Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen előnyei vannak a panel...

Milyen előnyei vannak a panel lakásban való élésnek kisgyerekkel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Párommal és kisfiammal, most az I. kerületben lakunk közel minden vásárlási lehetőséghez, a millenáris parkhoz, több játszótérhez a vár közelében és egy társasházban.


Anyagi megfontolásokból szeretnénk olcsóbb albérletbe költözni, és e szempontból a III. kerület lenne talán a legideálisabb. De igazság szerint félek tőle, mert a III. kerület teli van kisebbségi emberkékkel, főleg a panelekben, nincs méter hogy ne lenne kutyaszar a járdán, a fűbe már bele sem merem engedni a gyerekem, mert ott is teli van kutyaszarral, csak a játszóterek biztonságosak, a panelházak egytől - egyik retkesek belülről főleg a főbejáratnál - emberi - állati vizelet egyaránt megtalálható... szóval elég rossz a véleményem. De sajnos más opció nem maradt. Írnátok pár jó dolgot is ami a panel mellett szól? Köszönöm előre is.


2012. jan. 11. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Tudod az jutott eszembe, ahogy a hozzászólásodat olvastam, párom mesélte élt itt nem messze a családi házunktól egy kisebbségi család, naponta végigsz@rták az utcát. Illetve valaki más mesélte végighajtott egy kisebbségiek által lakott családi házas övezetben, levágott disznófejekkel játszottak a mocskos gyerekek az utcán. Azt hitte hányingert kap a látványtól. És taposta a gázpedált, hogy mielőbb kiérjenek és megfogadta, többet nem téved el.


Szóval amit leírtál ez nem a panellakás sajátossága ez az embereké.

És mi szól amellett, hogy ilyen emberek közé költözz, hát semmi. Nem tudom milyen gyatra anyagi helyzetben kéne lennem, hogy beköltözzek egy ilyen helyre. Tudod mondják, aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók.

2012. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj de nem tudok semmi biztatót mondani... :(
2012. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én a 3. kerületben nőttem fel panelban, és azon a lakótelepen nem volt soha egyetlen cigány sem, a legbiztonságosabb volt, kisiskolásként még sötétedéskor is kint játszhattunk a többiekkel, szülők nélkül. (20 éves vagyok, tehát annyira nagyon nem volt régen.) Ott a házak is kulturáltak belül, imádtam ott lakni, imádtam ott felnőni, közel volt a Duna, nyáron a szüleimmel minden este sétáltunk a duna parton, én kavicsot dobáltam a vízbe, volt egy kis rét is, ahol télen szánkóztunk, és ha tehetném visszaköltöznék. Ha arrafelé megyek pl. háziorvosomhoz, vagy barátnőimhez, még mindig olyan érzésem van hogy jaj de jó itthon lenni. Szóval én nem vagyok ellene egyáltalán...
2012. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Világ életemben panelban laktam, 3 gyereket neveltem fel különböző panelokban más-más városban, más-más városrészben. Egyik jobb volt mint a másik.

Nem ajánlom.

Előnye?

Nincs.

2012. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Békásmegyeri lakótelepről lenne szó.
2012. jan. 11. 20:42
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Szia!Mi nem panelban lakunk.Szerintem ha megtehetitek ne menjetek panelba.Szerintem árban is meg mindenhogy jobban kijöttök egy téglalakásból!A 3.kerületi paneleket nem ismerem,bnőm lakott ott akkor nem volt olan rossz.
2012. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3. kerület még így is az egyik legjobb összetételű kerület, van jó pár, ami sokkal durvább, hidd el. Persze az első ker-hez képest nyilván kevésbé színvonalas. Másrészt a 3. ker. az egyik legnagyobb, és nagyon nem mindegy, melyik részére költöznétek. Békásmegyer valóban a legrosszabb része a kerületnek szerintem is, de azon belül a 4 emeletes részen normális(abb) lakók vannak. A 10 emeletes vegyes, de azért ezt így nem lehet kimondani, hogy milyen igénytelen már mindenki, aki ott él. Ne haragudj, de szerintem ez a panelban élőket eléggé sérti, és jogosan!


Nem vagyok elfogult, nem abban a kerületben élek, nem is panelban, és sajnos itt is van kutyasz@r, én is utálom.

Ha nem jön be a panel, miért nem mentek olyan környékre, ahol más típusú házak vannak? Egy majdnem 2 milliós városban elég nagy a választási lehetőség (csomó új lakópark, apartmanház, portaszolgálatos, privát udvaros-játszóteres ház van), szerintem keressetek olyat, ami minden szempontból szimpatikus.

2012. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem kedves kérdező, hogy miért ragaszkodsz annyira a 3. kerülethez? Megannyi kerület van Bp-en, ahol szintén találni olcsó albérletet, még is kultúrált, frekventált helyen van. Csak hogy egyet említsek, 14. kerület, Zugló, Örs Vezér tere felöli oldal. Nekem nagymamám lakik ott, és bizony ha panelba kéne költöznöm, akkor oda szívesen költöznék. Bölcsi, ovi, suli, vásárlási lehetőségek közel vannak, és ilyen jellegű problémával egyel sem találkoztam, amiket Te felsoroltál. Tehát, szerintem ne az előnyöket keresd, hanem egy megfelelőbb helyet. (Itt 40+rezsitől vannak (ezt ki kell fogni) a szoba+fél szobás, konyhás, fürdőszobás lakások, 50m2, 50+rezsiért pedig biztosan találtok)
2012. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Jól ismerem Békást, azért az sem olyan szörnyű szerintem, vannak kimondottan elegáns részei. Én a Rómaifürdőn-Aquincumon laktam. Esetleg arra körül néztetek?
2012. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi panelban élünk, Pest környéki kisváros, nagyon szeretem. De nem a panelon múlik, hanem a szomszédságon és a környéken. Itt teljesen jó, nyugis, Békásmegyerre viszont nem szívesen költöznék, az tényleg elég rossz hírű.

Ha már ragaszkodtok a III. kerülethez, nézzetek körül a Pók utcai lakótelepen, az valószínűleg kicsit drágább, mint Békás, de legalább nem jellemzőek az általad felsorolt problémák.

Ja, előnyök: minden közel van, gyerekorvos, posta, sztk, dm, Spar 5 perces sétán belül. Rengeteg sétálóutca, a másfél évesem annyit motorozik, amennyit bír. Több modern, rendben tartott játszótér. Mivel nincs kert, muszáj napi 1-2 alkalommal lemenni sétálni, rengeteg a kisgyerek, így már most sok kis barátja van, és én is megismerkedtem olyan szimpatikus anyukákkal, akikkel már összejárunk. De mondom, ez jó környék.

2012. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!