Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyar államkincstár hatósági...

Magyar államkincstár hatósági igazolványt mire tudom felhasználni?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok,hogy útiköltség térítésre.

A kisfiamnak agykamra tágulata van de nem mozgáskorlátozott.

5 hónapos.Autóval hordjuk kórházba minden hónapban kontrollra teljesen addig kell vinni amíg el nem kezd járni.

Az most nem igazán világos,hogy így lehet térítést kérni vagy csak akkor ha tömegközlekedéssel viszem be?


2012. jan. 12. 15:19
 1/8 uccu válasza:
Ez a tartósan betegsége után kapott utazási kártya, ugye? A hátuljára van írva, hogy ezzel utazhat helyi buszon ingyen, 90%-on pedig vasúttal, volánnal + 1 fő kísérő. Ha orvoshoz viszed autóval, ott kell igazolást kérned, amit aztán be kell nyújtanod a Mák felé és visszaigényelned az útiköltséget.
2012. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen az a kártya.

tehát akkor a kórházban kell igazolást kérnem.

ez nem volt valójában világos nekem,mert ugye akárhol néztem a neten mindenütt az volt,hogyha nem bírom tömegközlekedéssel akkor fizetik ki az autós útiköltséget.

köszönöm a választ!

2012. jan. 12. 15:38
 3/8 uccu válasza:
Vigyázz, mert sokszor leráznak a kórházban. Pláne, ha csak kicsit utazol. ha messziről jársz és normális a doki van esély...
2012. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

kaptunk papírt az Útiköltséghez.4 pecsétet kell kigyűjteni aztán lehet csak elküldeni a MÁK-hoz.

Mint kiderült ez a kártya amit küldtek csak tömegközlekedésre érvényes autóra nem.

Nekünk adtak egyből papírt amint szóltam. Nem hepciáskodtak.

Nekünk nem egyszeri alkalom a visszajárás,hanem minden hónapban egyszer meg kell jelenni kontrolon amig a gyerek magától nem lesz képes járni....Minden egyes alakalommal kapunk pecsétet...

köszönöm,hogy segitettetek.

2012. jan. 14. 13:14
 5/8 anonim válasza:
úgy hallottam, hogy fürdőben is jogosít valamilyen kedvezményre és kiállításokra is. Hol lehet ezt hivatalosan megtudni, hogy mégis hová pontosan?
2012. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ha autóval mégy fürdőbe pl visz a család a helyi reumatológus ir beutalót-hozzá pedig a háziorvos akkor fizetik 21-ft-tal a km pénzt is kgy esetén biztosan
2017. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

elsősorban utazási kedvezmény 90% helyközi 100% a helyi kivétel a pótdíj

más esetekben sok a "varia":

[link]


[link]


a pótdíjakról:

[link]

vasútnál is van hasonló

2017. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Fontos: HATÓSÁGI IGAZOLVÁNY CSERE: 2017 jan 1- től: továbbra is kérni kell . (illetékmentes)

Célszerű a lejárat előtt 60 nappal..

semmi más nem kell csak a régi hatósági szkennelve és e-mailben, (vagy postán) a területi Kormányhivatal (Nem MÁK) családtámogatási osztályára megküldeni :

[link]

bal oldalon a lista :FŐVÁROSI ÉS MEGYEI KORMÁNYHIVATALOK alatt.. így egszerűbb (családtámogatási osztályt kell keresni vagy a központi(fővárosi, megyei ) számon megadják az elérhetőséget.

2017. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!