Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tavaly januártól táppénzen...

Tavaly januártól táppénzen voltam Fiam születéséig (június 25) azóta Tgyás+Gyed úja terhes vagyok és táppénzre mennék. Mennyi lenne most a táppénzem? Alapból minimálbéres vagyok.

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 13:57
 1/3 uccu válasza:
Ezt kérdezd a munkáltatódtól. Változott a minimálbér és a táppénzszabályok is. Egyébként gratulálunk:)
2012. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel tavaly nem volt 180 bérezett napod, azért, mert táppénzben, tgyásban, gyedben részesültél, így a táppénzed alapja az utoljára kapott ellátás alapja lesz, vagyis abból a jövedelemből számolják, amiből a gyedet is számolták anno.

Mivel azt 78 ezerből számolták, így esélytelen, hogy az emelt minimálbérből számolják.

Rosszabbul jársz a táppénzzel, mintha maradnál gyeden.

2012. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és a táppénzed 78 ezer után kb. 46 ezer lenne bruttóban, ha adókedvezményt érvényesítesz (kb. 7000-et tudsz) akkor a nettó is ennyi.
2012. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!