Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes? Családi pótlék? Mindkett...

Gyes? Családi pótlék? Mindkettő érint, és igényelni kell egyszerre?

Figyelt kérdés

meddig jár a családi pótlék? a fiam idén novemberbe tölti a 20 évet,még idén májusig biztos,hogy tanul.meddig jár? le kell mondanom?

2 éves lesz a lányom február 1én,meg kell igényelni a gyest?vagy automatikus?


2012. jan. 14. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Családi pótlék azt hiszem addig jár amíg tanul valaki!A gyest én is most igényeltem az internetről szedtünk le igénylő lapot és elküldtem a MÁK-nak!
2012. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyest igényelni kell a MÁK-nál személyesen vagy postai úton. Előtte a gyedet le kell mondanod.


A CSP-os kérdésre sajnos nem tudom a választ, nézd meg a MÁK honlapján, vagy hívd fel őket telefonon (hétköznap).

2012. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A GYES igényelni kell. A családit meg akkor kapod, ha a Fiad nappali tagozaton tanul. Ha nem tanul, és kapod a családit utána, vagy nem tudod igazolni, hogy tanul, akkor visszamenőleg vissza kell Őket fizetni. Elvileg a lányodra tudod igényelni a családit. Én egyedülállónak vagyok nyilvántartva, 1fiam van 5hónapos és kapom a GYESt meg az emelt családit.
2012. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hát ha májusig még tanul, tudod igazolni akkor addig kapod, a következő hónapban már nem.
2012. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!