Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti figyeltek a...

Anyukák! Ti figyeltek a mesék/filmek korhatár jelölésére?

Figyelt kérdés

Nincs még gyermekem, de érdekel a kérdés. Most pl. pont egy csúnya korhatáros rajzfilmet nézek, ami 6 éves kor alatt nem ajánlott. Előtte a Kacsamesék ment, amit ugye minden apróság megnézhet elvileg.


Most akkor hogy van ez? A gyerek ül a tévé előtt, ti végzitek a házimunkát, fél szem a gyereken... de a műsorra is figyeltek?


Mekkora jelentőséget tulajdonítotok a korhatár megjelölésének?


2011. jún. 18. 08:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Itt ülök vele. Ha fura mese megy, elkapcsolom. Igen , figyelem.
2011. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Semmit, mert egyedül DVD-n nézhet meséket, jó volt amibe belefutottunk, de azokat a meséket hanyagoljuk. Illetve a minimaxot, jól ismert, aranyos meséket. 2-4 évesek és felismerik a korhatáros meséket, felállnak és szólnak, hogy kapcsoljam a tévét. Úgyhogy igazándiból nekem erre nem kell odafigyelni.
2011. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából azért érdekelt, mert nagyon csúnya ez a mese, még így felnőttként is azt mondom, hogy felzaklat. (pedig aztán horrorfilmeket is szoktam nézni, de még azokban is több az értelem)


És végiggondoltam, hogy ha gyermekem lenne, nem lennék nyugodt ha ilyeneket nézne.


Ezért érdekel, hogy az anyukák hogyan szűrik ki ezeket, vagy foglalkoznak-e vele egyáltalán.

2011. jún. 18. 08:19
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem ülnek a tv előtt,mert nem megy a tévé.

A nagyobbak kikereshetnek az újságból valamit amit meg szeretnének nézni,és azt megnézhetik. a kicsi csak DVD-t.

Mondjuk mi se néztünk soha csak úgy tv-t,nem megy egész nap, a gyerekek születése előtt is csak akkor kapcsoltuk be,ha valamit konkrátan meg akartunk nézni. Néha napokig nem megy.

2011. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nálunk is így volt amikor kicsi voltam, csak akkor ugye még videokazettát vettek ki Anyuék a tékából.

Nem nézhettük a tévét csak vasárnaponként a Walt Disney-t. (négykor kezdődött és addigra már megfürödve ültünk a tévé előtt, nagyon vártuk)


Ezért nem tudtam, hogy manapság mi a szokás a gyerekek tévézése terén.

2011. jún. 18. 08:45
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Moziban figyelek rá, TV-t nem nézünk, csak hetente 2 alkalommal DVD-t.
2011. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%
Eleve 8 éves kor alatt semmiféle mozgóképnézést nem javaslok. Mások gyerekeivel foglalkozom, de 8-12 évesekig esetén meg lehetőségtől függően minél gyakrabban rákukkantanék a tv-re, mit néz éppen, talán a videónézés ennyiből egyszerűbb: előre megbeszélem a gyerekkel, mit akar, és eldöntöm, nézheti-e. Mivel szülő vagy, semmi akadálya a kontrollnak; pedagógus vagyok, ott nincs tv nézés, de amikor babysitterként egy ovissal foglalkoztam rendszeresen, aki tv függő volt (ez sajnos nem ritka jelenség), szülője kérésére olykor engedni kellett neki tv-zni olyankor is, ha jelen voltam, de kérte szerencsére a szülő ugyanakkor, hogy időnk nagy részében hanyagolhatjuk a tv-t, DVD-t, mert egyetértett velem abban, hogy a játék szerepe a legalapvetőbb a kisgyermek számára. Nos, valóban sok még a "gyermekeknek készült" animációs filmek között is az utóbbi 20 évben a "hormonzavaros", ahogy tapasztalom. Az illető kisgyermek számosat ezek közül kedvelt, nem akartam a szülővel sem ellenkezni, de ha lesz saját gyerekem, nem fogom engedni neki, mert nem építő jellegű akkor sem, ha már elmúlt 8 éves. (Mondom, 8 év alatt meg semmiféle mozgóképet nem javaslok, számos pszichés oka van.)
2011. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Persze,figyelek,a Minimaxról csemegézek,de amit szeret a kisfiam,letöltöm neki.

