Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor most kirúghat a főnök,...

Akkor most kirúghat a főnök, vagy "védett kismama" vagyok?

Figyelt kérdés

Ma jól rám ijesztett a védőnő, miszerint a munka törvénykönyve szerint 2011.jan. 1-től a főnököm beadhatja az unalmast...


Röviden vázolva:

2006. augusztus - 2009. május : dolgoztam

2009. május - 2009. december: veszélyeztetett terhesként táppénz

2009. december - 2010. június: TGYÁS

2010. június - 2011. december: GYED

2011. december 19-től jelenleg is: veszélyeztetett terhesként táppénz


Szóval következő gyermekünket várom, veszélyeztetett terhesként. Előre láthatóan április elején fogok szülni.


Szerződésem határozatlan időre szól. Egy kis kft-ről van szó.


A mostnai törvény szerint milyen jogaim vannak, kitehet-e a főnököm a táppénz illetve a tgyás/gyed alatt??? A jogszabályok útvesztőiben elveszek, ezért kérlek, segítsetek!!!


2012. jan. 11. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyvének eme részében nincs változás. Továbbra is él a rendes felmondás elleni védelmed kétszeresen is :) 1. táppénz miatt, 2) mert nincs 3 éves a csemetéd.

Nem is értem, hogy miért mondta a védőnő ezt...

2012. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jön, vagy jött egy új rendelet (legalábbis így hallottam), mikor táppénz alatt is lehet felmondani. De ha ez így is lenne, a TERHES anyát védi a felmondási tilalom és mivel a terhességed miatt vagy táppénzen, NEM MONDHAT FEL rendes felmondással.
2012. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy ráadásul a már meglévő gyereked 3 éves koráig sem mondhat fel!!!
2012. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hülye a védőnő, nem tehet ki.

valóban lesz két kiskapuként tálalt lehetőség a felmondásra, de szerintem ezekben az esetekben eddig közös megegyezéssel bontották fel.

Mert azt hiszem a két kiskapu, ha megszűnik a munkaköröd-például barátnőm munkahelyén, az egy nagy cég, bezárt a cég, nem gyártanak már valamilyen alkatrészt, nem fogják újra indítani az üzemet egy kismama kedvéért, a gyerek 3 éves koráig, és ha felajánlanak egy másik munkakört és te nem tudod elvállalni, például ha elköltözik a cég és nem vállalja a dolgozó, hogy napi x kilométert ingázik. Logikusan a cég nem fog visszaköltözni, ha meg nem tud eljárni a munkavállaló dolgozni meg kell szüntetni a munkaviszonyát.

Most ezekben az esetekben lehet rendes felmondással. Eddig meg vagy közös megegyezéssel vagy szerintem fizetés nélküli szabadságon tartással oldották meg az ilyen eseteket.

2012. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :) Próbálok megnyugodni, DE félek, hogy valami kiskaput talál... És én annyira nem vagyok jártas ebben a témában... Jó lenne felkészülten állni elé, hogy ne tudjon "megfúrni"... Várom az ötleteket, tanácsokat és a további válaszokat... Mi az amire figyeljek? Mit írjak/írhatok alá? Mire hivatkozhatok?

Bocsi, ha naívnak tűnik a dolog, de tényleg buta vagyok ezekhez!!!

Köszönöm!!!

2012. jan. 11. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszolónak:

A táppénz még mindig véd a rendes felmondás ellen.


Kérdezőnek:

Bocs, rosszul írtam, 3szorosan védve vagy :)


Munka törvénykönyve:


"90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,"

Táppénz


"d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],"

Terhesség


"e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,"

Mert nincs 3 éves a gyereked.


Mire figyelj?

Mindenre :)

Alá ne írj SEMMIT, pláne ne közös megegyezést. Ha bármit alá akarnak veled íratni, mond, hogy most ezt nem írod alá, elviszed az ügyvédedhez.

2012. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd egyértelmű akkor rúghat ki, ha nincs meg a régi helyed, mert megszűnt-tehát nem betöltötték, nem fel akar venni majd valakit, hanem megszűnt az a munkaterület ahol te dolgoztál. És nem tudsz vele megegyezni, az új munkakörrel kapcsolatosan.

De egyébként visszanéztem, ez eddig is így volt. Ha nem tud új munkát adni és te nem fogadod el, amit felajánl (mert köteles felajánlani)akkor fel fog mondani.


De táppénz, GYED. TGYÁS alatt nem fog kitenni, hacsak meg nem szűnik a cég jogutód nélkül. Minek tenne ki? Akkor fog esetleg, ha mennél vissza.

2012. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!