Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki pl. legalább 2évig...

Ha valaki pl. legalább 2évig biztosított, akkor 2évig jár neki a gyed, s utána még pluszban ugyanúgy kap 1 évig gyest is? Vagy maximum 2évre redukálták ezeket a juttatásokat? Tehát aki 2évig gyedet kap, utána már gyest nem fog?

Figyelt kérdés
Elvileg ugye úgy akarták, hogy a 3év (2gyed+1gyes) helyett max.2lesz.
2009. máj. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ha valaki szülés előtt 2 vagy több évig biztosított, akkor annak ugyanaz marad minden mint eddig, tehát két év GYed 1év Gyes. Aki nem volt folyamatosan két évig biztosítva, annak csökkentették le.
2009. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtudom én úgy értelmeztem, hogy aki nek megvan a két éve ledolgozva vagy több, az két évig lehet gyeden, de utána nem kap gyest.

Mert ugye a gyest meg két évre vették le. Pl akinek alig volt mviszonya, vagy nem volt. Illetve akinek két év alatti mviszonya volt, annak annyi gyed amennyi mviszonya volt és max a gyerek két éves koráig gyes még. Aztán semmi. Én így értelmezem.

Ja de persze ez is úgy néz ki, már akinek jár a tgyás és szüléstől veszik ki, hogy tgyás 168 napig szüléstől, majd gyed amennyi mviszonya volt és maradék gyes, max a gyerek két éves koráig, vagy ha volt kettő vagy több éve ledolgozva akkor természetesen tgyás után max a gyerek két éves koráig gyed, de gyes utána már nem. Én így értelmezem.

2009. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is a második válaszolóhoz hasonlóan értelmezem. Azért tettem fel a kérdést, mert többeknek egyértelmű volt, hogy a 2év gyed után ugyanúgy fog járni az egy év gyes is, azonban szerintem aki 2évig gyedet kap, az utána már gyest nem fog. Ha vki talál vmi forrást, küldje el légyszi! Köszönöm!
2009. máj. 25. 18:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk lett igazunk! Aki 2évig gyedet kap, az utána már nem kaphat gyest, tehát maximum 2évig lehet otthon maradni a Picúrral. :(
2009. máj. 25. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak hát tudod mi van ilyenkor, legalább másfél éves korában úgy is be kell íratni bölcsibe és leadni gyedet és menni gyesre, már ha van bölcsi, hogy mire kettő lesz legyen már munkahely, ne lessünk otthon két éves szülinapja után hogy akkor most semmi jövedelem, sem átmenet. Így akárhogy is nézzük, vagy dolgozunk 100évet, márha van hol, hogy félre tudjunk tenni a gyereknevelésre pénzt. Vagy ha van elég mviszony akkor gyed után munkanélküli! Ez a jövő trend! Így legalább több regisztrált munkanélküli lesz! De igazából nem értem, mert ugye a gyedből is vonnak adót, úgyhogy igazából nem vagyunk gyeden eltartottak, mert még abból a nem túl sok gyedből is vonnak adót ami a közösbe megy. Úgyhogy ez gáz!

Ha nekem most két év gyed után nem lenne gyesem akkor most hogy beteg a gyerekem és hetente orvoshoz viszem, nem lenne jövedelmem. Így nem lenne gyógyszerre pénz, még ennyi sem. Akkor most már munkanélkülin lennék és akármikor behívhatnak és kötelezhetnek munkába állásra vagy megszüntetik a mnélküli járadékomat, aztán mondhatnám nekik hogy a gyerek miatt nem tudok munkába állni hipp hopp, meg hát így segítség nélkül pláne. Úgyhogy akkor maradna betegen a gyerekem és éhen is halna, meg mi is.

2009. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!