Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles e a munkáltató visszav...

Köteles e a munkáltató visszavenni 6 órában dolgozni, ha jelenleg GYED-en vagy GYES-en vagyok? Van e valamilyen védettség, ha visszatérek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha köteles visszavenni, akkor mennyi idő után kell mindenképp visszavegyen, miután írásban jeleztem az igényem? Oda kell adnia a régi munkaköröm, vagy mást is adhat, ha azt már betöltötték?

Igaz e, hogy a gyerek 3 éves koráig nem bocsáthatnak el?

Az is nagy segítség lenne, ha tudnátok ajánlani valami oldalt vagy telefonszámot, ahol mindent el tudnak mondani.


2012. jan. 12. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenről a munka törvénykönyve rendelkezik.

1992. évi XXII.tv.


Az biztos, hogy a gyerek 3 éves koráig védve vagy a rendes felmondás ellen.

Az biztos, hogy ha 6 hónapnál régebb óta vagy fizetés nélküli szabin (gyed idején ezen vagy hivatalosan), akkor 60 nappal előtte be kell jelentened.


Annak most nem tudod utánanézni, hogy belevették-e végül a módosításba azt, hogy köteles csökkenteni az óraszámot, ha te kéred. Ennek nézz utána.

2012. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha előtte nem 6 órában dolgoztál, akkor nem köteles 6-ban visszavenni, csak 8-ban, vagy ahogy dolgoztál. Védett csak akkor vagy, ha gyes mellett dolgozol. Ha teljes munkaidőben mégy vissza, tehát visszamondod a gyest, onnantól kezdve nem vagy védett. Ha 6 hónapnál régebb óta vagy gyeden, akkor neked legalább 2 hónappal előtte jelezned kell, hogy mikor akarsz visszamenni. Általában írásban szokták ezt intézni. Pl ha te megírod neki most, hogy március 12-től visszaállsz dolgozni, akkor március 12-től köteles foglalkoztatni téged, de oda köteles visszavenni, ahol előtte dolgoztál. Ha mást akar adni nem vagy kevesebb fizut, nem vagy köteles elfogadni. Ez esetben rendelkezésre állási járadékot kell fizetnie neked, tehát teljes bért anélkül, hogy egyáltalán bemennél a munkhelyre. Akkor nem bocsáthat el a gyerek 3 éves koráig, ha munka alatt gyesen vagy,tehát csak 4 vagy 6 órás a munkaidőd. Gugliba írd be munka gyes mellett, és kismillió hasznos oldalt ki fog dobni.
2012. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én 2 hete jártam végig ugyanezt a procedúrát.
2012. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2.-nak:

Akkor rosszul jártál utána...


90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,



Magyarul akkor is védve vagy a rendes felmondás ellen, ha nem veszed igénybe a fizetés nélküli szabit (azaz a te esetedben a gyest)!

2012. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem köteles visszavenni, amennyiben GYES-en vagy.

Pont most olvastam erről, hogy ez egy félreértés, ami a neten kering. Ha GYESen akarsz maradni, nem köteles visszavenni és rendelkezésre állásit sem kell fizetnie.


Ha 8 órába mennél vissza akkor köteles munkát biztosítani, amennyiben megvan a munkaköröd, munkahelyed. Ha nincs (nem azért, mert betöltötték-hiszen a helyedre eleve csak határozott idejű szerződéssel vehet fel valakit, ami megszűnik, ha visszamész-úgyhogy a helyed jogilag sem lehet be, akkor fel kell ajánlania egy másik állást, akár kevesebb pénzért, akár utazással, és ha te nem fogadod el és nem tudtok megegyezi, akkor rendes felmondással megszüntetheti a munkaviszonyodat, akár a gyerek 3 éves kora ellőt is.


GYED mellett meg nem dolgozhatsz egy percet sem, mert azt pont azért kapod, hogy ne dolgozz. GYES mellett 4illetve 6 órát.

2012. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A netes félreértés szerintem abból adódik, hogy volt egy olyan MT módosítási javaslat, ami azt takarta, hogy a munkáltatónak akkor is vissza kell vennie az anyukát, ha az csak 4 v. 6 órában akar visszamenni. Sokan a módosítási javaslatokban szereplőket már tényként kezelték.
2012. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!