Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg munkaviszonynak...

Tényleg munkaviszonynak számít a nappali tagozatos felsőoktatási intézményben eltöltött idő a gyed-nél? Hol lehet ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy évnél hosszabb tanulmányok ideje beleszámít a biztosítási időben. A hallgatói jogviszony önmagában tgyásra, gyedre nem jogosít. A tanulmányok idejének beszámításával csak akkor lehet tgyást illetve gyedet kapni, ha a szülés időpontjában az anyának van munkaviszonya.

2009. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is fősulira jártam , beleszámt a biztoítási időbe de nem lehet önmagában tgyást meg gyedet kapni rá az tuti, én dolgoztam utána a diploma szerzés után még 6 hónapot és így már kaptam, hogy mikor szülni mentem akkor már 1 hete megkezdtem a szülési szabadságot.
2009. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit az első válaszoló belinkelt az jó, de csak a 2010. május 1. előtt született babákra vonatkozik!


A hétfőn elfogadott törvény szerint ez módosul. A teljes törvényjavaslat itt elolvasható:

[link]


Ha nincs türelmed végigolvasni, a lényeg:


Tgyás:

„(2) A terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365

napi biztosítási időbe be kell számítani

a) a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi

segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét,

b) közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél

hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,

c) a rehabilitációs járadék folyósításának idejét."


GYED:

„(4) A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 365

napi biztosítási időbe be kell számítani

a) a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz idejét,

b) a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél

hosszabb ideig folytatott tanulmány idejéből 180 napot,

c) a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.”

2009. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. máj. 27. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!