Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 24 éves vagyok. Normális ha...

24 éves vagyok. Normális ha még nem érzem magam készen egy gyerekre?

Figyelt kérdés

Túl önzőnek érzem magam, ezt úgy értem hogy nem tudnám magam alárendelni egy babának, hogy csak ő körülötte forogjon minden. Lehet még féltékeny is lennék rá ha a pasim vele többet foglalkozna mint velem.

Van egy barátom fél éve vagyunk együtt, ő már 32 éves mondta hogy lassacskán már szeretne családot, gondolkodik a gyerek témán.

Én valahogy még nem tudnám ezt elképzelni. meg azt sem hogy megváltozzon a kapcsolatunk.

Ugye ez nem nagyon gáz ennyi idősen? Én még magamat is gyereknek érzem ilyen tekintetbe.

Fog ez változni?


2012. jan. 11. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam változott. 24-25 évesen el sem tudtam képzelni, hogy gyerekem legyen. Aztán 27 évesen szültem, és azt gondolom pont jókor döntöttem úgy, hogy jöhet a baba. Akkor értem meg rá.

Valaki erre eljut hamarabb is, valaki meg később.

Akkor kell babát vállalni, amikor úgy érzed vágysz rá. Különben csak kényszernek éreznéd, és az nem jó, sem a babának, sem neked.

Viszont ne aggódj, lehet 1-2 éven belül már másképp fogod látni. A lényeg, hogy párod megértsen, és együtt döntsetek ebben a nagyon fontos kérdésben.

2012. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fog változni ne izgulj, inkább várj még a baba dologgal, mint hogy úgy szülj gyermeket, hogy éretlennek gondolod magad! Az idő majd segít, neked is, és a kapcsolatotoknak is!
2012. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) Csak kezdek megijedni hogy selejtes vagyok, hogy még nem jelentkeztek nálam az anyai ösztönök, az önfeláldozás, lemondás stb. Most tök jól elvagyok a párommal így, remélem én is hogy így is marad.
2012. jan. 11. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy selejtes! En 28 évesen lettem terhes de nem volt 100százalékig tervezett. Ezt nem részletezem. Most várom a tesót 3 év után, őt már teljesen direkt csináltuk. :O Úgy érzem igazán most vagyok rá készen. A sógornőm 25 évesen szült de azt hiszem, megbánta egy kicsit. Legalábbis úgy beszél de ezt így nem mondta ki. Kistesót nem akarnak soha azt mondja. De az az igazság,h. Ő elég lustácska, nem szereti a házimunkát, főzni nem tud szóval ő tényleg elhamarkodta. Neki is kellett volna még legalább 4-5 év. A férje 33 éves de az nem számít. Ezt egy nőnek kell bevállalnia, az apuka csak másodlagos, nekik nem változtat annyit az életükön közel sem mint nekünk.
2012. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A keresztanyám nem változott meg, most 40 évesen se bánja,hogy nem született gyereke.Az akkori kapcsolata tönkrement emiatt,mert a férfi akart babát.Most boldogan él egy olyan férfival(56 éves) aki szintén soha sem vágyott gyerekre.

Van még egy hasonló pár,de ők már nagyon távoli rokonok.


A többség biztosan változik ilyen téren és akar majd babát.Valószínű,hogy te is változol majd.

2012. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem vagy egyedül én is 24 vagyok és még nem akarok, mert úgy gondolom előbb legyen meg a biztos háttér, különben tönkreteszem mindhármunk életét... sokat voltam gyerekek között (játszóház, bébiszitter), de eléggé nyűgnek érzem még most is velük foglalkozni, inkább teszem a magam dolgát, nameg sokszor játszani se megy úgy velük mert túlbonyolítom nekik a dolgokat,stb. :D ellentétben viszont egy babamosolytól, gügyögéstől, cuki ruhájuktól,játékaiktól meg eltudok olvadni... Elég kettős érzés, de sztem én még felkészült se vagyok rá, meg nagyon ráérek 30évesen is... főleg ilyen "gyerekellenes társadalomban"...
2012. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Akkor megnyugodtam. Én úgy érzem a baba dolog még ráér pár évet. Örülök hogy más is így érez a korosztályomból
2012. jan. 13. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!