Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség a gyes igénylő...

Segítség a gyes igénylő kitöltéséhez?

Figyelt kérdés

Legyetek szívesek segíteni, lenne egy pár kérdésem:


1. A gyed-et le kell mondani az oep-nél, vagy autómatikusan megszűnik?


2. Mikortól kéri a gyermekgondozási segély folyósítását?

Ide a születésnapja utáni dátumot kell írni?


3. Magánynyugdíjpénztár tagja vagyok?

A nem-et kell aláhúzni, ha az államiban vagyok?


4. Az ellátás folyósítását hova kérem?

Nekem nincs folyószámlám, de már gyed-alatt is problémás volt a postai út, ezért szerintetek megadhatom a férjem folyószámlaszámát?


5. A 26-os pontban az van, hogy: A kérelmező vagy a vele közös háztartásban élő másik szülő vagy más személy részesül e vagy részesült e a 22. pontban megjelölt dátumtól (az a dátum, amikortól a gyes-t kérem) az alábbi ellátások valamelyikében, van e benyújtott kérelme valamelyik ellátás megállapítása iránt: táppánz, tgyás, gyed, gyes, gyermeknevelési támogatás, egyéb rendszeres pénzellátás.

No ide a családi pótlékot be kell írni?


Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket


2012. jan. 17. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1: Ha a gyerek 2 éves korában kéred a gyest, akkor nem kell lemondani, automatikusan megszűnik. Ha korábban kéred a gyest munkábaállás miatt, akkor le kell mondani.

2: Születésnapja utáni nap.

3:hát tagja vagy vagy nem? Sztem ez egyértelmű. Ha államiba vagy csak akkor nem vagy magánnyugdíjpénztári tag.

4:akár a szomszéd folyószámláját is megadhatod, nekik ez tök mindegy

5:nem, mivel itt arra kiváncsi, esetleg a férjed is nem kérte-e a gyest, mert csak egyitek kaphatja meg. szerintem a családit nem kell beírni

2012. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy kell ahogy az első válaszoló írta.
2012. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Uhhhh nagyon szuper vagy. Köszönöm szépen a segítséget :)
2012. jan. 17. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!