Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Febr22 vagyok kiírva 1....

Anikó0205 kérdése:

Febr22 vagyok kiírva 1. babuval. Nov.3 megszűnt a munkaviszonyom, munkanélküli ellátást kaptam jan7-ig. Van 180 ledolgozott napom, most ellátásban nem részesülök, így nincs biztosításom. Jogosult vagyok t-gyásra és gyedre, vagy csak gyest kaphatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy hogy szűnhetett meg a munkaviszonyod, mikor terhesen elvileg nem tehetnek ki?
2012. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam vitázni, így eljöttem közös megegyezéssel. Hiba volt, mostmár tudom!
2012. jan. 13. 12:03
 3/17 anonim ***** válasza:
Kicsit később kellett volna megkezdeni a munkanélkülit, úgy azt hiszem tgyás-t kaphatnál, gyedhez tuti min 365 nap kell.De a feltétele annak is, hogy a szülés időpontjába biztosítva legyél, sajnálom, hogy a munkaügyiben erre nem hívták fel a figyelmed:(Így csak gyes,családi pótlék, és egyszeri anyaságit kapsz majd szerintem:(
2012. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Uff. Hát ez nem túl jó valóban. De ahogy apósom szokta mondani, a kiömlött tejbe kár belesírni...


Nem vagyok szakember, de szerintem így csak GYESre vagy jogosult.


Amit lehetne villámgyorsan tenni, és menthető félig meddig a helyzet:

keresned kéne egy ismerőst, akinek cége van, és tudna Téged alkalmazni formailag. Vagyis státuszba vesz papíron. Természetesen nem dolgozol nála valóban, és arra az időre ami jan 7 és a szülés között lesz, Te fizeted ki a járulékokat magad után (papíron ő fizeti). Utána igényelhetsz TGYÁSt visszamenőleg a szülés előtt egy hónappaltól, tehát amit befizettél, az majdnem visszajön.


Azért kell, hogy ismerős vagy családtag legyen, mert ez nagy szívesség, a cégnek elég sok adminisztrációval jár, de megoldható.

Annyi, hogy utána sajnos a TGYÁS alatt felgyülemlett szabadságok utáni járulékot is be kell majd valamikor fizetned, de azt akár a gyerek 3 éves koráig kitolhatod.

Ha a gyereked 2 éves kora előtt születik újabb, akkor benne maradsz a verkliben tovább is...


Viszont én nem vagyok szakember, mindenképp kérdezz meg egy munkajogászt erről, akár valami fórumon...


Üdv: első

2012. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mi is ezt sütöttük ki itthon, hogy valakinek be kell jelentenie, csak még nem találtunk alkalmas személyt :( A munkaügyiben valóban nem tájékoztattak, pedig jeleztem, hogy kismama vagyok. Azt mondták mindent a maga idejében intézünk, de ez nem történt meg sajnos és már csak az ellátást megszűntető papírt kaptam meg ott is.
2012. jan. 13. 12:28
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy táppénzen?!
2012. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mint írtam a munkaviszonyom megszűnt, így a munkáltatótól már nem tudtam táppénzre menni, passzív táppénz pedig megszűnt.
2012. jan. 13. 13:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg igaz, hogy valaki bejelenthet, de elég egyértelmű lenne a helyzet, és ilyet a törvény szerint nem lehet tenni, szóval nem tudom egy hónappal a szülés előtt ki fogja ez bevállalni:(
2012. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
és azt ugye tudod ha nem vagy biztosított akkor borsos áron fogsz szülni???
2012. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha fizeti maga után a tb-t akkor ezzel nem lesz problémája!
2012. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!