Ritkán nézzük a tv-t-inkább a híreket, de szerintem túlzás az, hogy 8 éves korig tiltsuk el a tv-től,mert pszichés károkat okoz.Inkább az arany középút a jó, mint mindenben.Inkább a kiegyensúlyozott tv-zést, a műsorok szelektálást kellene megtanítani a gyerekeknek,és sokat játszani velük,hogy rájöjjenek,a kreatív játék ezerszer jobb,mint a mesenézés.Szóval ők válasszák majd a számukra jobbat.Régen volt olyan osztálytársam,aki tv-függő volt-mára már tisztes családapa, sem a személyiségében, sem az értelmi képességeiben nem torzult,tehát azért nem kell ennyire kiélezni ezt a dolgot...

2011. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves előző! :)


Egyetértek abban veled, hogy az arany középút a lényeges. Nos, hogy adott esetben mi az arany középút, az nem olyan egyértelmű. Pl. egy felnőtt ember csak mértékkel heroinozzon, kokainozzon, meg lsd-zzen, mert a teljes mellőzése végletesség, hiba lenne?? :)) ;-) Ebben nem vagyok biztos, pedig épp így lehetne fifikázni ez esetben is, ennyi erővel... ;)


Lehet, hogy fanyalogva olvasod az előző példámat ,holott épp az a lényeg, hogy sokakat a MEGSZOKÁS irányít, a gondolkodásmódját, érzelmeit, értékrendszerét is alapvetően, sajnos! Hát nem megszokott dolog -ÉS LEGYINTÜNK RÁ MONDVÁN: A VILÁG MÁR CSAK ILYEN, HAGYJUK CSAK ÍGY-, hogy akármi zajlik a világban, ami egy picikét is különbözik a hétköznapoktól, már alkohollal "ünneplik" legtöbben? (Névnap van, azért, szülinap, azért, esküvő azért, nyert a csapatom, azért, veszít, azért, időben hazaért a gyerek, azért, nem jött időben haza, azért....) ...és akkor ez az alap, ezen felül az emberek nem kis hányada hetente többször is iszik, nem beszélve a nem kis számú alkoholistáról...


Egyszóval én abban látom az arany középútat -visszatérve a gyermeknevelés kapcsán különösen a tv-zésre-, hogy 8 éves korig ne találkozzon mozgóképpel. Egyébként a gyakorlatias, kiegyensúlyozott szemléletű, reformszemléletű, egyben magas és összetett elméleti tudást birtokló Vekerdy Tamás , méltán híres gyermekpszichológus is ezen a véleményen van. Az okokról hosszan lehetne írni, nem akartam szaporítani a szót különösebben, csak annyit most erről: a tv különösen veszélyes hipnotizőr, a társadalmak, a világ nem véletlenül tart ott, ahol tart... részben emiatt. És már a gyerekeken kezdi a hatalom (a legnagyobb ipari mágnások, és a politika) és a különféle bizniszek (gyógyszeripar, húsipar, fegyverkereskedelem, áruházak) (akik a médiát irányítja alapvetően) az agymosást, sajnos... A mozgóképekkel is számos pszichés gond van, nem részletezem, nem akarok kisregénnyel fárasztani itt most senkit erről.


"Inkább a kiegyensúlyozott tv-zést, a műsorok szelektálást kellene megtanítani a gyerekeknek,és sokat játszani velük,hogy rájöjjenek,a kreatív játék ezerszer jobb,mint a mesenézés."

Így van, NYOLC éves kortól.

2011. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
. . . apropó, a legutóbbi beírásomhoz: nyolc éves kortól én is eképp javaslom: szelektáljunk a tv-műsorok, DVD-k között a gyerek számára, ő választ, mi meg jóváhagyhatjuk szerintem is, ami belefér. De persze a játék alaptevékenység nyolc éves kor alatt is, felett is, sőt, különösen 8 év alatt, tehát arra nem vonatkozott a legutóbbi beírásom utolsó sora, félreérthető lehettem. ;)
2011. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!