Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A vércsoportok alapján lehetsé...

Chooby kérdése:

A vércsoportok alapján lehetséges megállapitani a gyermek édesapját? És lehet-e a gyermek szeme kék. Az anyukáé kék az apukáé barna.

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dns-es vizsgálattal lehet kideríteni, hogy ki az apa. Attól h egyezik a vércsoport nem derült ki semmi. És miért ne lehetne kék szeme? Az anyjától örökölte...
2012. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne kék? Sőt! Akkor is lehet kék, ha az anya is barna, meg az apa is! Vércsoport alapján sem lehet ezt a dolgot eldönteni...

Mondjuk az már gyanús lenne, ha mindketten fehérek lennétek, a gyerek meg barna bőrű...

2012. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel az én vérem negatív apáé pozitív ezért a lányomé is pozitív!Szeme színe lehet kék!Anyukámé barna volt apué kék az enyém is kék lett!Remélem jól értelmeztem kérdésed és tudtam segíteni!
2012. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen, amíg nem volt genetikai vizsgálat, akkor a vércsoport alapján tudták eldönteni az apaságot. Persze, ez nem minden esetben pontos, hiszen két teljesed eltérő vércsoportú szülő gyereke örökölheti csak az egyik vagy csak a másik vércsoportját, sőt az is lehet, hogy egyiktől csak a faktort.

Nálunk én A- vagyok, apa 0+, a legidősebb gyerekünk 0-, a második A+, a 3. A+ és a legkisebb A-...

A szemszínt pedig nem csak a szüleinktől, de a nagyszülőktől és dédszülőktől is örökölhetjük, ugyanígy a haj és bőrszínt is...

2012. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem eldönteni, csupán kizárni tudták.... Tehát azt, hogy valaki valóban az apja-e nem, csak ha genetikailag lehetséges volt a vércsoportok közötti kapcsolat, azt. (előző voltam)
2012. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De itt egy táblázat: [link]
2012. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig játszani szeretnél egy kis genetikai játékot, itt egy szemszín kalkulátor: [link]
2012. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!