Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy év vesztes kisgyereknek...

Egy év vesztes kisgyereknek vajon mi a jobb, ha a bölcsit vagy az óvoda kis-, esetleg nagycsoportját járja kétszer?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem voltak bölcsisek, de óvónőként inkább a kicsoportot járatnám 2x, ha már választani kell. A bölcsiben 3 évesen már nagy, a nagycsoportot kétszer járni meg azért nem a legjobb, mert akkor m,ár kialakulhatnak mély barátságok és ha a barát elmegy, nehéz új közösségbe beilleszkedni. A legjobb megoldás persze az, ha lyan oviba jár a gyerkőc, ahol van mini csoport és így 4 évig közel azonos közösségben lehet. Ha pedig vegyes csoportok vannak, akkor igazán mindegy, hamar megszokják, hogy év végén van aki elmegy és mindig jönnek újak.
2012. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlítási alapom ugyan nincs, de nálunk úgy volt, hogy októberi születésű a fiam, és anno szeptemberben kezdte a bölcsit, nem egészen két évesen. Két évet járt, szóval már majdnem négy éves volt, amikor oviba ment. Ezt láttam jó megoldásnak, mivel a bölcsiben majdnem minden gyerek két évet járt, a többiek is őszi, téli gyerekek voltak.

Így most az oviba három évig végig ugyanazokkal a gyerekekkel fog járni, nem lesz itt már kavarodás.

2012. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne a bolcsibe jarjon 2szer, mert sokan mondjak, h a gyerek visszafejlodik, vagy legalabbis nem fejlodik, nem annyira mint az ovodaban. Azert egy majdnem 4 evesnek inkabb oviban a helye, vele egykoruakkal es nem 1-2 eves bolcsisekkel. Az ovono valaszolonak szerintem igaza van, inkabb a kiscsoportot jarja 2szer. En ezt valasztanam.
2012. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vegyes csoportos ovi a legjobb szerintem, ha megoldható.

A lányom szeptemberi, így ő majdnem 4 évet jár majd így "ugyanabba" a csoportba.


Bölcsiben akkor vannak csak 3 évnél idősebbek, ha tört évet járnak, vagy ha szobatisztasággal van gond, és még nem mehet oviba.

2012. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem 1-2 évesekkel volt egy csoportban a bölcsiben, minden gyerek hasonló korú volt. Egyszerűen csak nem javasolta a gondozónő sem, hogy még három éves kora előtt elkezdje az ovit, meg a többi gyereknek sem, ezért maradt a többség még egy évet.
2012. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én év vesztes vagyok és a nagycsoportban voltam 2x.
2012. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vitatkoznék azzal, hogy a vegyes csoportos ovi jó megoldás erre. Nálunk az történt ugyanis, hogy a 4. évre elment a gyerek összes barátja iskolába, és összesen hárman maradtak nagycsoportosok, pont nem azok, akikkel igazán jóban volt. Könnyen belátható, hogy 20 kicsi közt már „majdnem iskolásnak” lenni nem annyira felemelő, az óvónők is meg voltak zavarodva tőlük az első hónapokban.

Pedig alapvetően szupernek tartom a vegyes csoportot, és nyilván ez extrém eset, de ilyen is előfordulhat.

2012. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Novemberi a fiam, és marad bölcsiben. A csoportja november-december-januáriak, tehát mindenki maradni fog, mert ekkor nem veszi át az ovi. (Bp) Nem bánom. Inkább maradjon 3 évesen egy 12 fős csoportban két gondozónővel, mint az oviban 30 fős csoportban 2 ovónővel. A bölcsiben miért fejlődne vissza, ha ugyanaz a csoport? Ugyanúgy mondókáznak, két évesen a fiam csak úgy sorolja a mondókákat. Az oviban a 3 éveseknek még nincs semmilyen külön foglalkozás, csak 4 éves kortól lehet járatni őket pl. balettra, úszni, stb. Akkor meg minek....

Pont tegnap mentünk el ovi mellett a fiammal, csak néztem azt a rengeteg gyereket az udvaron, nagyok, kicsik vegyesen.... le a kalappal az ovónők előtt.... Inkább a bölcsi. Persze függ attól is, hogy érzi magát a bölcsis csoportban. A kisteesó valószínűleg augusztus eleji lesz, nála nem lesz ilyen gondom, sőt addigra már 3 évesen fel kell venniük oviba.... (remélem ő lány lesz, és érettem lesz már 3 évesen, mint a fiam :o))))

2012. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!