Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 40 év lett a korhatár a...

40 év lett a korhatár a megelőlegező szocpolnál?

Figyelt kérdés

Több olyan kérdés is volt, ebben a kategóriában, ahol azok a párok, akik már 35 évesek elmúltak, nem tudják igénybe venni a "bevállalós" szocpolt.

Ha jól emlékszem, pl Gabka77 nevű felhasználó is ezen háborodott fel.

Nekik szánom jó hírként, (mert szinte sehol nem hangoztatják ezt), hogy a korhatár 40 év lett!


Itt a jogszabály:

[link]


És itt a fiatal házaspár definíciója:

3. fiatal házaspár: házastársak, melyek közül a lakásépítési támogatás iránti kérelem benyújtásának idõpontjában

egyik fél sem töltötte be a 40. életévét;


Több szakértőtől is kérdeztem, és mindenhol egyöntetűen azt a választ kaptam, hogy a kérelem benyújtásának időpontjában nem szabad betölteni a 40 évet!


Például:


2012. január 12. csütörtök | 16:44

Az lenne a kérdésem, hogy igényelhetünk-e megelőlegező szocpolt 1 gyermekre, ha a párom 39 éves, én pedig 28? Eddig 35 év volt a korhatár, a rendeletben (bár alaposan átolvastam), nem találtam ezt a kitételt. Fiatal házaspárra vonatkozik, akik 40 év alatt vannak. Akkor ezek szerint vállalhatunk még egy babát? Van egy másfél éves lányunk már.

2012. január 12. csütörtök | 21:22

Kedves Magdolna!

Megelőlegező szocpol igénybevételére azok a házaspárok jogosultak, akik az igényléskor nem töltötték be a 40. életévüket. 39 évesen tehát még van lehetőségük “vállalt” gyermek utáni támogatásra.



Remélem segítettem!



Modiknak:

Kérlek ne rakjátok át a kérdésem, ez az anyukáknak szól!!!


2012. jan. 13. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok 40, de ha a férjem igen, nem kaphatunk szocpolt? :(

Ja, és már van 1 lányunk!

2012. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 gyerekre sajnos nem adnak...Ha az igényléskor még nem lenne 40 a párod, akkor vállalhatnátok még babát, és akkor igénybe tudnátok venni...
2012. jan. 13. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de muszáj megkérdeznem! Szocpolt akkor is igénybe vehetünk, ha meglévő lakásnak a tetőterét szeretnénk beépíteni?
2012. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szeretnénk még babát vállani, 3 gyereket tervezünk, megelőlegezőt sem vehetünk fel?
2012. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a 2-ik válaszolónak:


Tisztelt Ügyintéző!


Házunkat 2010 februárjában vásároltuk, üdülő hétvégi háznak nyilvántartott, de lakóingatlannak használt. Alapterülete 56 nm, szigetelt, kombikazános fűtésű. A tetőterét szeretném beépíteni. További két szobával szeretnénk megnövelni a lenti 1 szobát. Van egy 10 hónapos gyermekünk, de annak érdekében, hogy tudjunk vállalni még egyet, szükségünk lenne a további szobákra. Érdeklődnék hogy tetőtér-beépítésre kapnánk-e szocpolt? Ha igen, akkor körülbelül mennyit, ha úgy szeretnénk felvenni, hogy egy gyerek, plusz a jövőben is legalább egy vagy két gyereket szeretnénk vállalni.

Ádám


Kedves Ádám!


A szocpol meglévő lakóingatlan lakószobával történő bővítéséhez nem jár. A szocpolrendelet szerint a támogatás 2010. január 1-jét követően kiadott

a) építési engedéllyel rendelkező új lakás építéséhez, vagy

b) használatbavételi engedéllyel rendelkező új lakás vásárlásához vehető igénybe.


Az új lakás fogalma a támogatás szempontjából: “az alapozási munkáktól kezdődőn teljes egészében újonnan épített, vagy emeletráépítéssel vagy tetőtér-beépítéssel megvalósuló, a lakhatás feltételeinek a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelelő lakóegység, amely elkészültét követően használatbavételi engedély köteles”. Ezek alapján az Önök által elvégezni kívánt építési munkálatokhoz véleményünk szerint nem adható a szocpol.

Lakóház bővítési munkálatainak finanszírozásához forint alapú lakáshitelt igényelhetnek


Én innen tájékozódom:


[link]

2012. jan. 15. 08:58
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Dorisz!


A megelőlegező szocpolt sajnos a párod életkora miatt nem vehetitek igénybe. :(

Meglévő gyerekekre viszont, úgy tudom, nincs felső korhatár. Tehát ha meglesz a tervezett 3 gyerkőc, úgy igénybe vehetitek, ha új lakást vesztek/vásároltok. Egyébként 2 gyerektől már kérhető, és ha születik még, úgy utánuk is lehet utólag szocpolt felvenni.

2012. jan. 15. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, de a következő még odébb van :)

Köszönöm az infót!

2012. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szívesen! :)
2012. jan. 15. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!