Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista gyerekkel külföldre?

Autista gyerekkel külföldre?

Figyelt kérdés

Értelmetlen vállalkozás vajon?

Az egyik gyerekünk 5 éves, autista. Nála ez annyiban nyílvánul meg, hogy nagyon nehezen tanulta meg a nyelvet (fejlesztések) és a mai napig nyílvánvaló ez, illetve érzékenyebb az ízekre (ezért azt a 2féle ételt eszi csak meg amit épp italált, erőltetni nem szabad), ritkábban hangokra. De barátságos, játékos, nagyon magas az iq-ja, közösségbe jár.

Rólunk: tengődünk Mo.-n, külföldön a szakmánkkal értelmes életet tudnánk élni, megélnénk, itt nem. DE: vajon egy ilyen gyerekkel szabad-e megindulni? Nem ártanánk-e neki?

Azt tudom, hogy külföldön is vannak fejlesztőpedagógusok, magyarok is. Talán még egy fizetésből is megélnénk... de a nyelv...neki...

Van itt valakinek erről tapasztalata?


2012. jan. 14. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Elfelejtetted megírni, hogy melyik ország a cél.

Külföldön egy kicsit(sokkal) előrébb járnak az autizmus kezelése terén, ezért elképzelhető, hogy több az esélye a gyermeknek. A nyelv nem lehet ebben akadály. (szerintem)

Az is elképzelhető, hogy idegen nyelven talán fogékonyabb lesz a tanulásra.

Étellel kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy az autizmus kialakulásban is szerepet játszó emésztési dolgokat megismerve, lehet alakítania a gyermek étkezési szokásait, s ez által még egy gyógyító tevékenységet is végzel, melynek során állapota sokat javulhat is.

Egy kis segítség: [link]

2012. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anglia....amúgy számít ez vajon?

Hogyhogy nem látod akadálynak a nyelvet egy olyan embernél, akinél sznte kizárólag ez az egyetlen lebuktató tényező az autizmusával kapcsolatban? :-O

2012. jan. 15. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Aktuális még? Most találtam meg a kérdést.

Kérdező! Szerintem mindenképpen vedd fel a kapcsolatot vele: [link]

Angliában élő család, autista gyerekkel. Az anyuka írja a blogot, és végtelenül segítőkész. Ha valaki, ő biztos tud tanácsot adni.

2012. jan. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm!
2012. jan. 22. 08:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Sok sikert! :)
2012. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi Angliaban elunk. A kisfiamat nehany het mulva vizsgaljak, autisztikus tunetei vannak. Itt a health visitor intezi nekunk a vizsgalatokat. Jarhat rendes oviba, 2 eves 10 honapos de meg nem beszel, elvetve mond szavakat, vagyis inkabb elszolja magat neha. Nekunk azt mondtak az ovonok van az ovodanak fejleszto pedagogusa, ha szukseg lenne ra.

5 evesen itt a gyerekek iskolaba jarnak. Ha Mo-on megkaptatok a diagnozist itt elfogadjak esetleg tovabb vizsgaljak a kisfiut es keresnek neki megfelelo iskolat. Anyagi tamogatast kaphatsz az allamtol, persze csak idovel (visszamenoleg kifizetik), mert itt nem sietik el a papirmunkat es a vizsgalatokat sem. Nem ertelmetlen vallalkozas elindulni de nagyon nehez lesz az elso fel ev. Ha van megfelelo anyagi hatter, akkor szerintem probaljatok meg. (ugy szamolj, hogy egy lakas kiberlese videken minimum 400-500 font havonta + depozit) Hirtelen ennyi jutott az eszembe, ha erdekel valami kerdezz nyugodtan.

2012. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Érdekelne, hogy végül sikerült-e elköltöznötök? Hogy alakul azóta az életetek?


(Egy hasonló helyzetben lévő anyuka)

2017. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!