Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Febr22 vagyok kiírva 1....

Anikó0205 kérdése:

Febr22 vagyok kiírva 1. babuval. Nov.3 megszűnt a munkaviszonyom, munkanélküli ellátást kaptam jan7-ig. Van 180 ledolgozott napom, most ellátásban nem részesülök, így nincs biztosításom. Jogosult vagyok t-gyásra és gyedre, vagy csak gyest kaphatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
de nem fizeti!!!!!
2012. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

De még befizetheti:)

Erre mindenképp figyelj, hogy a tb-d saját magad után fizesd, nem akkora összeg lesz, addig asszem max 2 hónapot(5 ezer kb) fizesd, különben tényleg megjárod a szüléssel anyagilag!

2012. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egy ötlet.Váltsd ki az egyéni vállalkozói igazolványt.több mindenre oda kell figyelni, de tudomásom szerint így jogosult leszel Tgyás ra és Gyed re is.De feltétlenül kérj segítséget tb szakértőtől.Nem kevés befektetés, mivel járulékot is kell fizetned, de megéri szerintem.A neten találsz tb szakértőt.
2012. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2 év alatt nincs meg az időd? de kár..:( nos,ne aggódj, gyes az jár. tudom nem sok,de jár,és a családi is,meg az egyszeri anyasági. a kórházi ellátás nem tudom h megy sajnos.. sztem korházban kérdezz rá. de gyest azonnal igényeld ahogy megvan a pici!!!
2012. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ne mondjatok butaságot,nem attól lesz jogosult gyedre h van vállakozóija!! ki ne váltsad!!!!


de az valóban jó lenne,ha fizetnél tb-t. visszamenőleg is,jan.7től fizesd be. ettől függetlenül is csak gyest kapsz,de legalább szüléskor biztositott leszel. sztem nagyon gyorsan állj neki,mert ha hamarabb jön a pici akkor bajban leszel...

2012. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
tb-t hivd fel még ma,biztos segitenek!!!!!!!!!!!!!!!!! én császárral szültem,egy császáros szülés plusz az ellátás volt 2007-ben vagy 300ezer!!! ha nem vagy biztositva neked kell kifizetni,gyorsan menj utána!!!
2012. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én mondok butaságokat azzal, hogy váltsa ki a vállalkozóit?Miért mondasz ilyen véleményt amikor nem értesz hozzá?

Ugyan ebben a cipőben jártam és most Tgyást és Gyedet is kapok.

Kedves Kérdező ne itt kérjél tanácsot hanem egy szakértőtől.A Tb-nél nem fognak segíteni kiskapukkal.

2012. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!