Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem mész a babó 0,5-1-2...

Miért nem mész a babó 0,5-1-2 éves korában dolgozni?

Figyelt kérdés

"Kik nem dolgoznak eleget Magyarországon?


A 27 tagú Európai Unió átlagához képest a lemaradást alapvetően négy csoport okozza: az alacsony végzettségűek, a nyugdíjkorhatárhoz közeliek, a fiatalok (pl. tanulók) és a szülőképes korú nők (kismama generáció).

[link]


És, aki megy dolgozni 8hónapos vagy 2 éves gyerek mellett, az hogyan oldja meg, hogy időben tudja bevinni és elhozni és az egy hónapos nyári szünetkor mit kezd? Annyi pénzt keres, hogy futa sziterre, aki beviszi, elhozza, mig a szülők dolgoznak? Vagy segít a család? És akinek egyik sem járható? Az lusta disznó dolgozni?


2009. máj. 25. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt írta, nincs képben a Mo-i helyzettel kapcsolatban sem, de a gyerekek pszichés fejlődésével, sajátosságaival sem. Itt nem lehet annyi távmunkát végezni, mint a nálunk sokkal fejlettebb Skandináv országokban, akikkel előszeretettel hasonlítgatnak össze. Nem lehet a gyereket bevinni a munkahelyre, mint szintén u.ott. Ne akarják már a kismamákra kenni, hogy lusták és nem dolgoznak eleget, nem akarnak dolgozni!!! Miért kell az ország mostani helyzetére éppen minket bűnbakká tenni??? Kérdem én: Ha nem szülünk és nem nevelünk gyerekeket, néhány év múlva ki fog dolgozni?? Vagy kiírjuk, hogy az ország a népesség kiöregedése miatt kiadó????
2009. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a cikken enyhén szólva felháborodtam. Kifelejtettek még egy kategóriát: a semmilyen végzettségűeket! Akik egész életüket segélyeken tengetik, mert azt hiszik ez a természetes, hogy majd az állam eltartja őket! Még ha lenne is elég bölcsőde, akkor sem adnám oda az 1 éves gyerekemet, hogy ők neveljék, mert nekem termelnem kell az adómat, hogy jusson az ingyenélőknek.
2009. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy ott nem mondják meg, amikor szólsz a munkahelyen, hogy terhes vagy, hogy ne is gondolkodj abban, hogy ide vissza tudsz jönni, mert ugyse lenne itt jó neked ( fenyegetés)....és van 4-6-7 órás állás és a bölcsi sem 8-tól 15.30-ig van gondolom
2009. máj. 25. 11:15
 4/10 A kérdező kommentje:

"mert nekem termelnem kell az adómat, hogy jusson az ingyenélőknek." ebbe bele sem gondoltam


engem felháborít, hogy azt mondják, hogy a lusta szűlőképes ( mint valami állat!!!!!!) az oka annak, hogy itt tart az ország ahol....mintha valami pokolfajzatok lennénk

2009. máj. 25. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy meg lehet nézni, mennyivel fog visszaesni a születések száma az új intézkedések miatt, persze ismét abból a rétegből, akik dolgozó embereket neveltek volna.. 11.14 voltam
2009. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem megyek vissza dolgozni, mert a férjem fizetése elég mind a négyünknek. Igaz, hogy nem élünk kacsalábon forgó palotában és nem telik nyaralásra sem, valamint húst csak hétvégén eszünk, de nekünk megér ennyit. Inkább lemondok ezekről a dolgokról, de az első 3 évben szeretnék a gyermekeim mellett lenni.
2009. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár mondjuk, a munkanélküli segélyem több lesz, mint a gyes....és biztosítottak vagyunk akkor is....
2009. máj. 25. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most én is vergődöm az között, hogy vissza tudok e menni 2 műszakban kisebb vezetőként dolgozni, ami napi 16 óra min, persze nem hivatalosan, vagy menjek mnélkülire, akkor legalább többet kapnék mint gyes. A munkát képtelenség megoldanom, segítség nincs, jó bölcsi igen de ki hozza onnan haza? Annyit meg nem fogok keresni hogy tudjak bébiszitterre költeni, meg vidéken ez nehezebb is találni.

Úgyhogy akkor most én lusta disznó vagyok mert nem megyek vissza? Pedig akarok dolgozni, de így nem tudok. Nincs aki a gyereket vigye, hozza mikor melyik, valamint ilyen időbeosztás mellett mikor látom? soha? Meg mi van ha beteg? Olyan kevesen vannak, hogy képtelenség megoldani, hogy én reggel betelefonálok hogy bocsi de lázas a gyerek. Lehet egy kétszer meg bírnám játszani, de többször nem kéne. Meg a többi dolgozó is lehetetlenné tenné az életem, pláne akit behívnak helyettem.

2009. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

Úgyhogy én is kíváncsi lennék rá más hogy csinálja. Vagy amit keres azt bébiszitterre költi? És még a gyerekét sem látja!

Amúgy engem is felháborított mikor a híradóban hallottam ezt tegnap.

és mindent a nyugati országokhoz hasonlítanak, mert hogy ott alig vannak otthon. De támogatja az állam a bébiszittert, vagy van mhelyi bölcsi, vagy van részmunkaidős, távmunka ami a legfontosabb. És nem 16 órát rohadnak az anyukák egy mhelyen. Magyarországon se bölcsi, se részmunkaidő, se távmunka, de még munka sem, annak se akinek nincs gyereke. akkor mit akarnak? Most küldtek el egy csomó embert. Nem mindenkinek van ismerőse hogy betegye jó helyre.

Meg ha meglátják hogy kisgyerekes anyuka vagyok, be sem hívnak még interjúra sem!

Akkor meg mi van ha elmegyek pl 30 órásba vhova, vmi multihoz, de ugye ott nem állandó x óra van naponta, hanem van hogy egész nap pár napig, aztán így van úgy, lehet egy hétig nem megyek aztán igen. ez nem is lenne gáz, de mi van ha míg otthon vagyok a gyerek nem beteg és mire mennék beteg lesz, mert ugye ezt nem lehet kiszámítani. Ha lenne részmunkaidő, távmunka akkor szerintem tuti minden anyuka visszamenne dolgozni két éves korban max tuti, meg mellette bölcsi.

2009. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt a cikket írta, annak súlyos mentális problémái vannak, továbbá, hogy nem szorult tüskés állat a rectumába... Komolyra fordítva a szót, itt Mo-n csak úgy lehetne megoldani ezt az általuk leírt problémát, ha megszüntetnék a családellenességet, tényleg segítenének a kisgyermekes anyákon a visszaállásban, nem csak pofáznának... Én itthonról dolgozom, vagyok az az 1%, aki ezt megteheti, de küzdök is keményen, hogy legyen pénz. És fizetek adót, mint a katonatiszt. Eltartom a szorult hátsójú cikkírót az adómból...
2009. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!