?


Köszi előre is, ha válaszoltok!


2012. jan. 11. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyobbik fiam szeptemberben volt 3 éves, a kicsi november végén született.

A nagy 2 éves korában visszamentem dolgozni, addig bölcsiben volt. Úgy terveztük, hogy dolgozok 1-2 évet, utána próbálkozunk újra, de "becsúszott" a baba amikor kicsivel több mint féléve dolgoztam. Már az elején kiírtak táppénzre, mert veszélyeztetett terhes voltam.

Jól megvannak együtt, a nagy napközben bölcsiben van, ősztől ovis lesz. Elég mozgékony, nehéz lekötni, eleinte nehezen viselte hogy amíg a pici eszik nem tudok vele foglalkozni. Állandóan segíteni akar, pelenkát adogatni tisztába tevéskor, ilyenek. Arra kíváncsi leszek hogy milyen lesz ha a pici elkezd mászni, meg járni. Mennyire fogja megérteni hogy a tesó nem tud mindent játszani vele. Okos, értelmes, csak elég akaratos, nehezen fogadja el ha valami nem úgy van ahogy szeretné :)

2012. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Látom vannak nehézségek, de úgy látom az írásodból, hogy boldogulsz és élvezed.

Ez nekem pozitív.

Lányom is elég akaratos, de azért lassan szeretnék neki majd kistesót. Agyalok, hogy mit csináljak, mi legyen a munkával, és hogy vajon felveszik-e bölcsibe a lányomat.

Kíváncsi vagyok, mások hogyan csinálták.

2012. jan. 11. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát igen, néha nem könnyű, és elég fárasztó, de megéri, és tényleg élvezem :)


Az ellátások (TGYÁS, GYED) összege miatt sem mindegy, hogy mikor mész vissza, mennyit dolgozol két baba között.

2012. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!